Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 258259260261262 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 08:34
koja je razlika između arabicuma i obesuma!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 09:39
Upravo mi je stiglo sjeme arabicuma, pa dajte mi recite, da li se sije isto kao obesum i kako dalje s njima ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:08
Sije se kao i obesum.
Kada sam sijala uvijek sam sijala i obesum i arabicum u iste posude u iste uvijete i slično su nicali. Kada krenu, arabicum je malo drugačiji od obesuma u izgledu ali ništa drugo.
To su moja skromna zapažanja . (sijala ih 20.02. i 10.02).
Upravo sada se sunčaju svi klijanci na balkonu :).
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:31
Ovo je klijalište gdje su samo arabicumi (iako sam malo skeptična u tu tvrdnju ), sijani 20.02.2013.
Ovi lijevi su kupljeni preko aukcije i ima ih 8 (bilo ih je 9, ali već je jedan našao novi dom na Lošinju).
Ovi desni (gdje je i "trio fantasticus- blizanci+ jedan) su kupljeni preko e-baya,imenom Arabicum Siam Violet, sijani iz "2 puta" i očigledna je razlika između lijevih arabicuma i desnih arabicuma, iako su sijani istog dana.

Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:38
Ovo ovdje me mix sijan 10.02.
Na lijevoj strani (11 kom) su arabicumi (barem je tako pisalo na vrećici) kupljeni preko e-baya
Na desnoj strani su : obesumi iz plumerije2, 2 velika i dva mala. Dvije različite boje iako je : veliki + mali jedna boja


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:48
Arabicum ne postoji kao "siam violet", siam violet je kultivar obesuma... Tek je nedavno dobiven arabicum tamno crvenog cvijeta, jos je daleko do ljubicastih i sl.
Od ovih svih, meni oni na prvoj slici lijevo lice na arabicume. Za donju sliku nisam sigurna.
Kod mojih arabicuma se jasno vidjela razlika, kao klijanci su bili visi od obesuma, ali kasnije su internode bile jako blizu i nisu bjezali u visinu nego u sirinu. Ima slika nekoliko stranica nazad. I jos jedna velika razlika, kotiledoni i rani listici su bili vise srcoliki i okruglasti nego kod obesuma, kasniji listici postanu pak puno veci od obesuma, iako to ovisi i o kultivaru roditelju pretpostavljam.
Jos je tesko procijeniti na tvojima, najbolje ce se vidjet kad puste jos koji par listica.
velika gorica
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:57
hvala Wolfsbane
Nešto tako sam i sama pomislila, jer očigledno je da su "arabicum siam violet" slični kao obesumi.
Samo ovi gore lijevo na prvoj slici, Arabicumi se razlikuju od ostalih Adeniuma.
Vidljiva je razlika i u veličini i u listićima.
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 15:13
ne znam što se desi,možda i kliknem dva puta,nova sam pa se ne snalazim baš :D već mi je u mom prvom pokušaju slanja poruke obrisan dio tekst a ne znam zašto.samo sam pitala da li netko poklanja/prodaje sjeme [IMG]smileys/emot94.gif" align="absmiddle" alt="smile217" />kakva su vaša iskustva sa postotkom klijanja,o čemu ovisi?ja sam u 2 posudice rasporedila sjeme(arabicuma) i od 10 su naposljetku nikla 3,ostali su bili trulkasti(?). [IMG]smileys/smiley13.gif" align="absmiddle" alt="Disapprove" />



....Dobila si poruku da pročitaš Pravila foruma, očito ih nisi pročitala kad ne znaš zašto ti je obrisan dio teksta. Obvezno štivo je za sve članove su Pravila foruma, a to je i prilikom registracije zatrženo od tebe. Molim pročitaj ih radi boljeg snalaženja i radi pravilnog načina komuniciranja. Inače, svi novi članovi posjećuju str. Predstavite se gdje se ostali članovi upoznaju s tobom. Sve ovo će ti pomoći da se lakše snađeš i postaneš dijelom našeg cvjetnog društva.
Na vrh
sunandmoon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunandmoon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 15:14
e da,kako da i ja stavim te svoje tri klice? 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 15:35
sunandmonn, probaj na oglasima za kupnju/poklanjenje i sl.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 20:04
Ja sam naručila 10 sjemenki arabicuma, black fire, dobila sam 30 sjemenki....
ali, jako mi sve loše izgledaju, neke su mi tanušne ? Sutra u jutro ih potapam u toplu vodu i kad se vratim s posla, sijem !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 20:10
preslatki su, uskoro dolazim po svoju bebicu!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 21:32
G... ja sam imala dosta lose rezultate sa natapanjem sjemenki,lakse bi trunule... neki se kunu u to, pa odluci sama. Mozda bi bilo dobro ostaviti nekoliko sa strane bez natapanja.
Obavezno stavi sliku kad niknu da probamo ID, zaboravila sam napisat prije al sjemenke arabicuma su obicno dosta vece i deblje od obesuma. Bila je negdje i slika usporedno velicine sjemenki al nemrem ju sad nac.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 21:47
A moje su manje, tj tanje nego su bile od obesuma ?

A natopila sam ih uvijek po par sati u toplu vodu, malicko samo navlažila supstrat i nicale su. I mene baš zanimaju ovi arabicumi, nekako mi ne ulijevaju povjerenje.
Svakako ću javiti rezultate.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 21:58
ok, ako tebi radi tako onda super, drzi se toga.
Vidjet cemo onda kad izadju kako izgledaju, i ta velicina sjemenki nije neko pouzdano mjerilo, vjerojatno ovisi i o tome kakvi su uvjeti bili dok je sazrijevala mahuna itd itd
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 15:22
Postoji li ikakva mogućnost da se na starijem adeniumu, koji je već formiran kao " stabalce" potakne rast grančice na mjestu gdje bismo baš trebali da  izraste, npr zbog postizanja simetrije i popune praznine u cjelokupnoj formi biljke ? Možda neki mali rez na stabalcu, na mjestu gdje želimo grančicu?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 20:32
uh mozda jedino kalemljenjem pupa na tom mjestu... inace ne znam kako drugacije i nisam nigdje naisla da je netko to radio...
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 23:43
Slažem se sa Wolfsbane, to možeš postić jedino kalemljenjem. Ako hoćeš razgranatu krošnjicu s puno cvjetove, samo ga oreži, tad ćeš ispod reza dobiti dvije do tri nove grane.
Oni su mi najljepši s ovako gustom krošnjom...Thumbs%20Up
Fotke s net-a
 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 18:59
Evo da se i ja malo javim, uglavnom pokusala sam sa njima... ili nisu nicali, ili ubrzo nakon toga propadali... ostalo mi od ljetos par sijemenki tj,4 posijem ih prije nekih 2 mj. nisu se micali ni sekunde! ubacim tu zemlju i pomjesam sa ostalom za ukorijenjivanje hibiskusa, prije nekih 10 dana. I danas otvorim klijaliste da vidim kakvo je stanje, i imam sta vidjeti! Kresnila sam mu nesto sto sada nesmijem ponoviti! ;) Bebica adeniuma stoji kao vojnik među reznicama! E sada dali je previse izrastao? Moze li dalje biti bez zastite, posto je do sada bio u vlaznom, okruzenju i toplom...???

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:37
Uh, taj je previše izrastao u visinu, čini se da je etioliran. Može takav izrasti u normalnu biljku? Jako mu fali svijetla.

Možda netko od znalaca će znati kako to riješiti, možda da ga presađivanjem ukopaš skoro cijelog u zemlju?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 258259260261262 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,797 sekundi.