Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 58>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 21:25
Ma evo da se još jednom javim kad ti danas stalno upadam u postavljanje slikica,evo Otok je već pohvalila lijepe kukurjeke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 21:34
Nataly, u svom vrtu sam stavila slike cvijeta erice i callune pa si pogledaj razliku, sjetila sam te se kad sam slikala  smile79.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 21:42
krasne visibabe,sisa mace,kukurijeci,mrazovci ...apsolutno nešto u čemu ja nemogu uživati u svojem vrtu...krasno je kod tebe,a onaj amarilis je prelijep
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:01
ocarali su me visibabe i safrani
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:05
lijepo ti je sobno bilje ali me je oduševila cvjetna livada, prekrasna je! kukurjeci su lijepi, oni su mi velika nepoznanica, prvi put ih vidim sada na forumu! jako lijep cvijet imaju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 22:49
evo i kod tebe proljeća, konačnoWink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 23:11
Kako ti  je livada rascvjetana.Prekrasno!ClapClapClap
 
Za ljubice ne brini. Imaju moje lišća... ako nije uspjelo od prve uspjet će slijedeći put!Thumbs%20Up
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 23:15
Kako je samo lijepo sve počelo cvijetati

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 23:25
Konačno i kod tebe proljeće! Baš su ti lijepi svi cvetići! smile141
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 07:05
Drijemovci su krasni! A i ovakakv jaglac kao tvoj na jednoj od slikica - ljubičasti - ti maše iz Međimurja - počeo je cvjetati!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 20:51

Otok , mali kaktus - jedva sam dočekala da mi kukurijek procvate (jer prošle godine nije). Sad mi je srce na mjestu Wink

Anastazija - posjetila sam te u vrtu i sve više uviđam da je ovo kod mene erica a ne vrijesak kako sam u prvom trenutku mislila. Najveći argument da tako mislim je bila informacija koju sam pročitala na CIF-u da vrijesak može podnijeti temperaturu ispod nule, a erika ne. No, na druženju RI - ZG ekipe Baka Bea nam je objasnila da i erike podnose niske temperature. Pa evo, ovo je moja erica koja cvate još od 30.12.2010.




Duda-Lave - ti ovdje gledaš neke biljke koje kod tebe ne uspijevaju, a isto tako ja sa divljenjem gledam u tvom vrtu neke koje kod mene ne rastu.....Tongue

Gioiaa - šafrani su na odlasku a visibabe i drijemovci još uvijek krase vrt. Evo i dokaza (to je zadnja slika ovih proljetnica za ovu sezonu - neću vas više gnjaviti)Wink




Antonija - ako kukurijeci mogu kod tebe rasti ja ću ti jednog poslati (bijelog šumskog).

Moon, Lora i MiraK - konačno sam dočekala da vam mogu pokazati cvjetne slike.

Anaida - zar je moguće da jaglac već cvjeta. Znači da mu nije naškodilo putovanje i promjena zraka...Wink

Baka - baš sam se snuždila kad sam pročitala da si mi na RI kavu donesla ljubice, a ja nisam došla. Embarrassed Bilo mi je krivo jer znam kako ti to pažljivo zapakiraš, napišeš boje... Hvala ti najljepša na trudu...


Moram vam pokazati cvijet kamelije i promjene koje su se desile u roku dva dana. Stavit ću dvije slike: prva od 29.03. na kojoj je cvijet lijep, a na drugoj slici od 02.04. se vidi oštećenje koje je najvjerovatnije uzrokovano suncem (jer je do podne na suncu)





Nastavak slijedi....







Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:01

Ožujak sam u vrtu "ispratila" uz dva cvijeta za koja nisam sigurna kako se zovu. Napisat ću njihova imena, pa molim znalce ako sam pogriješila da me isprave.


Chionodoxa




Puschkinia (puškinija)




Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:11
Ovi nazivi su točni, imam ih pa prepoznajem. Nisu li preslastki cvjetići!!? Kukurijeci, pogotovo oni crveni su mi smile227
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:15

Krećem sa biljkama koje su travanj dočekale u cvijetu ili su tek počele cvjetati.....

- Narcisa




- cica-mace




- ovo bi mogao biti Arabis




- jaglac




- danas je procvao plućnjak (Pulmonaria Blue Ensign)




- I na kraju - Sasa (pulsatila) koja još nije procvala ali mi u ovoj fazi izgleda zanimljivo..



smile78


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:17

Hvala Springy na posjeti i potvrdi naziva biljaka Hug

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:37
Je Nataly, definitivno imaš ericu.
A imaš već i dosta drugih cvjetića, znači da je proljeće napokon  stiglo i u tvoj vrt.
Na tvojoj kameliji vidim ono o čemu nam je Jagoda pričala - da joj najviše može naštetiti sunce.
smile78
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:43

Zato sam i stavila slike kamelije da vidite razliku u dva dana.

Tečaj se isplatio - sad vidim razliku između erice i vrijeska...Wink

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 21:59
Vidim sad si bila u mom vrtu i već si tu! Krasne biljčice, pa još s naziva - to volim, tako uvijek nešto naučim.
Dlakava ljepotica je prekrasna, ali meni ipak za oko zapela puškinja!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 22:04
Danas sam bila strpljiva i čekala da staviš slikice do kraja,valjda jesiWink
Nisam znala da kamelijama sunce smeta,a proljeće je konačno stiglo u tvoj vrt,lijepo,šareno,rascvjetanoClap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 22:05

Triša - ti si brza ali ja ipak imam prijevozno sredstvo pa te preteknem....Wink

Mali kaktus - sjetila sam te se između stavljanja slika u dva posta. Nakon jednog sam zato i napisala: nastavak slijedi....Wink



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.