Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 40>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 17:30
Ma vidi ti nje!!! sad još i kutijice WinkWink Triša  - cura za sve!! ClapClap
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:20
Anaida ma nije to ništa tako ozbiljno - nekad sam radila i ozbiljnije stvari, šivala, plela, a najviše sam voljela redite neke police s drvom, sama sam jednom napravila mali dvosjed i dve fotelje od a do ž - neki muški nisu mogli doć k sebi.
 
No to je vrijeme prošlo, sada ima mm, koji je neke poslove preuzeo na sebe, pa uživam u cvijeću, čitanju, šetnji.
 
 
Danas opet prekrasan dan, a kako ne mogu ić u dućan da nešto ne kupim opet sam doma donesla paketiće, a ono u plavom (znakovito) najlonu je hrpa irisa koje mi je poslala korijenko
 
 
 
Ovo sam dobila od mnne-1 - to će čekati proljeće
 
 
Ove luikovice koje će u 4. i 5. mjesecu cvjetati plavo posadila sam u teglu, jer bi trebale biti visoke oko 20 cm,
 
 
Šafrane imam žute, ali ovakve ne, trebali bi cvasti u 2. ili 3. mjesecu, a kako je njihova visina 15 cm isto će biti zgodni u tegli
 
 
Ovo je pak ogromna tegla, pa sam u nju stavila žute i narančaste tulipane - 10 kom ukupno
 
 
Plavi irisi koje mi je poslala korijenko dobili su ciglasti vrtić ovdje ih je tridesetak, na udaljenosti jedan od drugog oko 10  - 12 cm i u dubinu 10 - valjda će to biti OK.
 
 
Na kraju sam jednu vodeniku koja više ne cvjeta preselila u teglu, pa probat ću je spasiti da mi opstane po zimi - to je eksperiment.
 
 
Uglavnom cjelo popodne bila sam u dvorištu i uživala.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:21
prekrasno
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 21:32
Bravo, bravo,  ajme dobila si bucmasti suncokret, baš sam ljubomornaWink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 21:43
Neumorna triša! Ovo će biti divno u teglicama!Thumbs%20Up
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 22:42
Ciglasti vrtić ti je zakon Thumbs%20Up
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 23:18
Uf, uf, tko će čekati proljeće da sva ta ljepota procvjeta?!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 00:20
Triška ima cigla fetiš. Ja ću morati kameni, oko mene susjedi ima ju kamenjare, ne želim da me tko gleda poprijeko. Triša uvijek si ne umorna u radovima, ali lijepo je biti kreativan i stvarati ljepotu kojoj se svi dive.smile79
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 20:39
Danas opet akcija - kad je tako divno vrijeme kao da dolazi proljeće, a u vrtu uvijek ima nešto za raditi.
 
Kako imam nekih novih puzajućih sukulenata morala sam malo proširiti kamenjar, ustvari dodati mali kamenjar za neke nove stanara.
 
 
I ovo sam danas dobila u obilatim količinama - izgleda kao neka aloa, pa molim da mi rečete dali je i što je. Kako mjesta u dvorištu baš nema izmislila sam mjesto ispod mendule kako bi smjestila ovo "nešto.
 
 
 
Dugo vremena već kibiciram tri prekrasna hibiskusa, grmovi u teglama cvjetaju od proljeća još uvijek. Gospođa vidjela da joj slikam vrt i dvorište, pa se ljubazno ponudila da mi da pelceriće sva tri na moje opće oduševljenje.
Cvijet duploga i pupoljak roza jednostruki stavila sam samo na vrh da vidite kakvi su, a zapelcan je i crveni jednostruki.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 21:56
bas su divni!
bas nam ide u prilog ovo divno vreme da uzivamo(a i radimo) u vrtu
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 22:31
Triša jako vrijedna si bila i dopunski kamenjar će biti super :)
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 00:08
"nešto" jeste aloa. Tako ti o ojim mezimicama. Mislim, volim aloe, a ne da si ih dobila od mene.Clap
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 09:49
Triša, meni je super kako ti stalno "još malo mjesta" nađeš WinkWink za nove biljčice!!
 
I kuda ćeš staviti teglice s lukovicama preko zime? Jel njima potrebno svijetlo ili je svejedno jer miruju? Podrum, relativno svjetli, je OK?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 19:08
Danas sam u dvorištu napravila novi raspored, kao neka priprema za zimu, koja u pravom smislu te rijči nebi da se mene pita niti došla, no moram biti spremna.
Premjestila sam u dvorište neke biljke u teglama koje su mi bile na terasi, usotalom slike sam stavila u trišino dvorište.
Usput sam cjelo popodne čistila podrum, iznosila neke daske van u dvorište, poslagala neke stvari koje vrlo vjerojatno nikad više neće trebati - ali šteta je baciti, izvukla dva tepiha, koje nosim na čišćenje - nisu veliki, a kako sam jednog već odnijela za 80,00 kn neda mi se to prati doma.
Sredila sa i policu sa cvijećem u kući, mačlo očistila prašinu i zamjenila neke biljke. U hodniku su mi sve, a kako je hodnik malo nemam ih baš previše.
Sliku stavim sutra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 19:39
Ovo super izgleda, svaka čast! smile55
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 21:13
i ja bih jedan ogroman tepih morala odnjeti na ciscenje,nemam snage jos i to raditi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:16
Jučer sam malo uređivala cvijeće u kuću, očistila police od prašine, stavila biljke na tuširanje i sve posložila nazad.
Pa dobro ima još dosta posla oko toga, treba dodati neke nove police, koje je napravio mm, a kako u tom malom hodniku nema previše mjesta, treba malo domišljatosti.
Evo slika jednog dijela
 
 
A ovo je pogled kroz hodnik na dvorište iz kuhinje, pa dok nešto radim u kuhinji svako malo bacim pogled van.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:33
Divnog li pogleda.Odmah je i lakše kuhati
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:04
Mogla bi ti Triša sa TM spavati u onom prostoru ispod stepenica kako ne bi morala "naguravati" cvijeće. ipak njemu treba prostora i svijetla a tebi kako budesmile96
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:13
Žena zmaj!

Kak si krenula sa pripremama za proljeće, baš i nebuš imala mjesta za doći do doljnje šupice. Sve bu u đungli.

Daj mi reci oni plavi irisi- dobila si gomolje ili ...? Ak su gomolji oni ti ne moraju ići duboko.
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.