Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 41>
Korisnik
Poruka
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 17:14
Bas tako, ti radijatori, cijele god ih pazis i mazis da bi tijekom zime cvjtali a na kraju im nemozes omogućit pravilne uvjete, bas šteta :(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 07:22
Dobro jutro, evo moga doprinosa ovoj temi:
1.) Moj zygocactus slikan 26.12.2011. (pred 2 dana):








2.) Isti kaktus slikan danas (rano) ujutro:





Na temu diskusija oko otpadanja cvjetova, jedan moj mali savjet:
1.) Nikada ne premještati kaktus u cvatu!
2.) Zimi zalijevati oskudno, samo kada je zemlja posve suha (najbolje 1 puta malo-malo u 15 ÷20 dana)
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 20:18
Svima sretnu i uspješnu 2012.godinu!


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 15:59
Nakon cvatnje sada počinje sušna pauza za božičnjake. Zalijevanje na minimum, ali koliko često zaliti otrgnute mladice ako su na toplom?
Jako su osjetljivi na truljenje pa ne znam kak ih pametno ukorijenit.
Neka se sve zeleni
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 07:04
Dobro jutro, vrlo teško se održavaju, moja iskustva su da ih se metne na polusvijetlo mjesto, zalijevati svaki tjedan sa par kapi odstajale vode u podmetač, na proljeće obavezno promijeniti supstrat, ljeti neka stoji vani u hladu (iza kuće) na sjevernoj strani, ali na danjem svijetlu.....
U 10.mjesecu prihraniti 2÷3 puta sa razmacima od 14 dana, unijeti u kuću na poziciju gdje će stajati do cvatnje i čekati - cvijet oko Božića......
Pozdrav.............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 09:59

Klimatis bolje je ukorjenjivati na ljeto, a ako već sada to radiš, dovoljno je zaliti do dva puta mjesečno. Da mladica ne strune drugi puta zalijevati  tek kada se zemlja osuši od prethodnog zalijevanja

Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:20
.....ja ih imam nekoliko tegli...kod roditelja možda 5, i sad tu...najmanje 4...i sa raznim drugim cvetekima...jer kad mi pukne koja "grančica" sam pritisnem u zemlju i primi se 99%...u bilo koje godišnje doba...nemam problema za pelcanjem....
zalijevam oskudnije!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:26
...ovo ih...u društvu sa dva "proljetna"...bolje reći prvomajska!!!



...a ovo jedan teglić danas uslikan...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:29
Kako su divni. Moj zimski "skuca"... ni amo ni tamo.Proljetni (pretpostavljam) baca istove a valjda će me i obdariti na proljeće nekim cvijetkom.Cry
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 13:47
Lovro stvarno su lijepi. Valjda im godi položaj...
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 14:44
prekrasni su, ja imam na poslu i cvijeta a doma nikako da procvijeta
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 14:54
i kod mene će biti da je problem doma zbog radijatora u dnevnom boravku ......
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 18:31
Evo, i kod nas procvjetalo. Moj Božićni kaktus počeo je pupati koncem listopada, pupovi su mu se sporo razvijali tako da je prve pupove otvorio oko 10. siječnja. Trenutno izgleda ovako.


Iako naizgled nije loše, ja sam jako nezadovoljna i zabrinuta. Biljka je postala mlohava, opuštena, dehidrirana iako je uredno zaljevena. To se vidi kad se usporedi sa ovom slikom iz listopada.

Bit ću sretna ako imate savjet kako da ga spasim. Možda presađivanjem kad ocvate???
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 21:31
Ovo je moj koji dobro kasni LOL svake godine

Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 14:39
prekrasni su ja ih imam 10-ak ali sad su vec bez cvijeta
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 23:34
u kaufland ima kupiti uskršnjih kaktusa -16kn
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 23:40
Originalno poslano od člana dada zd dada zd napisao:

u kaufland ima kupiti uskršnjih kaktusa -16kn
Jesi siguran da su uskršnji?
Neki dan sam na policama vidila božićni...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 00:28
Jesam ja sam ih kupila (rozog i ljubičastog)imala sam samo crvenog a božičnih imam dosta (razlikuju se po listu) sad sam još u potragu za bijelim
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 00:34
samo što im ne piše uskršnji nego proljetni kaktus
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 10:58
Originalno poslano od člana dada zd dada zd napisao:

samo što im ne piše uskršnji nego proljetni kaktus
@dada zdsmile79
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,205 sekundi.