Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 23:01
Originalno poslano od člana bucka123 bucka123 napisao:


Tvom vrtu između ostalog posebnu draž ne daju samo valovite gredice već i brežuljkasti teren. Jesi li takvo zemljište zatekla ili si ipak uzela stvar u svoje ruke.
bucka to si dobro zaključila.
to je nasip kojeg smo zatekli i sa kojeg sam skidala zemlju da bude manja strmina.
na taj dio sadim biljke koje vole suho tlo i puno sunca.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 23:04
Budi se ,budi proljeće!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:51
Rano proljeće u tvom vrtu - predivno je kako se sve budi
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:52
 na našem orahu često odjekuje pjesma slavuja stvarno je nešto posebno i baš nam je drago kad ga čujemo jer mu je pjesma nešto prekrasno .Vrt ti se lijepo budi a kukurjeci su u najboljem svijetlusmile92
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 20:22
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:





Draga Slavuj, upoznala sam te i preko emisije Zlatna dolina vinkovačke  TV prikazan 20.5.2012.  To mi je bilo nešto  posebno! Još jedan spoj osobe i slavujevog vrta, sada mi je slika potpuna. Zaista su imali što posnimiti, gledaoci  čuti i vidjeti . Mi smo počašćeni tvojom temom na ovom forumu.
[IMG]smileys/emot134.gif" height="63" width="65" align="absmiddle" alt="smile79" />

Slažem se u svemu sa MiromK,ona kao i ja imamo dobro oko.
Draga Slavujčoce,dobra vila Zlatne doline.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:25
Kukurijeci su krasni, baš su napravili lijepe grmiće.
Svadbene dekoracije su predivne, dobro iskombinirani cvjetni detalji i predmeti koji simboliziraju vaš kraj Clap
život je more
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:26
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Budi se ,budi proljeće!



Dijana,pozdrav i dobrodošla!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:29
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:

Rano proljeće u tvom vrtu - predivno je kako se sve budi
Karmen, sve je ove godine otužno i sve se jako sporo budi.nedostaje nam sunce i to svima.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:38
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

 na našem orahu često odjekuje pjesma slavuja stvarno je nešto posebno i baš nam je drago kad ga čujemo jer mu je pjesma nešto prekrasno .Vrt ti se lijepo budi a kukurjeci su u najboljem svijetlu[IMG]smileys/emot146.gif" align="absmiddle" alt="smile92" />



blu sky drago mi je da ti slavuj pjeva.mislim da ih je prije bilo puno više.sve se promjenilo i puno lijepoga je nestalo čak nas i sunce polako napušta ili nam želi poslati poruku da se opametimo i ne uništavamo prirodu.

kukurijeci su ove godine posebno lijepi, valjda im odgovara ovakvo vrijeme, pogotovo crveni je dugo zadržao boju jer on od sunca izblijedi.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 00:26
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Kukurijeci su krasni, baš su napravili lijepe grmiće.Svadbene dekoracije su predivne, dobro iskombinirani cvjetni detalji i predmeti koji simboliziraju vaš kraj [IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />



Lantana,dobro mi došla!
zavidim ti na bojama u tvom vrtu. u mom vrtu je još sve sivo a kukurijeci su iskoristili priliku i ovakvo vrijeme da se pokažu u svojoj raskoši i sa visoka gledaju ostale proljetnice kako se smrzavaju i nisu sigurne da li da procvjetaju ili da ipak još malo odspavaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 00:28
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:





Draga Slavuj, upoznala sam te i preko emisije Zlatna dolina vinkovačke  TV prikazan 20.5.2012.  To mi je bilo nešto  posebno! Još jedan spoj osobe i slavujevog vrta, sada mi je slika potpuna. Zaista su imali što posnimiti, gledaoci  čuti i vidjeti . Mi smo počašćeni tvojom temom na ovom forumu.
[IMG]smileys/emot134.gif" height="63" width="65" align="absmiddle" alt="smile79" />

Slažem se u svemu sa MiromK,ona kao i ja imamo dobro oko.
Draga Slavujčoce,dobra vila Zlatne doline. [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" />
draga mića rožica, znam da je portun oprt a sada znam i za dušu.
Miri i tebi
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 00:36
Priča se priča da ima jedan novi prekrasan vrt....
Eto došla sam i ja pogledati i naravno oduševila sam se skladom i ljepotom. Imaš predivnih biljaka, predivnih kombinacija boja i vrsta...Uglavnom doći ću ponovno...
sutra je novi dan
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 21:24
draga jagoda,počaščena sam tvojom posjetom a pogotovo komentarima!
drago mi je da ćemo se viđati u našim vrtovima i uživati u lijepim i neobi čnim biljkama!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 09:23
Moja razmišljanja o vrtu

Svoj sam vrt stvarala godinama, korak po korak i kroz njega je prošlo mnogo posjetitelja, svatko je komentirao na svoj način.
Ono što želim komentirati su riječi koje jako često čujem i u svom vrtu a isto tako na mjestima gdje se biljke prodaju:
   "da li ona cvjeta cijelu godinu?"
Ništa ne cvjeta cijelu godinu, neke cvjetaju duže, neke nekoliko dana a neke samo jedan dan.
Meni dosadi gledati stalno isti cvijet i vrt u kojem se ništa ne događa i ne očekuje.
Dobar primjer je ovo proljeće i kukurijeci koje obožavam .
Veliku radost donesu sred zime kada procvjetaju pod snijegom i u ovo vrijeme su trebali biti okruženi raznim proljetnicama ili zanimljivim listovima trajnica koje će cvjetati tokom ljeta i jeseni.
No,oni su još uvijek sami na gredici jer im godi ovakvo vrijeme a ostale biljke oko njih su jadne i smrznute.
Tužno je biti kralj a ne imati kraljevinu.

Ako želite imati lijep i zanimljiv vrt treba posaditi i biljke koje ne cvjetaju ili cvjetaju neuglednim cvjetovima a vrt krase zanimljivim oblikom i bojom lista.Takve biljke daju prozračnost vrtu a u zimi inje na njihovim granama ili osušenim vlatima i klasićima stvara najljepša umjetnička djela.

Zamislite vrt u kojem svaka biljka cvjeta "cijelu godinu",kakav bi to bio
festival kića!

Svaka biljka, kao i čovjek ima svoj život i stvara svoje pupove, cvjetove i sjeme -zbog sebe i svoje iskonske potrebe za razmnožavanjem i opstankom. Svaka je drugačija ,baš kao i mi ljudi.

Kada netko vidi neku biljku u mom vrtu i zatraži korjenčič prvo pitam koliko znaš o toj billjci.
Često puta je bilo"šta si mi ono dala pa to se širi kao ludo"
E, da. Širi se onoliko koliko joj dopustiš.
Ali, u vrtu treba raditi, treba brinuti o biljkama,puno o njima znati i voljeti ga.
Ako sadiš vrt zato što je to "in" i zato što želiš konkurirati susjedu pa nabavljaš i sadiš biljke bez ikakvog reda i znanja onda će biti komentara "napasnica,smeće..."

vrt je isto što i život čovjeka -pusti u svoj život onoga koga poznaš i prihvati njegove mane jer ga voliš zbog drugih osobina, a malo je savršenih i ljudi i biljaka.
Danas ćemo npr izbaciti ovu osobu jer nam "ide na živce",iskopati biljku jer je napasna a sutra bi se mogli pitati: gdje je nestallo cvijeće.

ovo je moje razmišljanje..razmišljanje malog obično čovjeka i nikako nije mišljenje stručnjaka za formiranje vrta i uzgoj biiljaka!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 09:31
Draga Slavujčice,
U potpunome sa slažem sa tobom,kako ti gledaš na život.
Upravo tako ti je i u vrtu...stalno čupamo korove.




Vratiti ću ti se opet,u tvom vrtu nalazim mir za svoju dušu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 10:12
draga mića,
korova se u ovom pripovjedanju nisam dotakla zato što se oni sami zasiju i dolaze nepozvani.
neki budu čak i lijepi pa ih ostavim a neki nemilo poguše ostale biljčice i ti idu van...ali jedno je sigurno-uvijek će ih biti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 10:15
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Moja razmišljanja o vrtu

Svoj sam vrt stvarala godinama, korak po korak i kroz njega je prošlo mnogo posjetitelja, svatko je komentirao na svoj način.
Ono što želim komentirati su riječi koje jako često čujem i u svom vrtu a isto tako na mjestima gdje se biljke prodaju:
   "da li ona cvjeta cijelu godinu?"
Ništa ne cvjeta cijelu godinu, neke cvjetaju duže, neke nekoliko dana a neke samo jedan dan.
Meni dosadi gledati stalno isti cvijet i vrt u kojem se ništa ne događa i ne očekuje.
Dobar primjer je ovo proljeće i kukurijeci koje obožavam .
Veliku radost donesu sred zime kada procvjetaju pod snijegom i u ovo vrijeme su trebali biti okruženi raznim proljetnicama ili zanimljivim listovima trajnica koje će cvjetati tokom ljeta i jeseni.
No,oni su još uvijek sami na gredici jer im godi ovakvo vrijeme a ostale biljke oko njih su jadne i smrznute.
Tužno je biti kralj a ne imati kraljevinu.

Ako želite imati lijep i zanimljiv vrt treba posaditi i biljke koje ne cvjetaju ili cvjetaju neuglednim cvjetovima a vrt krase zanimljivim oblikom i bojom lista.Takve biljke daju prozračnost vrtu a u zimi inje na njihovim granama ili osušenim vlatima i klasićima stvara najljepša umjetnička djela.

Zamislite vrt u kojem svaka biljka cvjeta "cijelu godinu",kakav bi to bio
festival kića!

Svaka biljka, kao i čovjek ima svoj život i stvara svoje pupove, cvjetove i sjeme -zbog sebe i svoje iskonske potrebe za razmnožavanjem i opstankom. Svaka je drugačija ,baš kao i mi ljudi.

Kada netko vidi neku biljku u mom vrtu i zatraži korjenčič prvo pitam koliko znaš o toj billjci.
Često puta je bilo"šta si mi ono dala pa to se širi kao ludo"
E, da. Širi se onoliko koliko joj dopustiš.
Ali, u vrtu treba raditi, treba brinuti o biljkama,puno o njima znati i voljeti ga.
Ako sadiš vrt zato što je to "in" i zato što želiš konkurirati susjedu pa nabavljaš i sadiš biljke bez ikakvog reda i znanja onda će biti komentara "napasnica,smeće..."

vrt je isto što i život čovjeka -pusti u svoj život onoga koga poznaš i prihvati njegove mane jer ga voliš zbog drugih osobina, a malo je savršenih i ljudi i biljaka.
Danas ćemo npr izbaciti ovu osobu jer nam "ide na živce",iskopati biljku jer je napasna a sutra bi se mogli pitati: gdje je nestallo cvijeće.

ovo je moje razmišljanje..razmišljanje malog obično čovjeka i nikako nije mišljenje stručnjaka za formiranje vrta i uzgoj biiljaka!
 
Jako lijepo napisano...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 11:30

Htjela sam citirati post, ali je to već učinio admin !!  Od posljednje do prve riječi se slažem sa tobom !!  Čak i sa svakom točkom i zarezom !!  To je i moja koncepcija vrta ali i stil kojim želim da ga obogatim !!  Ti si to rekla riječima koja silaze sa tvoje tipkovnice kao potoci, dok bi za to meni trebalo puno više vremena, mjesta i objašnjenja ( za koja nije uvijek jasno kako će biti shvačena) Ali poanta svega je......svaka riječ je odmjerena, na svome mjestu i ima svoje logično značenje !!! Ti si takva u stvarnosti a ja samo u svojim snovima !!  Ali zato su nam želje i snovi isti !!Embarrassed

I zbog toga jedva čekam da te upoznam !! Možda nekaj i uspijem naučiti od tebe !!Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:18
Lijepo si ti nama osvježila ovo burno, sunčano  popodne Heart
 
Sviđa mi se ova tvoja rečenica: " vrt je isto što i život čovjeka -pusti u svoj život onoga koga poznaš i prihvati njegove mane jer ga voliš zbog drugih osobina, a malo je savršenih i ljudi i biljaka."
 
To je ta veza između  ljudi i biljaka, zajedno dišemo, rastemo, sazrijevamo i nestajemo... 
Rijeka

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:42
Slavujčice, jako lijepo si ti nama zborila ili bolje da velim cvrkutala ?
A vidim i novi avatar, e sad si prava !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.