Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:06
Prekrasno, jednostavno prekrasno!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:23
Čega sve kod tebe nema!!! Sve u cvatu,puno šarenila-superrrr. Ruže su predivne. Baš mo je žao što nisam mogla prije doći na floru da i tebe upoznam.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:34
Korjenko, kod tebe uvijek svačega, i ponešto novoga - onaj cvijet koji zoveš Marizela, zašto ga želiš iskorjeniti - prekrasan je  
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:48
Korijenko, sve ti je prekrasno, a i meni se jako svidja ona roze biljka, cvijet, koji si htjela iskorijeniti, ima prekrasne cvjetove.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:52
Korijenko, svaki put nas ugodno iznenadiš, stvarno je to veliko i ljepo uređeno imanje. Ovu spireu sam i ja dobila i ljepo mi je narasla možda će i moja imati koji cvjetić. Ova Marizela je kako kaže Otok baš ineteresantna, meni na divlje raste nešto slično, ma nema teorije da to iskorijeniš, mislim da je korijen do mora.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:18
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

Dragi korjenko,ja nemam riječi za svu tu ljepotu kod tebe.Imaš prelijepe grmove magnoliju, vajgeliju, zlatnu kišu, viburnum, spireu, sve ti je divno i sve ima svoje mjesto da se ne gura sa drugim (kao kod mene).Ali panorame su mi najljepše a ti ih imaš mašala.
 Reci mi  kako razmnožiš kokotić iz sjemena ,ja nisam nikako uspjela, ni uhvatiti sjeme.
Josipa dobro kažeš sve ima svoje mjesto, ja stalno nešto kupujem i stalno vičem da mjesta nema, u biti mjesta ima još jako, jako puno ali trebala bi osmisliti nove gredice gdje ću saditi još grmova i trajnica jer to najviše volim, sve je to izvedivo samo ne želim pokvariti travnjake kojih imam jako puno.
Što se tiče kokotića ja sam lani na jesen u 9 ili 10 mjesecu(ne znam više od silnih aktivnosti) sjeme posula u jedan vrtić koji mi je uz samu kuću i natkrivem balkonom ( zaštićen od zime i od vjetra) i malo ga zagrnula zemljom, nećeš vjerovati da su mi do zime niknule sitne biljčice, prezimile i sad sam ih u proljeće rasadila u vaze. Tako će dočekati drugo proljeće i cvjetati. Ovu ću jesen opet tako napraviti. Da si mi bar bliže......
Kad kokotić ocvate, ako ga odrežeš dobiješ još jednu slabiju cvatnju, a par stabljika ostavi do jeseni i pokupi sjeme.Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:27

Cure moje što se tiče "marizele" ja kad sam nju dobila prava Marizela mi je rekla to ti je jako zahvalna i jako lijepa biljka. Ja sam ju posadila i nestrpljivo očekivala prvi cvijet i mislila pa to mora da će biti nešto posebno. I stvarno je cvijet poseban ali u tom trenutku su valjda moja očekivanja bila veća od onoga što sam vidjela. Još sam zvala i tatu da vidi (on je moj cvjetni guru) a njegov je komentar bio, onako mrtav hladan: "opet neki drač" . Totalno me je ubio u pojam tako da sam ja taj cvijet na jesen počupala i bacila. Drugo proljeće evo njega opet mali picmoljak, ali on. Ja ga izvadila iz vrta i preselila ga tu gdje je sad, uza zid. Nije baš bio sretan i brzo se je posušio. Ove godine evo njega opet ljepši nego ikad, i sad mi se je ipak počeo sviđati i kako sam već pisala zaslužuje to mjesto jer je pravi borac! Evo to je "marizelina priča" Tongue

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:44
super su kokotići i barbe (nemrem ono ni pročitati kamoli zapamtiti LOL pa sam onaj plavi prozvala barba) a kada ćeš se idući puta sa Marizelom natezati...malo jače zamahni i baci ju malo više u mom smjeru smile156 pa zakaj se hoćeš tako lijepe cvijećke riješiti? Embarrassed
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:57
nastavljamo sa jednom lijepom biljkom koju mi je poslala Otok i tako joj je lijepo kod mene da već cvate i puna je pupoljaka- houtinya
 
 
 
Maćuhice sam izvadila iz zvjezda-vaze i preselila ih u vrtić ispod šterne, nisu ni osjetile, cvatu ko lude
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 15:09

Tuje uz žicu koja nas dijeli od susjeda iza kuće, na puno se slika vide ali ovako izgledaju baš onako ko "vojska Titova" , pustit ćemo ih do vrha žice i onda odrezati vrh da se debljaju- idu u širinu

 
Evo opet malo žednih stavovnika mog vrta
 
 
 I za kraj poslastica, moj svakidašnji doručak, najbolja vrsta trešanja u našem kraju - Črešnje Lovranki . U Lovranu se svake godine održavaju dani trešanja, svi hoteli i kavane nude kolače od tih lovranskih trešanja koje rastu u zaleđu kao i poznati lovranski maruni ( pitomi kesteni).
Moje lovranki su ove godine tako pune da su im plodovi manji nego bi trebali biti. Na slikama su još ne potpuno zrele.
 
 
 
A će bit štrudel za vikend......
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 16:34

svašta ima kod korijenka a sve lijepo

ako te tješi i moje se ruže svake godine razbole iako ih po nekoliko puta prskam Confused

a marizela je muškatna kadulja Smile
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 17:35
da budem kratka i jasna- ma ti imaš prekrasan botanički vrt- i neka raste sve- sve je prekrasnoWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 11:16
Hvala Iris sad znam kako je marizeli pravo ime, baš sam bila kod Gio u vrtu i ona ju ima (stavila je slike) i napisala isto muškatna kadulja.
Jučer sam samo prošla oko cvjetare u susjedstvu i zapazila neku novu biljčicu kao mali žbunić, zove se PRUNELLA Grandiflora i trajnica je. Naravno odmah sam je udomila, cvate lila, ovo sam našla na netu
 
Image
 
Prunella%20grandiflora
 
Rekla sam cvećarici da ću staviti zabranu nabavke cvijeća koje ja nemam, jer ako ja ne uškicam ona mi sa vrata viče: "imam nešto što ti nemaš...."
Naravno, lako žabu u vodu......Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 12:17

Nećeš naravno staviti zabranu na nabavku novog cvijeća, kao ni ostali, pa mora uvijek biti nešto novo, nešto staro, nešto plavo, nešto posuđeno (kao kad se ženiš)

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 17:40
Sve lijepo kod naše korijenko, kao i uvijek!
Moram se osvrnuti na one trešnje, priznajem da si u pravu. MM nabavio tu sortu od prijatelja iz Opatije i stvarno su dobre! Sda i ja guštam u njima, kod mene su upravo sazrijele!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 17:45

prelijep vrt kod tebe! Ja s trešnjama nisam imala sreće, jedva ubrali zdjelicu, ostalo smazali čvorci.

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 17:50
Korjenko mislim da nema usporedbe.Ogroman prostor a tako lijepo i smišljeno posađeno, posijano, sređeno. Mogu zamisliti u prirodi koliko je prekrasno, kad si već ovako slikama možemo predočiti!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 19:45
Možeš pokazivati svoju ljepotu -dok ja ne dođem pa to pola ne opustošim -onda ćeš imati šta pokazati smile156
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:23

 Koja sirina, cvece, vinogradi, pogled, prava hacijenda!

Ima mnogo vrtova na ovom forumu u koje bih rado zasla i uzivala a bogami stosta i "pozajmila", tvoj je medju prvima.
Clap
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 09:56
Originalno poslano od člana monna-1 monna-1 napisao:

prelijep vrt kod tebe! Ja s trešnjama nisam imala sreće, jedva ubrali zdjelicu, ostalo smazali čvorci.

 
Očito nemaju ni oni što jest kad kradu voće..... Lanjske godine niti na jednom stablu nije bilo niti jedne jedine trešnje, ove godine ne moramo se niti penjati koliko ih ima, natrpane jedna na drugoj. Svaki dan dva puta se sladim i kad počnem ne znam stat, toliko požderem ko prasac, do besvjesti da me svaki dan boli želudac, MM jako zrele ne jede kaže da imaju crve a ja kažem da je gore njima nego meni Wink i nastavim brstiti....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.