Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 41>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 08:54
iz moga iskustva mogu reći da oni po ljeti stagniraju. sa prvim znacima zahlađenja oni počnu rasti. ja imam jednog pokusnog kunića, ostavila sam ga vani na kiši i zimi da vidim hoće li preživiti (krajem ljeta u kafiću u blizini luke na stolici našla dva pelcerića zamotanih korijena u mokru salvetu, predpostavljam da su turisti donijeli sa otoka).
dva jutra je bilo mraza, za sad mi se čine u redu, malo me brine to što su posađeni u jako malu grastu. ovo radim jer ih imam namjeru posaditi u kamenjar (kad ga napravim).
veliki mi je ispod tarace i suh.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 14:43
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

......i.
 Uvijek sam mislila da je tamna boja od topline, ..............oni su i zimi bili tamno bordo, što znači da je uzrok suša, a ne toplina, samo što ljeti obično suša ide ruku pod ruku s toplinom. Naravno, sve ovo uz mnogo sunca.

O razlikama u boji i opažanjima promjene boje aeoniuma prilikom uzgoja u različitim uvjetima (npr. škrta zemlja, suh spstrat , bogat supstrat, redovno zalijevanje, sunčano mjesto i obratno, itd..., ali u ljetnim uvjetima) pisala je Lantana i potkrijepila slikama te zaključila isto što i ti. Samo nije pisala o boji u uvjetima prezimljavanja, tako da je i ovaj podatak super znati ClapClap
Moji su zeleni, jer zimuju na hladnom (vani su na terasi zaklonjeni od kiše i vjetra). Čim se temperatura počela spuštati, oni su počeli iz tamne boje prelaziti u zelenu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 14:49
antonija, nemoj zaboraviti napisati ishod eksperimenta. Mislim da bi kod tebe trebao preživjeti ukoliko ima dobro riješeno pitanje drenaže.
Aeoniumi inače s vegetacijom započinju odmah nakon vrućeg ljetnog perioda 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 15:07
Da s malo pridružim. Ja ipak za minusa ih sklanjam, tako i ova dva dana najavljivali snijeg ali ništa od toga i opet je vani na suncu. Primjetila sam da kad je sklonjen u toplo gubi lišće naravno staro, a boju ipak mislim da mu daje sunce jer moji su izgubili boju kad je zaredalo oblačno vrijeme a naročito kad sam ih unijela u kuću a tem. je bila visoka. Mislim da kod Antonije može ostati lako vani jer kod mene na otoku su u zemlji i vani cijelu zimu , moram priznati nisam pitala da li je pokriven za velikih kišurina.
Evo mog danas i vršna rozeta

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 15:16
Prelijep ti je Aralija !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 15:19
aralija, ovaj tvoj je pravo slikarsko djelo Clap Tako si lijepo pridonijela njegovoj koloristici s tim unošenjem i iznošenjem na sunčanje
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 15:23
Malo je tlaka, ali se isplati koristiti svaki sunčan dan, vidim da mu godi
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 22:42
Moj je stalno na terasi, ali svakih nekoliko dana mjenja boju.

život je more
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 22:47
Krasan je Lantana i ovaj tvoj. Lijep grmić, lijepe rozete, lijepa boja.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 14:34
moja zapažanja u odnosu na boju, sunce i vodu

pisala sam već o mome aeoniumu koji mi je pokusni kunić. testirala sam ga može li u mene prezimiti zimu na otvorenom. prezimio je u jako maloj posudi, kiša je bilo jako puno, stalno mu je bilo mokro. prije 10-ak dana sam ga posadila u zemlju. on je zelen da ne može biti zeleniji. sunca je imao, kad ga je bilo, od izlaska do zalaska.


ovaj je u posudi, zalijevala sam i njega možda svakih 20 dana. sunca je imo manje jer je bio ispod tarace.


ja mislim da je, zimi, njihove boje dirigent voda.

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 15:13
Antonija, kako si mu krasnomjesto uredila s ovim kamenom - fantazija :))
Znači da si došla do istog zaključka kao i Lantana kad je pisala o svom eksperimentu - škrta zemlja, gotovo da nije zalijevala, sunca puno - boja jako tamna - krasna i drugi je bio u više bogatije zemlje, zalijevan i na suncu - boja svjetlija (ista vrsta aeoniuma)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 16:23
moon, da lantana je pisala o tome!
hvala na komplimentu, ovo kamenje (zaklela san se bila da kamen neće u moj vrt) je moj mali kamenjar. to sam imala namjeru raditi još jesenas ali stalno kiša pa onda nije dan... tek prije desetak dana ga napravila.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 19:03
antonija, mali je, decentan i pravi slatkiš
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 19:15
antonija, super su
jesu od iste biljke? oblik lista mi se čini drugačiji

meni će cvjetati jedna rozeta aeoniuma... baš me začudilo, nekako mi i nije drago jer poslije cvatnje ta rozeta propadne, ali, što je tu je, dočekati ću cvijet sa veseljem i ispratiti ga u "vječna lovišta" s tugom

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 19:27
natalija, cvjetatiii, da i meni bi bilo žao. čitala sam da mu treba puno godina da procvjeta. cvijet mu je lijep. a imaš valjda još rozeta, ako ne ima u mene.
ovi moji mislim da su isti, sad izgleda da im je drugačili list, kad sam donijela zelenog bio je crn i list mu je bio okrugal a sad je špicast. vidjeti ćemo šta će biti na ljeto. 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 20:20
pupoljak me stvarno iznenadio, na skalama je, nije od ovim tamnijih, atropurpureuma ili schwarzkopfa... već sličan kao onaj od otok, kiwi, mada nisam sigurna ni da je kiwi jer nikad nije imao 3 boje na rozeti

a rozeta ima još, ni problem Hug
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 20:52
cure, krasni su vam aeoniumi, moji su vani na prozoru od početka drugog mjeseca, ništa se ne bune, čini mi se da bolje izgledaju od kada su vani 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 21:08
stvarno su prekrasni.nadam se da ću i ja naletjeti na nekojeg.još ga nikad nisam vidjela u prodaji
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 13:52


Aeonium balsamiferum
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 14:41
Cammellia krasan je,kako se taj zove i kako si uspjela preko zime održati ga...............
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.