Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 275276277278279 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 18:10
Ih, još ću ti ja postati pravi meštar od adeniuma Wink
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 18:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ih, još ću ti ja postati pravi meštar od adeniuma Wink
Ti to već jesi!smile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 18:19
Glikica, Pinus , super vam izgledaju.



Moji su u subotu dobili nove cipelice, ne svi, samo neki, prije toga su bili u plastici...
Bebolina, hvala ti na savjetu!
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 06:50
Glikice, ovako preko slike supstrat mi izgleda odlično. Koje materijale si miješala ? 

MD, pa ne izgledaju baš anoreksično kako si pisala. Dapače za pohvaliti su. Pisala si da si dio sijanca pincirala. Primjećuješ li razliku između pinciranih i nepinciranih  ?

 

Često mijenjam tegle. Isprobao sam i  terakotu i plastiku. Mogu primijetiti da u plastičnim teglama adeniumi ipak brže rastu.  Da ne kažem koliko je lakše voditi brigu za adeniume u plastičnim teglama.

Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 08:12
Pinus, za sada još ne vidim nikakvu razliku, nema novih izboja na pinciranom mjestu. Isto tako nema razlike niti na onima koji su ostali bez repa.

Po čemu je lakše održavati adeniume u plastici nego u terakoti? 
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 08:20
prelijepi su vam adeniumismile141
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:02
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

Po čemu je lakše održavati adeniume u plastici nego u terakoti? 

Zbog vlage. Adeniumi  na našim zemljopisnim širinama trebaju  direktno sunce a to sunce prebrzo suši tako male teglice kao što su tvoje. Velike tegle od terakote za velike adeniume još i mogu proći ali za male sijance plastika je bolje rješenje. 

Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:06
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Ih, još ću ti ja postati pravi meštar od adeniuma Wink
Ti to već jesi!smile78


Potpisujem,bravo Glikica Clap
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:25
Brodo, imam to u vidu za ove koje nisam presadila.
Hvala, Pinus
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 09:29
Hvala cure.
Pinus, supstrat je mješavina "humokompovita" i "liapora"
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:36
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

....

 Često mijenjam tegle. Isprobao sam i  terakotu i plastiku. Mogu primijetiti da u plastičnim teglama adeniumi ipak brže rastu.  Da ne kažem koliko je lakše voditi brigu za adeniume u plastičnim teglama.

 
o posudama za kaktuse i sukulente se prije nekog vremena raspravljalo ovdje (klik) valjalo bi pročitati, možda pomogne u odluci što koristiti....evo ja kopiram Pinusa, i veličina tegle je bitna, zar ne
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 23:49
Došel ja i do adeniuma...zaljubio sam se u njih zahvaljujući Wolfsbane...danas sam postao ponosni vlasnik 3 nove biljčice!!! smile213smile92
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 07:54
Dobro došao u društvo ljubitelja adeniuma.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 20:40
e prosto nemrem vjerovat da su konacno stigli do tebe smile39nadam se da ih nisu zdrobili il igrali nogomet s njima ovi s poste, kaj sam sve dozivjela nis me nebi cudilo.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 20:42
Ljudi, moji adeniumi su opet preko noći u kući. K vragu i vrijeme, hladnjikavo je noću, a i pljuskovi svako malo,hm.....sigurno je sigurno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 20:52
moji su vani vec dugo, nema teoretske sanse da ih sve unosim nutra,previse posla jednostavno. dio je pod strehom doduse,ali dio (ovi manji) je uredno na kisi i ne smeta im. nesto prognoze kazu pad temperature, sto bi moglo bit problematicno al vidjet cemo jos...
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 21:09
Haha, ko ti kriv što ih imaš toliko puno Wink.
Ja sve u tri kašete potrpam. Ma neću se zezat, kad počne pljuštat, kapi ko klikeri, to bi svo lišće pootpadalo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 21:50
bas,sama sam si kriva :D
ako bude temp ispod 10 nagurat cu ih u mikro plastenik pa nek se snalaze. tu kod mene bas i nije bilo nekih bijesnih oluja, neki dan idem iz zagreba pada tuca ko blesava,a kod mene nije ni kap kise pala. u nekoj smo zoni sumraka, cesto se to dogadja.
danas mi se glupa mica legla u sijance, poludila sam Dead od svih mjesta gdje moze lec bas joj je ta gajbica najbolja... 
velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 10:05
Ove moje lijenčine nakon pinciranja nastavile gdje su stale - bez grananja. Pretpostavljam da sam ih prerano rezala, negdje u veljači, dok je još bilo premalo sunca i nisam ih prihranjivala. Početnička pogreška! Da ih sad ponovno režem?

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 10:21
zamisli ti njih nedaji se pincirati.imaju oni svoj stav,šta ti njih tjeraš da se granaju LOL
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 275276277278279 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,467 sekundi.