Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 52>
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 09:58
Pinus ovi su ti kaktusi prekrasni ,odusevljena sam ..nikad jos nisam vidla ovakvog ...jel to rjedak katus ?
Velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 11:34
pinus rekla bih da je iako moram bit iskrena nemam nijedan kaktus iz tog roda pa se nisam puno s njim ni "bavila" nismo bas na ti...
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 18:32
Pinus velis 200 kaktusa.......hm...voljela bih malo zaviriti u tvoju kolekciju :) A ovi zadnji su bas posebni.
sutnja je zlato....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 21:41
@cvijetomanijak, koliko čitam vidim da Epithelantha nije rijedak kaktus. Zašto nije češći u našim zbirkama je vjerojatno uzrok u njegovom sporom rastu a time i cijeni.

@tara sve OK.

@dzeni evo još jedna tegla iz kolekcije. Mislim da je to Echinocereus rigidissimus rubrispinus. Ovako kada rastu kao grupa su naročito lijepi.

Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 11:26
e to mi je jedna jos ne ostvarena zelja,ali nadam se da cu ga ovog ljeta kupiti...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 19:59
@taro, rubrispinus vidim često u ponudi kod Bauhausa.


Uskoro ću vidjeti prvi cvijet na ovom kaktusu. Može li ga tko ID ?
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 21:18
kod mene nema bauhausa....e ovo je jos jedan meni pozeljan primjerak kojeg nemam ovo je blago sulcorebutia rauschi....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 07:08
To ti je Pinus sulcorebutia rauschii
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 18:38
pinus evo nesto i od mene nije vauuu kao tvoje ali nadam se da cu i ja jednog dana imati primjerke u svojoj kolekciji kao sto su tvoji ( ako budu tu kod mene u prodaji )...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:14
@taro, tvoj astrić je VAUUU. Savršen, bez i jedne mane.
Mislim da je to jedan od hibrida mirostigme: Astrophytum myriostigma v. columnare   (stupčasta mirostigma). Dali se slažeš sa tom ID.
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:25
slazem pinus...i sta kazes na tvoju sulcorebutiu bit ce krasnih cvijetova
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:30
kod mene vec pupovi krecu
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:49
Pogledaj ju ovdje: Sulcorebutia rauschii . Što kažeš na tako nešto.

Ovaj tvoj astrić mi miriši na neki hibrid A. capricorna?
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:53
famozna jeeee....dobro ti mirisi...i tako sam ga i ID kao capricorna danas je vecina astro. krizana tako bar kazu
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 20:20

Kada smo već kod astrića da vam pokažem svoj bijeli ornatum bar mislim da je tako . Čitam da oba dvije osnovne vrste astrića (ornatum i capricorn) imaju svoju bijelu varijantu „niveum“. Mislim da je ovaj moj sa slike Astrophytum ornatum var. Niveum . Capricorn ili ornatum što bi vi rekli ? I tu nisam 100 %.
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 20:21
ornatum definitivno
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 17:03
Za Uskrs dobila od oca dva kaktusa iz Konzum mix-a..

Ovog sam ID. kao Cleisocactus straussi ali dvojba je izmedju njega i Espostoa Mirabilis) Pa ako moze pomoc


A ovog vas Molim jer pretrazila sam cijeli net za ime ..
Velika gorica
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:33
po meni neka od espostoa i thelocactus
Neka se sve zeleni
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 19:23
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us

Ovih dana sam dobio dva ukorjenjena pelcera, pa je dilema oko imena, čak nemam viziju ni u koji rod da ih smjestim pa je svaka sugetija dobro došla. Bobljić sa prve slike je prošlo ljeto cvao, sa tjela sam mu skinuo sasušene ostatke cvjetova. Cvetovi su bili formirani na središnjem djelu tjela biljke.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 19:36
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us

Molio bi za pomoč kod identifikacije i ovih bodljića.
Za prvog sumnjam da bi mogao biti neki Notocactus, to jest Parodia po novoj specifikaciji.
Za ova zadnja dva ne mogu odgonetnuti ni koji su rod.
Unaprjed se zahvaljujem na svakoj pomoći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.