Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 261262263264265 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:38
Hvala Glikice na odgovorima.
Puno si mi olakšala dvojbu oko presađivanja, teglica i naravno mix zemlje.

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:47
E... Nikako zasusivati sijance, to se radi sa vecim biljkama kod presadjivanja, a i to ovisi o vise stvari... Kad ovako male ostavis vani, vec nakon pet minuta pocinje odumiranje korijenovih dlacica, onda im mjeseci trebaju da se oporave,ako uopce prezive.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:50
Samo da dodam: liapor sam kupovala u MD-profilu, a to je inače expandirana glina i koristi se u građevini.
Već sam negdje pisala o njemu, ja sam s njim prezadovoljna, ako nekog još nešto zanima, neka pita. I ja sam se patila sa sijanjem adeniuma mjesecima, mislim da sam ih konačno skužila.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:53
Wolfsbane , također hvala.
Sve sam to mislila da znam dok nisam ponovno počela isčitavati razne teme na raznim forumima (uvijek pokušavam biti temeljita i pročitati ćim više toga, ali nažalost to može također napraviti veliku zbrku i veliku nedoumicu što i kako dalje.
Da nisam čitala te sve teme, sigurna sam da bi ih presadila kao što i inaće presađujem, ali rečenica koju sam negdje pročitala koja glasi " Adeniumi se kao i svi sukulenti prije presađivanja trebaju držati nekoliko dana van zemlje da bi se spriječilo truljenje korijena."
Eh, tu sam ostala zujati


Još jednom: Wolfsbane i Glikica, hvala od srca
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 17:01
I opet krivo, ja sukulente presadim odmah u novi supstrat, samo suhi. O kakvom truljenju korjena se priča ? Doduše ne zalijem ga odmah nego tek nakon nekoliko dana. Tek malo ga sklonem u hladovinu, da baš ne bude na jarkom suncu.
Druga stvar je kad je sukulent već počeo trunuti, u tom slučaju ga treba izrezati do zdravog, pa zasušiti i tek onda saditi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 10:36
Evo moram vam obavezno i ovo pokazati! ;) Jucer povadim reznice koje su propale! Zemlju u casicama ostavim vani!!!
I sada kada sam istresala zemlju izleti i ovo!
Nedajem mu nade ali sam ga posadila u zemlju koliko je to moguce... sav se uvrnuo!

Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 12:19
malo sunčanja


blizanci "siam violet" arabicum + treći koji je isti "siam violet" ali ima drugačije lišće (lišće je šire). Sjeme je kupljeno preko e-baya, kao siam violet arabicum. Jedinke se vrlo razlikuju jedna od druge. Da li je možda moguće da je to hibrid između obesuma siam violet i arabicuma?


Ono iza koji se taman "bacio" u kadar je arabicum, sjeme kupljeno preko aukcije. Od 10 kupljenih, niklo je 9, ostala su 7 ( jedan u Lošinju i jedan u Makarskoj).

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 12:39
MD koliko su ono strari?
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 12:40
još klijanaca na sunčanju


ovo je pogled na mix adeniuma. rastu svakako, svi su iz "prve ture sadnje" : 10.02.2013, razlika u rastu i razvoju je očigledna.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 12:43
lela.h prva slika sa blizancima, sjetva sjemena 20.02. 2013.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 13:14
e, da malo o sjemenu, za sve one koji misle sijati (nadam se da to mogu tu pisati).
Znaći bitna je kvaliteta sjemena. Meni se dogodilo da od jednog prodavača u Hr nije niklo niti jedno, a od jednog je niklo valjda 70% s tim da je i tu razlika (bijeli 4 kom od 10), crveni (8 od 10), arabicum 9 od 10
Plumeria2( b.swan 3 od 5) i (pandor. 2 od 5)
svet bilja (serend. 0 od 5) ; ( glam . 3 od 5)
ebay: isti dobavljač od 25, niklo 19.

takva su moja iskustva u sadnji.
Neko sjeme nije odmah proklijalo, nego je ponovno sađeno.
Sjemenke se ne bacaju dok ne strunu (moje iskustvo).

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:04
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

malo sunčanja
Da li je možda moguće da je to hibrid između obesuma siam violet i arabicuma?



arabicum se vrlo tesko kriza sa drugim vrstama,hibridi su vrlo rijetki i ako se i dogode to je zbog pazljivog rucnog oprasivanja. da je hibrid, cijena bi bila paprena, ne znam koliko si platila ove. po izgledu, to sve lijevo su obesumi,a ovo desno je arabicum.
velika gorica
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:54
Wolfsbane, hvala na odgovoru.
8,5 dolara (to je cijena za dva paketa od 5 sjemenki+ plus prijevoz). Došlo je 25 sjemenki?! Niklo je 19.
Pošto sam ih dobro označila koja je gdje sijana, tu me buni, taj koji se priključio blizancima (za kojeg se vidi da je drugačiji i da je vjerojatno arabicum, po lišću, ali ne i po tjelešcu), a on je iz paketića od kuda su i blizanci.
Stalno provjeravam svoje zapise, nisam li gdje što pomiješala, naravno uvijek postoji ta šansa, ali nekako mi se ta šansa čini vrlo malena, ali ne i isključiva.

W. bila si rekla već i prije da adenium siam violet arabicum nema i pošto te smatram vrlo kompetentnom, naravno da se slažem sa tvojim mišljenjem.
Isto je netko tu napisao (više se ne sjećam tko, nadam se da mi osoba neće zamjeriti), da prodavači sa ebaya i valjda većina ostalih stavljaju lažne slike, i ne prodaju sjemenke koje kupujemo, a nažalost na e-bayu se ne možemo žaliti jer dok biljka pokaže svoje pravo lice...prođe neko određeno vrijeme.

Iz ovog iskustva, kod ovih: "5 seeds Adenium, Siam Violet, Arabicum, Desert Rose" (prepisala sam točno što piše na papiriću koji je došao sa njima- mogu i skenirati papirić) se vidi razlika u pojedinim klijancima (od lišća pa nadalje).
Da ne duljim i ne petljam više i sama sam sebi smiješna koliko ih proučavam, kakvi su i koji su, na kraju dok rastu dobro je.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 14:00
mgle to sam ja napisala kak meni izgledaju, ono sto ti mogu sigurno reci je da i kod obesuma i kod arabicuma ih bude koji i izgledaju i rastu drugacije od prosjeka, to je jednostavno tako. u krajnjoj liniji, nije ni bitno, jer ces vidjet kako ce se oni dalje razvijati, i kakve ce biljke ispasti :)

sto se prodavaca i slika tice.. jao... recimo samo da i siam adenium ima fotke prebijene u photoshopu, a na ebayu tek ima svakakvih gluposti.

moram poslikat jednog svog arabicuma, koji je poludio i otiso u visinu, ali ne ono u stilu obesuma nego ima internode poremecene, pupovi za nove grancice su na pol razmaka izmedju jednog i drugog lista, umjesto u pazuscu. a raste u zajednickoj posudi sa ostalim arabicumima, u istim uvjetima i sve. s druge strane, ima ih par za koje sam vrlo sigurna da su obesumi. i tako to, sve normalno
velika gorica
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 14:38
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:


moram poslikat jednog svog arabicuma, koji je poludio i otiso u visinu, ali ne ono u stilu obesuma nego ima internode poremecene, pupovi za nove grancice su na pol razmaka izmedju jednog i drugog lista, umjesto u pazuscu. a raste u zajednickoj posudi sa ostalim arabicumima, u istim uvjetima i sve. [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />


Ti koji odskaču su uvijek i najzanimljiviji.



Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:


mgle to sam ja napisala kak meni izgledaju, ono sto ti mogu sigurno reci je da i kod obesuma i kod arabicuma ih bude koji i izgledaju i rastu drugacije od prosjeka, to je jednostavno tako. u krajnjoj liniji, nije ni bitno, jer ces vidjet kako ce se oni dalje razvijati, i kakve ce biljke ispasti :)


W. hvala ti. Ovakve konstatacije puno pomognu klijancu poput mene.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 17:30
Da pitam: na kultivaru mi lijepo rastu novi listovi, no malo su mi svijetli. Mislim, nije ništa alarmantno, još su jako mladi, samo pitam, jel to ok ? Da, boja cvijeta je žuta, ima li boja cvijeta kakve veze sa nijansom boje lista ? Osim toga, njega sam tek neki dan počela prihranjivati.
Za sutra najavljuju sunce, pa možda koja zraka dopre i do mojih prozora.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 17:34
Bit će manjak svijetla prije svega. Da su presvijetli vjerovatno fale željezo i/ili magnezij. Čekaj da dođu dani sa puno svijetla pa ćeš vidjeti.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 17:42
Evo mog somalense crispuma(ako je vjerovati prodavaču), oko mjesec dana star. Od 3 sjemenke koje sam dobio 2 su nakon 2 dana istrunule a ovaj je izdržao. Raste pod lampom, počeo sam sa prihranom prošli tjedan. što god da je puno sporije raste i manji je od obesuma i arabicuma, što mu je jedna od odlika.





A ovako bi trebao izgledati kad naraste



Primjerak uzet iz prirode


Zanimljiv cvijet ali puno mi je zanimljiviji caudex i oblik lista. Traži nešto toplije uvjete od obesuma i teže prezimljava u našim krajevima ali eto htio sam isprobati.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 17:49
mememe ...baš je poseban, listom, cvijetom i oduševljava caudexom
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 17:55
Jezuš Kristuš, koji oblik ! Ludnica ! 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 261262263264265 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.