Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali gradski vrt - 2
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali gradski vrt - 2

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 78>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:16
Dragi moji nakon što sam bila vrijedna po kući, počistila sam sve kutke i zakutke i izbacila tonu nepotrebnog smeća (bolje se riješiti nepotrebne zdjele nego vrijednog prijatelja, jel da?) našlo se konačno vremena i za fotoaparat i cvijetiće. U vrtu se ne dešava ništa spektakularno, ma zapravo desilo se, procvala je moja ružica drugi put u ovoj godini i procvali su phloxaći. Valjda su odlučili razveseliti gazdaricu, a čujte i male stvari me vesele.
Kako su na TV-u Runjičeve večeri, da podijelim s vama barem jednu njegovu pjesmu:
 

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi dusu
bez suza, bez smija
Stine
potrosilo je more
ja san potrosi jubav
bez bola, bez grija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna
budi sa mnom,
jos mi triba svitlost tvoja
Ne ostavljaj me sad
dok preklinjem te ja
budi sa mnom,
mir da nadje dusa moja
Ne ostavljaj me sad,
ne ostavljaj me sad
bez nade

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi dusu
bez suza, bez smija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna...

Stine
potrosilo je more
ja san potrosi jubav
bez bola, bez grija

Ne ostavljaj me sad
u ponoru bez dna...

Ka stine
potrosilo se vrime
umirilo se more
a nov svice dan
stine

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 07:51
Sve cviće ti je lipo,ali meni kameleon je predivanHeart
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:23
Eto i meni isto. Cvijeće je predivno (nećemo reći da je majstorski snimljeno!WinkBig%20smile) ali ako je kameleon naziv ove biljke na zadnoj slici i meni se jako sviđa, jer je neobična!Thumbs%20Up
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:32
Pozdrav Tija! Krasne biljčice, super slike, kako si to samo majstorski izvela. Zanima me koja je to biljka na predzadnjoj slici te ona sa plavim cvijetom?  Hug
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:40
necu nista izdvojiti,sve je
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:42
Baš sam si mislila da ćeš pretvoriti vrt u vrt poezije, kad tamo -  ipak nove slike
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 10:22

Sunce na predzadnjoj slici je Polygonum affine a plava biljčica je Gentiana septemfida var. lagodechiana encijan.

Bako i Miro Kameleon se još zove Houttuynia cordata.
 
Gioiaa hvala ti na svemu.
 
Otoče bolje u "vrt poezije" nego u "ratno polje" Wink. Gledala si one stare engleske filmove kad neki "sir" osvaja neku "lady" pa šeću krasnim vrtovima i livadama, uvijek je prisutna neka knjiga poezije pokraj njih. Tako da poezija i vrtlarstvo idu "ruku pod ruku".
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 10:27
Joj obožavam ove portrete biljaka iz tvog vrta!
 
Jedan prijedlog:
Zašto ti i tvoj dragi ne bi printali fotografije u velikom formatu i prodavali ih ljudima koji žele takvu sliku imati uramljenu na zidu?
Znam da postoje firme koje iz usluge printaju tako velike slike, a koje kvalitetom ne odudaraju od klasične fotografije.
 
Stvarno su vam fotke u rangu sa onim velikim slikama (posterima) koje se može kupit u shoping centrima, čak i bolje.
 
Daklem biznis Wink: ti uzgajaš predivno cvijeće, on fotografira, skupa printate i zaradiš nešto love za nove biljke, nove stvarčice u kući.....
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:53
Ideja nije za odbaciti, Mali Gogo. A jel bum ja dobila kakve tantijeme?LOL

P.s. Korektno si napisala nazive Clap
Na vrh
matsui View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matsui Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 13:35
Aaa svaka cast! Najlepsa je ova sa pcelom na cvetu
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 22:05
smile57 Lijep vrt i prelijepo cvijeće.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 22:08
Predivne slikice prekrasnog cvijeća Thumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 08:08

Gogiću i ja volim portete svojih biljaka i način na koji nastaju.....toliko da sa mi je žao što dragi baš i nevoli portretirati ljude. A ovo s prodajom je vrlo zanimljivo. Baka Bea nekakvi tantijem bude "pao" ak posao krene. (što se naziva tiče, znači ima nade za mene?)

Matsui dragi, nisu ni tvoje loše Wink, Dadeka si oduševio! (još jedan primjer da se sa "idiotom fotkačem" mogu napraviti kvalitetne fotke)
 
Lilie i Ančiko hvala vam na pohvalama.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 09:53
Tija, prekrasne sličice.smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 10:58
Ej Tija do danas sam bila zaljubljena u dvornik u mom vrtu a sad nakon tvojih slika totalno sam se u njega zatelebala smile71a bogami ne zaostaju niti ajuga i cameleon  Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 14:18
Korjenčice hočeš reči da sam kriva za "aferu" i to ne jednu nego čak tri??? Ajde dobro prihvaćam odgovornost. Tak se i ja u Vokievoj temi osjećam ko da sam došla na snimanje filma sa Goranom Višnjićem, Tarikom Filipovićem, Chrisom Nothom (faca iz Sexa i grada) i George Clooneyom, svaki "cvjetak" na svoj način zgodan. I onda tamo napišeš da si zaljubljena, pa se moraš opravdavati jer ipak je On muško pa da nebude zabune moraš napisati da si zaljubljena u njegove Amarilise, Muso b..., i u još tristo biljnih čuda.
 
Samo budi zaljubljena u bilo koga ili u bilo što lijep je taj osjećaj.
 
Triša hvala na komplimentu.
 
 
...e sad jedna "prigodna"...... Cetinski naravno "Ja sam zaljubljen"......
 
Plavo jutro dolazi
U moju sobu ulazi
Miriše na jabuke
I na prve poljupce
Kad te vidim kiša prestane
Crni oblak odmah nestane
Cijeli svijet se sa mnom raduje
A tvoj osmijeh nose ulice
I sada znam o znam
Ja sam zaljubljen
I sada znam o znam
Ja sam zaljubljen
Ja sam zaljubljen
 
 
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 10:01
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:



 
Riječ je o Belamcandi chinensis (Ixia chinensis). Pojavile su mi se ove crne sjemenke,pa me sad zanima da li da ih poberem i čekam kraj zime za sjetvu u tegle da bi ih u proljeće prebacila van ili ih mogu odmah sijati???
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 10:16
ne kod tbe uopce nije ljeposmile156 a slike me ostavile bez daha smile79kameleonsmile71
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 10:39
I ja sam dobila par sjemenki, pa sam malo tražila po netu što i kako

Ovako piše - sijati u kasnu zimu ili rano proljeće u kvalitetan kompost, sjeme samo malo pokriti kompostom. Neka kompost bude vlažan, ali ne mokar. Dobro je pokriti teglu. Klije za 14-60 dana na temperaturi 20-30 stupnjeva.
Kad su klijanci dovoljno veliki za presađivanje, presaditi u male lončiće i držati u hladnijim uvjetima. Postepeno navikavati na vanjske uvjete, iznijeti van tek kad su prošle opasnosti od mraza. Saditi na zaklonjeno sunčano mjesto u dobro drenirano tlo

Nisam probala, samo sam prepisala
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 10:45
Hvala Otok.....čuj pričekamo još Vokia da blagoslovi ovo vrlo detaljno što si napisala pa krećemo u akciju.
 
Pando toliko poljubaca i srčeka već odavno u u temi nisam dobila......hvala, hvala......i da samo ti dođi k meni bilo kako.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.