Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 271272273274275 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 09:46
Lantana, mozes ga presadit tak da ga dignes u istoj posudi i eventualno stavis svjezi supstrat, ali ja ga ne bih rezala sad. posebno ne u isto vrijeme kao i presadjivanje, biljci ce trebati listovi za fotosintezu hranjiva i poticanje rasta novog korijenja/obnovu starog nakon presadjivanja.
ionako mi se ne cini da je biljka sad u fazi aktivnog rasta, pustis ga mjesec dva i onda rezes, pa ce izbaciti i vise grancica.

Andina, to zadebljanje se inace zove kalus, iz toga bi se tek trebao izbaciti izdanak koji ce postati caudex i krenuti kao nova biljka. barem je tako u vecini slucajeva takvog razmnozavanja.

na jednom od mojih sijanaca se pojavilo nesto slicno onom tvom korijenu, s tim da ovaj stvara klorofil i strsi iz zemlje. zanima me kud ce dalje


velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:01

Ova slika govori više od riječi!

Nakon podizanja iz supstrata dobro biljku zaštite od sunca, a i postolje na kojem stoji je oo pravo. Tegla ne leži na podlozi, dakle voda se ne zadržava a zrak nesmetano cirkulira

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 21:40
Wolfsbane, hvala na informacijama. Sad sam još nešto naučila.

Bebolina, i tvoje informacije su zlata vrijedne.

Uh, što volim ovaj forum! Toliko nesebičnog dijeljenja znanja i iskustava- to se može samo ovdje naći!Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 22:11
Hvala Pinusu, Moon, Andini i Wolfsbane na odgovoru. Dobro je Pinus rekao, na kraju moram sama odlučiti. Presaditi ću ga, ali sad neću rezati, držim ga u kući da ga vani ne zaboravim zaliti, a kako vidim vaša je zemlja jako mokra, ja mu dajem vode jednom tjedno Confused, sad ide van, a koliko zaliti to je još uvijek pitanje.
život je more
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 22:17
@Lantana, kad ti bude vani na full suncu zalijevaj ga svaki dan, po mogućnosti mu dodaj blagu otopinu gnojiva.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 22:26
Lantana, da ti ja neznalica kažem,napravi supstrat jako propustan, iznesi ga na sunce, polij svaki dan i svako drugo zalijevanje obogati prihranom, samo malo razblaženom.
Kad kažem propustan supstrat,onda je to tako propusno da odozgor sipaš, a dolje curi.....
Zašto to naglašavam ? Jer meni se dogodilo da sam ubila puno biljkica iz razloga što mi ta propusnost  supstrata nikako nije bila bistra. Nije bilo propusno kako je trebalo i strunilo mi je.Sad znam i zato to naglašavam !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 22:56
Svašta ću ja od vas naučiti, hvala vam na savjetima, ja sam ga kao prava Bračka držala na minimumu vode, ali više od straha da ne strune nego od škrtosti LOL. Nakon ovako dobrih savjeta ovo ljeto bi trebao procvjetati.
život je more
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 23:46
G ti je dobro rekla, s tim da ja uopce ne kuzim tamo sa slike kakav je supstrat? cini mi se da ima nesto perlita, kaj ti je drugo jos unutra?
velika gorica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:22
Svi su vam lijepi,neću nikoga posebno hvaliti.Htjela sam samo pitati Pinusa kad ih smijem preko noći ostaviti vani? Jel još uvijek kod nas na kontinentu prerano,prehladno?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:33
Svoje adeniume još uvijek svako večer unesem u garažu a ujutro iznosim van. Kada će noći biti preko 15 C neću ih više premještati. Izdržali bi adeniumi i niže temperature ali bi usporili vegetaciju a to ne želim.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 20:42
OK,hvala!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 21:38
Moji prvi sijanci! Koji su mi stigli do ovoga stadija! Isti uvjeti 4 dana pazlike u sijanju... potpuni su drugaciji.
Stefice ljevo! Bebolina desno!
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 21:39
I od umora zaboravim staviti sliku!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:53
Krasni sijancismile64
Bravo dragaHug
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 00:08
Kod tebe prvo pa ... vrlo uspješno! Čestitam, Lela! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 07:10
Hvala   
Uh, Andina imala imala sam ja more neuspijeha sa njima... tako da sam vec rekla; nikad vise! Ali evo zahvaljujuci curama sa foruma,,,    i savjetima imam bebice!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 10:55


Uploaded with ImageShack.us

lijevo je obični, desno kultivar, tzv.žućo. Obični ipak brže raste od žuće, iako su u potpuno istom supstratu i na potpuno istom tretmanu.
Ne žalim se, naravno, žućo lijepo napreduje, listovi mu dobivaju lijepu boju i ja sam viže nego zadovoljna.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 10:59
Lela, kao i ti i ja sam se napatila s njima, ali isplati se biti uporan. Inače, ja sam ove stranice iščitala milijun puta, puno mi je pomoglo, ali dok nisam sama uočila gdje griješim......tek onda mi je krenulo. A jest mi bilo muka, sad mi se čini vrlo jednostavno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 15:19
Bravo Glikice. Ušla si u „štos “ i sada će ti biti puno lakše. Lijepo izgledaju!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 20:20
Hvala Pinus, je, sad je lakše.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 271272273274275 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.