Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 45>
Korisnik
Poruka
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 10:30
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Ove veće će definitivno biti ukrasne tegle, a za ove manje ćemo vidjeti, uvijek stignem izbušiti rupu. Evo, ovo je kako bi trebalo izgledati kad se sve posuši i zalijepi jedan dio za drugi. Nije brušeno niti obrađivano jer se jako sporo suši, a s obzirom na kontinentalne temperature nije ni čudo. Obojao bi u bijelo, a prije toga bi premazao unutarnji dio tegle onom plastikom koja se dobije pomoću nitro razrjeđivača+stiropor tako da dodatno zadržava vodu u tegli.




Goran44,super ti je ispala saksija .
Da li bi hteo da podelis sa nama dobijanje plastike pomocu nitro razrjedjivaca + stiropora,koliko razredjivaca i koliko stiropora,i da li je svejedno koji stiropor?Pozdrav i hvala unapred!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 13:23
Gorane, ovo ti je odlično
smile141
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 14:24
Dobivanje plastike od nitro razrjeđivača i stiropora je vrlo jednostavno.
Uzmete npr. dva decilitra nitro razrjeđivača (može i aceton ili alkohol) stavite u posudu, najbolje u staklenu ili keramičku i počnete stavljati stiropor (bilo koji stiropor). Stiropor će se topiti zbog jačine nitro razrjeđivača, a stavljate sve dok se proces ne smiri tj. kad se stiropor bude sporije topio te ćete nakon toga dobiti prozirnu tekuću masu.
U dva deci nitra možete istopiti dosta stiropora, nemojte se iznenaditi.
Ova vrsta plastike se koristi u aviomodelarstvu i doista mu je široka primjena jer se može plastificirati drvo,kamen,gips, itd. Ukoliko se namaže sloj debljine do 1 mm, plastika će se stvrdnuti u roku par sati, a ukoliko je puno deblje (npr. 10-20 mm) trebat će jako puno vremena, do nekoliko tjedana. Uglavnom, za ono što nama treba dovoljna je debljina plastike do 1 mm što znači da će posuda ili što god budete premazivali biti suho u roku par sati koliko treba nitro razrjeđivaču da ispari.
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 18:39
Gorane44,hvala ti sto si ovo podelio sa nama!Ti si jedno veliko
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 19:43
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Ove veće će definitivno biti ukrasne tegle, a za ove manje ćemo vidjeti, uvijek stignem izbušiti rupu. Evo, ovo je kako bi trebalo izgledati kad se sve posuši i zalijepi jedan dio za drugi. Nije brušeno niti obrađivano jer se jako sporo suši, a s obzirom na kontinentalne temperature nije ni čudo. Obojao bi u bijelo, a prije toga bi premazao unutarnji dio tegle onom plastikom koja se dobije pomoću nitro razrjeđivača+stiropor tako da dodatno zadržava vodu u tegli.

 
Odlično izgleda.
Već sam napisala da imam istu takvu plastičnu...i evo čekala sam da ti staviš slike pa da vidim kako izgleda. Oduševljena sam viđenim i mogu reći da ću i ja pokušati izraditi takav cvijetnjak.
 
I da....i izrada plastike me oduševila....hvala na napisanom postupkusmile113
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 09:18
Ma nema problema, ako se sjetim još nečeg korisnog napisat ću.
Ova tegla je još nedorađena kao što sam napisao, ali čisto iz razloga jer još nije suha. Čim se dovoljno osuši krećem dalje. Kad sam je radio bojao sam se da će se raspasti ako bude tanja stijenka i iz tog razloga je deblja i teže se suši. Imam gornji dio tegle koji sam napravio ranije, već se može obrađivati i doista je lagana.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 18:01
Da, ti cvijetnjaci su lagani. To što seuže suši, to je i preporučljivo. O tom je pisala Hoya
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:07
Gorane44,odlično si uspio.Ja sam danas napravila moju prvu posudu s novinskim papirom,bijelim cementom(strašno je skup),sikom i vlaknima i sada ću čekati da vidim kako mi je uspjelo.Nisam baš zadovoljno s masom koju sam dobila,možda sam stavila premalo vode.Ali prvo je pa ću znati za dalje.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:09
Još nešto bi htjela reći.Jedan građevinac mi je preporučio da posudu kada se osuši dva puta premažem sikom i da neće upijati vodu.Možda je to manje štetno za cvijeće od plastike.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:10
OSice, meni ovo izgleda dobro. Koja je cijena sike i vlakana?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:17
Sika je 28,00 kn a vlakna 25 kn.Ali stavila sam samo tri čepa sike i šaku vlakana.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:18
Super. Ja sam mislila da je to skuplje...dakle idem i ja u nabavu. Samo još pitanje: gdje si kupila?
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:19
Naravno i nakvašen novinski papir.Želim napraviti veću posudu koju bi stavila u moj seoski vrt ali se nisam usudila početi s nečim većim.Kod na u Osijeku nema perlita ni za lijek.Bijeli cement su imali u Pevecu 53,oo kn vreča ali ni to više nema.Kažu da ima u Bauhausu ali kod nas ne.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:21
Siku sam kupila u Pevecu,a vlakna u MDprofilu ali ima ih svaka građevinska firma koja drži cement.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:22
Perlit ti drži BIOGAL d.o.o., Nikola Šubić Zrinjskog 2d, Višnjevac, tel.: 351-277. Kod njih je 150 kn. Držao ga je i Brodomerkur, kod njih je bio 50 kn, ali ga već jaaaako dugo nemaju. Mora narudžba kod njih stoji još od proljetos.
Ah da...hvala na informaciji.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 11:25
Hvala Sanja na informaciji
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 21:18

Pozdrav! Ma ono je odlično! Nije bilo premalo vode, izgled vara, ako ste ostavili papir na cijeđenju nema frke, sigurno! Prvi put kad sam radio papir-cement mislio sam dodati još vode, ali kad sam počeo stavljati smjesu u kalup shvatio sam da je to to. Inače, ovo za siku sam već čuo otprije i znam da je dobro i ne može štetiti. Inače i sam papir-cement je dobar i navodno ne upija vodu (koliko sam čuo), ali sika nije na odmet! 

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 22:13
Ma ove posude od papir cementa uopće ne trebaju siku niti vlakna
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 08:03
Moon,ova žardinjera je prekrasna zanima me koliko je teška s obzirom na debljinu stjenki.Htjela bi napraviti nešto veće a da stjenke ne budu debele jer bi htjela lijepiti kamenčiće s vanjske strane.Neznam smijem li staviti tuđu sliku ali pokušat ću pa neka admin obriše ako se nesmije.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 08:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.