Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 46>
Korisnik
Poruka
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 19:20
htop bih jos aborescens pa ako netko ima koji višak...?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 23:15
Imam ja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 18:44
Pozz
 
Stalno čitam po forumima o aloa veri i napokon da se uključim u raspravu.
Imam aloa veru aborescens staru 4 godine i radim od nje kremu za lice. Smiksam aloju, glicerin,ružinu vodicu i malo limuna....
 
Zanima me kakvih još recepata ima ako netko zna.
 
 
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 18:46
Odgovaram na Bebushkino pitanje:
 
Ja mislim da je tvoja aloa aborescens i da je ljekovita jer i ja imam istu takvu. Dosta sam se informirala i sigurna sam da je aborescens.
 
Pozz
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 21:19
fermina-daza mogu li se pribiljezit za jedan pelcerčić.....smile143
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 22:28
Je li za arborescens?
Imaš pm.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 13:23
Bi li tko imao pelcer Aloe barbadensis? :D U Zg, ili možda u okolici Os :D
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 00:23
Evo kako cvate moja Aloea arborescens

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 00:29
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Je li za arborescens?
Imaš pm.

pa na ono je arborescens koju panda ima, na jednoj slici je taWink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 16:45
Mari krasan cvijet tvoje aloe.    Koliko mora biti stara da dobi cvijet?

Moja aloa je kod mene godinu dana. Početkom jeseni sam aloju prvi puta presadio i istovremeno razmnožio. Može mala pomoć kod identifikacije. Koja je to aloa ?


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 16:49
ova mi je stara 20-tak godina, visoka oko 1,20 m, prvi puta je cvala prije dvije godine
             
              

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 16:51
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Mari krasan cvijet tvoje aloe.    Koliko mora biti stara da dobi cvijet?

Moja aloa je kod mene godinu dana. Početkom jeseni sam aloju prvi puta presadio i istovremeno razmnožio. Može mala pomoć kod identifikacije. Koja je to aloa ?



to je upravo ta Aloae arborescens
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 17:11
O joj nema šanse da ga dočekam... Bar sam vidio tvoj.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 17:38
hoćeš, hoćeš.Smile
kod mene je aloja dugo bila u manjoj posudici, i stalno tjerala mladice,
a onda sam je presadila u puno veću teglu, takvu u kavu bi inače palme stavila, i kako inače stavljam ljeti na balkon, toga ljeta nakon presđivanja, je jako narasla u tri grane, čak sam jednu nakon nekog vremena morala otpiliti, a mladice stalno rastu nove, a ja ih nešto uklonim i posadim u novu posudicu, može godinama biti u manjoj posudi ako ti nije stalo da narastu velike grane
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 21:11
Sljedeći puta kod presađivanja ide u veću teglu i staviti ću istovremeno bambus palicu u teglu. Malo ću te kopirati.
Izgleda da bez palice ne ide ? Stalno tjera nove pelcere sa strane. Čini mi se da nije zahtjevna za razmnožavanje. Kupio sam jednu a sada imam tri .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 18:53


Aloe ferox. Dali je to najljekovitija od svih aloa ?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 19:29
jel i ovo ferox

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 20:15
Mari, oduševio me cvijet tvoje aloe jer se ipak nadam da će i moja procvasti...jednog dana Wink nekako mi se učinilo nakon sveg čianja da kod nas na kontinentu neće cvasti
gdje ju držiš preko zime?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 08:05
Najrasprostranjenija je aloa barbadensis Miller i mislim najljekovitija jer se spominje u svim receptima. A najbolja za lijek protiv raka je aloa arborescens. Forex je isto jedna od četiri ljekovite.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 18:28
vidim da  mnogi poznaju ovu vrstu pa molim da mi kažete koje ja alojice imam ,evo slikica


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.