Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 20:02
kod tebe je super kakva suša kad se sve zeleni, ma fenomenalno izgleda stazica i pored nje ono ljubičasto ne mogu se sjetit kako se zove ah, onaj prolaz kroz drveni kolut smile120smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 21:31
Hej, ovaj putić sa gonfrenama je baš poseban!

Kat.rea, onaj cvijet što si pitala je visoki aster!
Zidić kaj si ga radil prošle godine je super, vidjela kadifice, pa se sjetila. Wink
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 21:59
evo i mene bila sam vec danas al me zezal komp. pa nisam mogla nista na pisat vrt ti je prelijep sta drugo reci al najvise su mi za oko zapele kao i andreji stazice prelijepo su osmisljene i jos onaj krug kao dodatak fenomenalno
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
marijankica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 22:25
predivan vrt
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 09:08
Ja sam svoju Wisteriu porezala drastično početkom 8 mjeseca, inače je treba orezivati u 1 i 9 mjesecu, ali moja je toliko pustila mladih i toliko se sama sa sobom zapetljala da je jednostavno trebala drastične rezove, a po ovom tvojem bi trebala druge godime moja cvasti prestrašno (dok krenu cvjetovi radim Wisteria-party i naravno prijatelju moj i ti si pozvan).
 
A što se smokvice tiće, mamina sestrična ima tri stabla tu u Međimurju, jedna je rodila prekrasne plodove, jedna šuplje plodove a treća nije rodila ništa, a sve su bile isto tretirane, nisam znalac ali bi voljela znati razlog za takvo nešto. Da li su u pitanju "bastardi" pa zato i takvo stanje ko zna?
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 09:13
Hvala svima na pohvalama.
 
Kat.rea, pretekla me Andrea Tongue. Ono je ljubičasti visoki aster. Super cvijetak. Nekako u ovo vrijeme počinje s cvatnjom.
 
Moj je već čitav žbun, ali žao mi ga je podijelit.
 
Moja mama ih podijeli da budu manjeg promjera, u sredinu zabije jači kolac i onda stegne donji dio biljke oko kolca, na nekoliko mijesta. Do visine nekih pola metra, možda malo više.
Dolje uklanja listove i ostavi ih samo na vrhu. Tad izgleda kao neko drvce sa zelenom krošnjom, koja u ovo doba postane ljubičasta kugla.
Nažalost ne mogu to slikat ove godine, jer su joj ostali nekako kržljavi.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 09:17
Gogo....divno je kod tebe...pa to nije vrt...to je prekrasan PARK! Pozdrav tebi i slatkoj Lasti!smile120
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 09:28
Da glicinija se mora rezati, to joj paše i cvjetat će sigurno. Ostaviš glavnu provodnicu (ona koja se omata oko nečega), a pokrajnje grane odrežeš na tri-četiri pupa. Te će cvjetati slijedeće godine. To je provjereno.
E, a vidjela sam alibciju u tvojem vrtu. Zar ona prezimljuje vani?
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:02
Albicija uspješno prezimi vani, ali ju moraš zaštitit od hladnoće.
Možeš slamom, no meni je praktičnije umotat ju u flis. Ima tog flisa za kupit i prilično je jeftin.
 
Kod mene su jako hladne zime i neprestano puše sjeverac, ali albicije prezimljavaju bez problema. Puno ljudi u selu ih ima.
A nećeš vjerovat koliko ih ima u Baranji. Nema dvorišta u Baranji da u njem ne raste bar jedna albizija.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:49
Gogo u tvom vrtu je uvijek prekrasno, od cvijeća do svakojakih vrtnih detalja, stazica, zidića,  a sve zajedno ovo je jedan od najljepših vrtova. Clap
život je more
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 12:12
Hvala Lantana!
Nažalost, nije još lijep kako bih htio. Ali vrtlari moraju imat strpljenja. Koliko god ja požurivao moje biljkice da rastu, one napreduju onako kako im njihova priroda nalaže.
Dovoljno sam rano počeo sa kreiranjem ovog vrta. Do smrti ću imat priliku da ga vidim u punoj ljepoti Tongue
 
Ne smatram da je moj vrt nešto pretjerano lijep, no nije mi ni cilj da bude najljepši vrt, kojim ću se dičit pred drugima. Cilj mi je stvorit svoju malu oazu. Oazu za moje biljke i životinje.
U vrtu postoji puno detalja, skrivenih mjesta. Taj ugođaj tajnovitosti nekako ne uspijevam uhvatit na fotografijama. Previše je tih malenih kutaka koji grozno izgledaju na fotografiji, a uživo su baš šarmantni.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 13:49
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Albicija uspješno prezimi vani, ali ju moraš zaštitit od hladnoće.
Možeš slamom, no meni je praktičnije umotat ju u flis. Ima tog flisa za kupit i prilično je jeftin.

 

Kod mene su jako hladne zime i neprestano puše sjeverac, ali albicije prezimljavaju bez problema. Puno ljudi u selu ih ima.

A nećeš vjerovat koliko ih ima u Baranji. Nema dvorišta u Baranji da u njem ne raste bar jedna albizija.


Ja imam Albiciju sad drugu godinu.
Jako je narasla ali još nije cvala.
Da li je tebi cvala ?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 15:08
Gogo, Gogo, tvoj vrt je sve samo ne seoski. Više neki velikaško/grofovski park! Stvarno je užitak njime prošetati.Thumbs%20Up
Da ne kažem da na slikama i nevidimo da je suša. Sve zeleno i s cvijećem.  Moj vrt je cijeli dobio žuti štih... od suše!Cry
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 17:31
Prije nego zađem u tvoj vrt, uvijek uzmem zraka, jer znam da ću nekon nekog vremena teško disati i uzdisati od ljepote. One lila loptice uz put su prekrasne, a još kažeš nezhtjevne- baš super.
Obožavam tvoje slikanje širokog djela tvog vrta, svaka slika je tako dobro osmišljena, a lako kad je takva divota na slikama.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 19:13
sve je predivno ali gonfrene izuzetne.Samo jedan grm ne izgleda nešto posebno ali ovak u nizu su prave slatkice
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 20:40
Vidim da je Lasta porasla
i meni su gonfrene zapale za oko,divno pasuju pored stazice...tvoj vrt je pravi park,savrsen
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 23:26
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Hvala Lantana!
Nažalost, nije još lijep kako bih htio. Ali vrtlari moraju imat strpljenja. Koliko god ja požurivao moje biljkice da rastu, one napreduju onako kako im njihova priroda nalaže.
Dovoljno sam rano počeo sa kreiranjem ovog vrta. Do smrti ću imat priliku da ga vidim u punoj ljepoti Tongue
 
Ne smatram da je moj vrt nešto pretjerano lijep, no nije mi ni cilj da bude najljepši vrt, kojim ću se dičit pred drugima. Cilj mi je stvorit svoju malu oazu. Oazu za moje biljke i životinje.
U vrtu postoji puno detalja, skrivenih mjesta. Taj ugođaj tajnovitosti nekako ne uspijevam uhvatit na fotografijama. Previše je tih malenih kutaka koji grozno izgledaju na fotografiji, a uživo su baš šarmantni.
 
 


Lijepo si Gogo ovo rekao, više si ti neka umjetnička duša nego informatičar. Ja mislim da si ti svoj vrt već jako lijepo formirao, a godinama će samo biti ljepši i ljepši, a ti ćeš dugoo, dugoo u njemu uživati.
život je more
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 09:39
Hvala Lantana!
"Problem" mog vrta je to što je još mlad. Nema starog drveća, a drveće obožavam. Ono vrtu daje tajnovitost, a u meni budi osjećaj strahopoštovanja i dostojanstva.
Ne znam kako je kod vas, ali ja kad uđem u neku staru, višestoljetnu šumu, imam osjećaj da sam ušao u katedralu. Dođe mi želja da obgrlim njezine divove i osjetim se stopljen s mirom i tišinom koji u njoj vladaju.
 
Moje drveće je još mlado i zajedno rastemo gotovo od trenutka njihovog rođenja. Sve što "zna" ono, znam i ja. I tako ćemo zajedno proživjeti cijeli moj vijek. Tongue
 
Očito geni starih Slavena, upleteni u moj genetski kod, utječu da toliko volim drveće. Wink
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 08:07
i onda da te ne zazivam, pa zbog ovakvog predivnog opisa drveća i šume bit ću još "dosadnija" (ako to mogu biti više), nikad nisam o šumi razmišljala kao o katedrali.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 10:28
Gogo, vrt ti je prekrasan kao i uvijekClap Zanima me kako to da tu ti tako niske i pune cvatova gonfrene, moje su manjih cvjetova i rastu u visinu...kaj ima radiš da tak izgledaju???Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.