Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 94>
Korisnik
Poruka
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 22:06
pozdrav ... molim vas savjet ili pomoć...jednostruke pelargonije na mom balkonu .. sve ukupno ih imam 50 komada .. neki dan počele cvijetat ... tako su mi bile divne .. rasle, tako bile "moćne" i  jučer navečer ih potukla krupa do boli .. plače mi se od tuge kad ih ugledam .. bile su mi divne
šta da sad radim..ima li šanse da prebrode taj šok...očistila sam svo nabužano lišće .. pokidala ubivene cvjetove Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 23:04
Kao prvo palcica,sto pre poprskaj muskatle DITAN-om jer  je on za zastitu od bolesti..to radis preventivno,jer ces tek videti vremenom gde je sve izudarana bilka,a na tim mestima se lako moze javiti trulez. Na ovaj nacin ti ces ih zastititi,a one ce ti se oporaviti videces i to vrlo brzo...iz licnog iskustva ti pricam....puno srece Heart
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 00:09
Olja,sve su mi lijepe ne ljutim se na roze.
Natalija,u pravu si bjele jednostruke kad procvjetaju izgledaju kao mladenkin šlajer .
Pinus,mogu Ti samo reči da imaš posebno njegovano cvjeće uvjek kako bi rekla baš kao da Ti svakia biljka uspije onakvom biti kako želiš,prekrasno Ti je cvjeće.
Palćica,naj bolje da poslušaš Olju mislim da je u vezi truleži nakon tuče u potpunosti u pravu,a što se ostalog tiće pelcere posadi,a biljke dalje zaljevaj kao i do sada i one će se brzo oporaviti,jako mi je žao što Ti se to dogodilo.smile80
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 16:12
Imam nekoliko vrsta pelargonija visecih ali ova roza je interesantna...jako dupli cvet....




Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 20:56

Neke od mojih pelargonija........
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 08:48
Morena,lepa ti je i krupno cvetna...Thumbs%20Up
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 08:57
Morena, lijepe boje!
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 08:49
Pozdrav,molila bi savjet;
primjetila sam da mojim pelargonijama počinju žutjeti listovi.I novi mladi listići niču žućaste boje,nisu mi više onako lijepo zeleni.U čemu griješim i šta da napravim da se oporave?smile85
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 21:34
ova mi je jako krupnih cvjetova
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 14:08
Bas je lepa,jel ona to narandjasta ili je samo na slici takva?
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 16:12
U poljoprivrednoj apoteci savjetovali su mi da pelargonije tretitam sa Antracol WP 70 fungicidom?Jel ima tko iskustva s time?Bojim se da im još više ne naškodimConfused
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 19:30
Olja crvena je samo zbog sunca ima drugu boju
morena ja mislim da ti je to od viška vode probaj ju komplet izvadit iz lonca nije divoljno samo prstom probat znam iz iskustva najviše sam cvijeća upropastila previše zalijevajuć Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 09:16
Cekala sam da imam rezultat,pa se javlam...Morena,isti problem sam imala sa oko desetak mojih muskatli....sve je bilo u rediu i onda od jedanput posvetleli madi listici....prosto zuckasto zeleni...upotrebila sam MIKRO HRANIVO slovenacke proizvodnje firme HORTY....za samo jedan dan boja se vratila...verovali ili ne...na pakovanju ovog tecnog hraniva pise da je za sprecavanje i lecenje bolesti i ozleda koje su posledica nedostatka mkrolemenata.
Koristi se za ukrasno blje,grmlje,cetinare,i voce..
Sadrzi MgO,Fe,Cu,Mn,Zn,Mo,B...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 11:37
Olja slažem se sa tobom. Mikroelementi su važni za sve a naročito za surfinije i sl. biljke.

Za onog tko ima kakvu drvarnicu, skladište ili nešto sl. praktično je kupiti gnojivo u vreći. Kod nas dođe vreća od 50 kg NPK 10 10 10 plus mikroelementi 19 €. To je dovoljno za narednih 50 god. ako ga upotrebljavate samo za balkonsko cvijeće. Otopiti ga zna svako sam, jedino nije lijepo pofarbano. Ja upotrebljavam zadnjih 11 godina samo to gnojivo za sve balonske biljke i zadovoljan sam. Naravno onaj koji živi na 5 katu nekog nebodera mora naći drugo rješenje.

Da ne otiđemo previše sa teme pohvalio bi Pelargoniju Kaliope. Ovu godinu je prvi puta kod mene. Izgledom je daleko iznad P. zonale. Mene je ona osvojila i drugu godinu krečem sa njom sa daleko većim brojem. Mislim da neće biti problem ID Kaliope na ovoj slici:

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 11:52
Koje lijepo dvorište, sve na svom mjestusmile39

Gdje kupuješ to gnoivo od 50 kg NPK 10 10 10 plus mikroelementi 19 €.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 12:05
Kmetijska zadruga kod nas u Sloveniji, prije recimo 10 godina. Vjerojatno ga prodaju svugdje gdje prodaju gnojivo na veliko, potraži malo. Nije obavezno da je postotak 10, 10 , 10. Važno je da je NPK i važno je da ima dodane mikroelemente.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 16:50
Hvala na odgovoru PinusSmile

Pa ti si iz Slovenijesmiley226.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 16:56
Ne da je divno dvoriste,nego raj na zemlji...kakve sveze boje,divna trava,cvece...kad vidim to prostranstvo smile39..sigurno je i klima kod tebe takva da pogoduje biljkama...naravno ne sporim tvoj ogroman trud i znanje!

Kod mene ti sad vec sve gori od vrucine...Cry
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 17:03
Olja sva je Slovenija kao Pinusovo dvorište, uredna i sve na svom mjestu.

Nedavno je MM putovao vlakom do Maribora i zasuo me hrpom poruka SMS što je vidio uz put, kaže da sve izgleda fantastično i na svom mjestu.

Trebamo se svi ugledati na takvo neštoClap.

Naselje u kojem živim bi trebalo sve svezati i odvesti u Sloveniju na edukaciju o ljepoti i redu, svi nešto grade a ništa niščim.Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 17:20
Smrcko,skroz si u pravu...ja zudim za tom lepotom i kulturom...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,250 sekundi.