Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 24252627>
Korisnik
Poruka
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 11:21
Prekrasni plodovi agruma,divota jedna.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 15:49
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Evo, da vidimo što ima novo.
Ciklame same zalutale u moj vrt:




Čuvarkuća se uselila u prirodnu kamenu vazu:

Fuksije imam prvi put pa ako nisu baš nešto...


Emigrant(ica ) iz Australije, u punom cvatu:



Moja miljenica,  bugenvileja, dobro napreduje:



Malo se skitajući, šetala sam ti vrtićem!!  Krasne alojice u tebe!! Pa čuvarkuće, pa prekrasna podranea!!  Najljepša na forumu!!

 ....naletjela sam na ovu žutu ljepoticu, kasiju, pa na njezine sličice pod snijegom i jako me interesira kaj se je s nojm dogodilo, jel  smrznula....Confusedjer nigdje je nemaš više poslikanu!!!

Poz od Free
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 21:10
Kao i manje-više svaka biljka u mom vrtu, i kasija ima svoju priču.
Ista draga gospođa koja je donijela podraneu iz Hong Konga donijela je i sjeme kasije iz Australije i ona se također lijepo proširila u našem kraju.
Moja je bila najljepša, ali nažalost ona zima sa snijegom 2009. ju je ubila.Čak ni sjeme nisam uspjela spasiti.
Sad tražim okolo je li kome ostala živa ali nema puno nade.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 18:20
Priča o ovoj bugici je zbilja nevjerojatna ali ni do dana današnjeg ja nisam našla drugo objašnjenje nego da mi ju je donio moj pas-ljubimac.
Osvanula jedno jutro na otiraču ispred ulaza, izvrnut pitarić, pola zemlje ispalo, unutra mala biljčica , tek pustila nekoliko listića.Pitala svuda okolo po susjedstvu i šire jel mi je netko poklonio.Nitko.

S obzirom da je moj pas vrlo pametan a u to vrijeme je bio i vragolan (krao papuče ljudima ispred kuća, zamijenjvao ih, svašta...) ništa neobično ne bi bilo da je i bugicu nekome maznuo budući da zna koliko ja volim cvijeće.

Danas ona izgleda ovako.Još je u pitaru jer me strah usadit je u vrt da ne promrzne, mislim da je ova od onih osjetljivijih.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 18:40
Lijepa priča o tvojoj lijepoj bugici,a reci mi s obzirom da ju držiš u tegli,da li ju pospremaš negdje ili ti ostaje vani?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 01:29
O, da, pospremim je na tavan.
Imam cijeli kat samo za zimsko spremanje mojih aloja i ostalih na led osjetljivih biljki.

btw.Imam priču i o narančastoj bugi.Ali, o tome drugi put.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2012 u 18:29
Sretna i vesela nek ti je cijela Nova godina!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 23:02
Pogled s prozora dnevne sobe jučer ujutro.
Opet snijeg, nakon 3 godine.Nešto je učestao.
Prije 3 godine mi je poharao vrt a ovoga puta će, po svoj prilici, biti i gore.Sve je zaleđeno.
Što će biti sa mojim agrumina?Još ima puno plodova na stablima:


Limuni i naranče



kumquat


palma, žumara


živa (? ) ograda


A šta je ovo? Neki sedum, mislim


U prvom planu solanum kojega nisam stigla zaštititi...adio
U drugom planu živica koja se danas od težine snijega prevrnula


Lagerstroemija, već porezana, mislim da će preživjeti



Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 23:06
Baš sam se danas tebe sjetila kad sam vidjela snijeg. Imaš pravo prije tri godine je bilo ovako, ma samo da ne potraje dugo u minusu neće biti puno štete. Pozdrav iz snježnog Bola!
život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 23:13
Izgleda da smo mi na moru "najsnježnije" ove godine.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 23:33
Sve sto sam vidjela setajuci jako mi se dopalo ! To sve u ljeti mora negdje predivno mirisiti !    smile55
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 00:10
Ljeti i ujesen (plodovi ), da.
A sada mi dođe plakati kad pogledam u vrt.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 08:32
Snijeg sa agruma (u stvari sa ničega) nemoj skidati on štiti biljku od minisa,ovako su veće šanse da preživi ako ga makneš a budu minisi sve ode u nepovrat mada ni ovako nije sigurno ali su veće šanse da ostane,bolje da koja grana pukne pod teretom snijega,manja šteta smile117
Slijedećih godina moraš pratiti prognozu i agrume pobrati na vrijeme.smile63
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 08:36
Te nedavno sam otkrila tvoj vrt i onda sam njime lijepo šetala,vidjela snijeg koji kod vas rijetko pada.A kad sam danas opet vidjela snijeg kod tebe,to stvarno nije pravedno.Šteta za tvoje biljke,nadam se da im snijeg neće previše štete napraviti.Ja čekam snijeg,a kod mene nikako da padne.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 21:52
Arim, znam da sam morala pobrati i pobrala sam veliki dio ali puno je toga.Šta i u kući s njima?
Snijeg ne skidam ali ga je skinuo vjetar da bi danas opet napadao.
Ovo je nenormalno.Grane pucaju kao da su od stakla.
Ovim limunima ima 30 godina i nikad nisu promrzli a ovog puta se bojim za njih.

Mali kaktus, hvala za šetnje mojim vrtom.zar nije čudno da u tebe nema snijega a u mene ( na jugu ) ima?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 22:04
Mi smo kod moje mame prije ovog snijega nabrali preko 100 kg agruma.
Pitamo se kao i ti - što u kući s njima, ne možemo toliko puno pojesti, a ne mogu ni dugo stajati. Ostali su limuni na stablu i kumkvat (ali on je u kanti pa smo ga sklonili). Bilo je snijega, ali ne toliko da bi pucale grane, a da li će se smrznuti - vidjet ćemo.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 22:13
Evo još malo slika iz mog vrta pod snijegom:



jadničak, stalno cvili i gleda što se to događa


ptičicama ne fali mrvica i soka od naranača ali je li im to dovoljno


nešto se stiglo i zaštititi


pogled na more, kroz škure


a ova je ruža izgubila barometar

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 22:21
Sreća da su aloje na sigurnom

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 22:44
Dobro te je zatrpalo
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 09:21
Draga FD zaista kod tebe snijega puno više nego kod nas.. Okrenulo nas vrijeme naglavačke. Nadam se da neće biti prevelike štete kod tebe.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 24252627>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.