Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 267268269270271 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:14
@ljiljus, nisi napisala ono najvažnije. O kojim elementima se razgovaramo u svakom od pakiranja. Po struci sam građevinar tako da je ovo samo moje razmišljanje a ne stručni savjet.

Ja bi kupio ono pakiranje u kojem je udio Magnezija i Željeza veći. Uz tri osnovna elementa N,P,K biljkama su nužno potrebni Magnezij i Željezo. I Magnezij i Željezo sudjeluju u izgradnji klorofila. A sada koliko ima cinka, bakra, bora, .....i ostalih elemenata u tragovima ? Nemam pojma kako oni sudjeluju u metabolizmu biljke i koji je od njih potrebniji.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:49
ljiljus, skrati si muke i kupi kvalitetno,po mogucnosti vodotopivo, gnojivo sa dodanim mikroelementima (i ne, nisu sva gnojiva ista ma sto ti pricali, pogledaj samo raspon profesionalnih gnojiva, pa nisu agronomi glupi). cemu izmisljati toplu vodu kad su ljudi koji se time profesionalno bave vec napravili gotove proizvode.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:52
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

ovo su najstariji. Kod njih također ima svakakvih od malih minijatura od kojih jedan ima čudne listiće.
Zanima me zašto oni izbacuju ove žilice sa strane?
[IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/bee2da38-najstariji.jpg" />


zilice su korijenje, malo su ti plitko ukopani pa se pokusavaju jos dodatno usidrit ;)
kad budes ih presadjivala samo ih malo dublje usadi :)
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 13:55
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Nadam se da će ove godine slušajući savjete koje sam pročitao ovdje moji adeniumi napredovati kao i Pinusovi, wolfsbaneini i bebolinini i da vidim pokoji cvijet, makar da znam da radim stvari kako treba

good luck with that, s obzirom da svatko radi drugacije
nego, daj pukni koju sliku da vidimo kako napreduju!
velika gorica
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:19

 Uzela  NPK 15 15 15 i kristalon za plod i cvijet - time namjeravam prihranjivati adeniume i ostalo cvijeće

Lipik
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:21
kristalon je odlicno gnojivo, nisi fulala!
velika gorica
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:45
Ooooo sad mi je lakše, smile182 hvala Wolfsbane!
Lipik
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:58
Evo moje vojskice na sunčanjuSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 15:00
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

kristalon je odlicno gnojivo, nisi fulala!
Koliko kristalona ide na 1 l vode?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 15:06
Prava vojska

Moji su danas prvi put s vanjske strane prozora.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 15:31
Wolfsbane hvala .
Neke sam presadila, a neke sam "dublje ukopala" tj. oko njih malo nabacala novo pripremljene mišung-adenium zemlje.
A neke sam malo i iskasapila (dva kom: violet siam-tek toliko da vidim kako će lijepi i bujni izrasti), pa bumo vidli ...

bebolina ,
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 15:37
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

kristalon je odlicno gnojivo, nisi fulala!

Koliko kristalona ide na 1 l vode?


Piše 1 ravna čajna žličica na 5 l vode
Lipik
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 15:39
Bebolina adenimumi, camelia
Lipik
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 16:17
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

kristalon je odlicno gnojivo, nisi fulala!

Koliko kristalona ide na 1 l vode?


Piše 1 ravna čajna žličica na 5 l vode
Hvala dragaHug
Imam pakovanje kristalona, samo što je uputstvo na mađarskomLOL a to mi baš nikako ne ideeTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 16:43
bebolina to je šuma od adeniuma,krasni su Thumbs%20Up
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 18:08
Bebolina, lijepa je parada tvoje cvjetne vojske Jesu li samo preko dana vani ili ostaju i preko noći?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 18:45
Ostaju vani Thumbs%20Up Danas sam ih orezala, pa ajde da vam ih fotnem tako poslaganeTongue Sad su poslagani na polici zaštićeni od vjetra i pogleda s uliceApprove
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 19:04
A sunce ? Ono što je opržilo moje ? Neki listovi imaju tendenciju opadanja, pa su mi na suncu samo malicko u jurto.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 19:08
Ima i kod mene nekolicina opečenog lišća, al ništa zato, oporavit će se oni
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 19:54
bebolina, zaista imaš pravu četu!

evo mojih, nisu od ničega zaštićeni. od nedjelje 14.4. su vanka. nisu im se spržili listovi. nemaju novo mlado lišće!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 267268269270271 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.