Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali gradski vrt - 2
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali gradski vrt - 2

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 78>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 09:24
Anastazija ako misliš na ovu biljčicu, onda je to Plučnjak - Pulmonaria.
 
 
 
Završila je kod mene nakon izleta po Ivanščici. Dopala mi se baš zbog samog lista cvijet je lijep ali listovi su zanimljiviji. Gredicu u sjeni sam nadam se sad nakon ovog pretumbavanja osmislila bolje. Bila mi je trn u oku jer uvijek je djelovala nekako prazno i nedovoljno zanimljivo. Hvala ti na krasnim riječima i ja tebi šaljem pozdrave.
 
Free ko danas negdje volontira, nema toga. Vidiš toga sa "sirem i vrhnjem" se nisam ni sjetila, vele da ljubav ide kroz želudac.....treba probati, samo ih još u Čakovec treba dovesti.
 
Smaili i Drenova, hvala!
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 14:57
Tija,hvala na odgovoru.I ja sam je vidjela u šumi,pa kako mi se sviđala radi pjegavih listova,preselila sam je k sebi u gredicu (ne jednu nego više njih Embarrassed). Neznam zašto nisi zadovoljna sa svojom sjenovitom gredicom,ali ja ih obožavam. Jako mi se sviđaju sve te biljke,a hoste obožavam! Još od kada mi je Cimi poslala (hvala joj još jednom) hostu koju sam jako željela ,a nisam mogla nabaviti, jedva čekam proljeće da vidim kako će to izgledati! Ipak treba prije još preživjeti zimu,nadam se da nebude jako hladno i da nećemo imati puno štete u svojim vrtovima.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 10:31
A zašto ja takvo nešto ne nađem u šumi LOL, krasno je! ClapClapClap
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 12:17
Anastazija za sad sam prezadovoljna učinjenim, jedva čekam proljeće da se sve ponovo zazeleni i razbuja i bude super.
 
i slažem se s tvojom rečenicom " Ipak treba prije još preživjeti zimu,nadam se da nebude jako hladno i da nećemo imati puno štete u svojim vrtovima." , baš je treba preživjeti. Svo to sivilo, svo to blato, kišu, snijeg, led i veseliti se proljeću.
 
Sunčeko pozorno gledati po šumici i naravno imati obavezno lopaticu uz sebe.
 
 
Za Vilmačicu moju
 
 

Kad žena zavoli -Tony Cetinski


Kad zena zavoli ima oci djeteta
i na sve pristaje bez puno pitanja
al' ne zaboravi da joj kazes svaki dan
da je volis

Kad zaspe umorna na tvojim rukama
neka dobro zna da tu je sigurna
al' ne zaboravi sapnut joj u snu
da je volis

I da ti znaci bas sve
i da ne mozes bez nje, da je trebas najvise
kad te poljubi tad budi njezan, tiho reci joj
da je ona cijeli zivot tvoj

Kada zena zavoli, svu ljubav kad ti da
tvoj je cijeli svijet i nebo granica
al' ne zaboravi da joj kazes svaki dan
da je volis
 
 
 

 
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 13:15
tija,Heart si! hvala ti!
 
evo uživam uz popodnevnusmile142 i ovu pjesmu! predivno! ni loše veijeme mi ne može ništa!
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 14:06
tija ne trebam ti pisati riječi hvale to sam već više puta napisala.sad želim da te pitam gdje si došla do svog tricirtusa, tek sam danas vidjela tu biljku i oduševila se njom, a posebno što sam pročitala da podnosi naše zime.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 09:29
Vilmač hvala tebi!
 
Magnolijo prvi Tricyrtis formosana 'Dark Beauty' , sam nabavila preko Decore iz Buzeta a druge na jednom sajmu cvijeća kod nas. Lako se razmnožava, a cvijet mu je prekrasan. I da bez problema prezimljava.
 
 

 
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 09:38
pošto mi nemamo decoru niti mi je buzet blizu čekaću da se pojavi kod nas u sarajevu u nekom vrtnom centru.baš mi se svidjela na tvojoj slici.do tad ću gledati tvoje prelijepe sličice.pozdrav i hvala na odgovoru
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 12:45
Ej znaš da to nije takav problem poslala bih ti jednog malog, nemaš nikog u RH ko bi ti ga mogao dostaviti? Žao mi je kad ne mogu pomoći.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 13:03
imam nekog u kutini dolaze za desetak dana k meni u sarajevo, ali ipak ću prvo pokušati nabaviti da tebe ne maltretiram.hvala ti baš si ljubazna
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 13:08
Ja ti se nedam maltretirati sam tak Wink 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 23:07
I da, vrijeme je da se krene spavati........
 
 
 
 
 
dobila sam čvrsto obećanje od Hostica da se vidimo na proljeće pa je tuga za njihovim odlaskom manja.....jedva čekam proljeće
 
 
i neumorne Anemone još uvijek cvatu
 
 
 
i mali poklon za sve
 
Tony Cetinski , Ti si moja desna ruka
 
Da li mislis ti na mene
kao i ja na tebe
ne dam nikom da te dira
da te povrijede

Sve sto hoces, sve sto zelis
sve ces imati
jer ti si leptir na mom srcu
leptir ljubavi

Ti moja si desna ruka
ne znam sto bih bez tebe
ti moja si desna ruka
budi uvijek kraj mene

Zbog tebe cu zlatno sunce
skinuti sa oblaka
zbog tebe cu sve na svijetu
ti moja si kraljica
 
(jučer je bio koncert u Vž-u)
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 23:52
Prekrasno
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 06:43
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

I da, vrijeme je da se krene spavati........
 
 
 
 
 Kao uvijek lijepo je u tvom vrtu, jesen se "raspjevala" bojama, a ti notama LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 09:41
Bašta je obukla jesenje boje
jesenje, ali lepo joj stoje...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 09:47
Tija, ovaj javor je nešto predivno!Clap
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 13:22
Tija,tvoje dvorište je zaista malo,ali je velika raskoš bojaTongue
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 13:56
Mali kaktuse jel da da je zbilja malo, malecko prema vašima...ali dosta ti je to meni, taman dovoljno za rekreaciju.
 
Moon......hvala
 
Misty, dobro došla opet. Dugo te nije bilo ovdje. Ma da jesen je uvijek prekrasno šarena i raspjevana i koliko god je moj dragi obožava baš radi boja ja nisam njena ljubiteljica. Kiše jesenje nevolim i nevolim onu hladnoću koju nosi zima poslije nje. Ja sam ljetno dijete, lavica koja se voli izležavati na suncu.
 
Bako Javorček je zbilja sad najljepši ovako žarko crven samo nažalos neće još dugo, još malo pa će biti gol.
 
 
 
Voki ...... kad će proljeće???
 
 
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 14:08

nije Cetinski već draga Vesna Parun - za one koji su gutali njene pjesme

Čežnja

 
Danas ću ti dati, kada veće padne,
u svjetlosti skromnoj kandila i svijeća,
u čistoti duše moje, nekad jadne,
čitavu bujicu proljetnog cvijeća…

U sobi će biti sumrak, blag k’o tvoje
srce, sumrak stvoren da se dugo sanja.
Na oknima svjetlim zablještat će boje,
u taj svježi trenut prvog saznanja…

Sve će biti ljepše, sve draže i više,
noć koja se spušta, svijet što mirno spava,
dugo, mrtvo polje na kome miriše
kržljava i rijetka na busenju trava…

I tako kraj cvijeća ostat ćemo sami…
Proliće se tada, kao bujne kiše,
stidljivi šapat u blaženoj tami,
i riječi iz kojih proljeće miriše…

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 15:20
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.