Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:06
Mene ove godine raduju nove biljčice u mom vrtu, nisu to nikakve rijetke ni posebne vrste, ali kod mene još nisu rasle pa su mi baš lijepe
 
 
 
Mirisnu grahoricu imam prvi put, poslala mi Hana sjemenke, lijepo je narasla i upravo počela cvjetati
 
 
boja nije ovakva kao na slici, nego tamno tamno ljubičasta
 
 
 
Ukrasni slak sam isto sijala prvi put, penje sa po štapovima i ima pupoljke,
a tu sam od biljke penjačice pokušala napraviti "spustašicu", pokušavam savijati vitice po ovom konopu, da visi prema dole, ali priroda se neda, on opet u visinu
 
 
 
ovo me malo zbunjuje, kupila sam sadnicu, rekli su da je prkos, ali sam i sijala prkos i taj ima sasvim drugačije listiće - uske, a ne ovakve
 
 
 
a naraslo mi je i ostalo što sam prvi put sijala - suncokret, cleome i cobaea od Lantane, ivanje cvijeće od Grive, dature od Božikovina (gdje su oni, ne javljaju se), ukrasne tikve od monne, ma svašta nešto i sve ovo prvi put kod mene, slikat će kad još malo poraste
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:35
Otok možda je to ovo: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1585
a ako i nije nema veze....baš je lijepo cvijeće ma kako se zvalo Smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:43
Hvala Iris, mislim da je baš to, tu netko spominje i samonikli prkos koji se jede i stvarno najviše liči na to, samo se ne mogu sjetiti kako kod nas zovu tu biljku koja se jede
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:37
Otok meni cobaea izrasla dva listića i tako stoji već mjesec dana. ni da mrdne dalje, molim te slikaj tvoju, ja sam posijala puno prije tebe, možda je čak previše zaljevam od straha da se ne posuši.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:40
Sad je provirila prije dva dana, još je jako mala, ali suncokrete i cleome sam već presadila , suncokreti imaju 20 cm 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:41
to nije prkos nego portulak i imaš pravo toga ima kod nas i samoniklo je ja ga imam u svakom svom pitaru kao korov i ..jede se ...ima sitne cvijetiće a ovaj koji si kupila je naravno kultivar ima ih u bezbroj boja..Embarrassed..napokon da i ja nešto znam 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:45
s obzirom da se kužiš u cikasice imam dva pitanjca:-prošle godine sam iskopala stariju c. iz vrta jer nije dala nove listove a mislim da je bio razlog jer joj je bučica potpuno utonula u zemlju pa sam ju podigla..ali nevidim ove godine nove listove ..šta misliš jel je ona preživila taj manevar jer listovi koje ima su zeleni?
-da li ti režeš donje listove koji su od prošle godine ili ne..meni su bili rekli da ako režem donje da će brže rast(nisam primjetila jer da samo jedan red godišnje)..da li da ostavim sve te listove a režem samo kji požuti?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:01
Duda-Lave, ako ima zelene listove, sigurno je preživjela, a nove listove još nemaju ni moje, još je prerano, malo se strpi
Mislim da neće ništa brže rasti ako budeš rezala donje listove, oštećene i žute poreži, a one druge reži ako želiš da ti cikasica ima deblo, inače ih možeš i ostaviti pa će ti izgledati više kao grm.
Ja svoje režem i to obično u ovo doba, po zimi ih pustim da malo štite one novije listove
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:02
Lantana, još nešto od tvojega je procvalo kod mene, baš je lijep lilast cvijet, znaš li kako se zove
 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:06
ma ova druga cikasica mi je već pustila nove listiće dobrih 15cm tako da sam malkice zabrinuta..ipak sam ih dobila kao male pelcere ilo bi mi ža da ode
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:12
Duda-Lave, koliko ti ja stara ta cikasica? Možda ove godine neće ni dati listove, nego plod (ako je muška onaj dugački klas, kao neki veliki češer, ako je ženska narančaste plodove kao male marelice), pogledaj malo bolje u sredinu palme.
 
Moja stara cikasica to radi svake druge godine, jedne godine baci listove, druge plod
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:16
al me pitaš pa negdjeoko 15 g
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:20
I je li dosad nekad imala plod?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:29
Onaj lila cvijet neznam kako se zove, ali je neka vrsta luka jer tako smrdi kad izvadiš lukovicu.
život je more
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:44
nikad ništa ..možda sam bedača trebala ostavljat te listove..one ti imaju bučice kao nogometne glave
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:53
Ajde pogledaj malo tu na forumu , ima tema cikas palma pod egzotično bilje ili tako nekako, pa nastavljamo po ovoj temi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 15:32
super ti je grahorica moja je još mala pa budem pričekala na cvijet, ali me zaintrigirala ona pelargonija šarenog lista iza ukrasnog slaka. Kakva je to? Možeš je poslikati? Hvala
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 08:09
Hana, pa kako si je samo primjetila. To sam zabola malu grančicu, možda se primi, a velika izgleda ovako (ova je slika bez cvijeta, sada je procvjetala, cvijet je običan, jednostruki crveni, ali lišće je baš krasno)
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 11:26

Lani su sve moje pelargonije propale, najprije ih je sredila tuča, a kasnije ih je napala bolest. rekla sam sama sebi da ih neću saditi ove godine, ali sam onda dvije krasne dobila na poklon, pa su bile jako usamljene i tako ....nakupilo se.

Jučer se spremalo nevrijeme, pa sam na brzinu poslikala, od nevremena nije bilo ništa, a evo sličica
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 11:48
super su ti đirani Smile ovi sa šarenim listovima su baš posebni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.