Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:06
Originalno poslano od člana kamenika kamenika napisao:





Ti sigurno znaš za što se sve kaloper može koristit pa me nauči [IMG]smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />
Imam ga ali ne znam za što ga još mogu koristit osim mirisanja listova[IMG]smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />
zadovoljna?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:10
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

bila sam več kod tebe nedavno al evo me opet [IMG]smileys/emot114.gif" align="middle" />
11111
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:12
Hej, jel i kod tebe vešeras grmilo ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:30
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Ostavljam trag,
[IMG]smileys/emot78.gif" align="middle" /> tiho i polako,da ne narušim taj mir i sklad.
tako malo riječi a tako puno izrečenog...osjećaji...razum....i da znaš da ja znam da si tu,ma kako god tiha bila!!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:36
I ovaj put sam uživala u slikama i napisanim riječima
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Hej, jel i kod tebe vešeras grmilo ?



je u oblacima! šalim se malo.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 09:11
redovito pratim,ali ne ostavljam trag.samo ti nama opisuj trajnice.sve prenosim u tekicu da se zna
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 17:19
u tvom vrtu odmaram oci i mozak od ovog sivila i kisurine dok cekam zatopljenje pa da ukrasim balkon cvatucim ljetnicama.. do tad mi moje gumeni(sukulenti)cvijetici,fikus,brsljan ,simsir,mirta i aloja krase balkon.stavila sam 2 slike na naslovnicu.jos mi je sve ovo novo pa cupkam i trazim a o svojoj mirti jos nista ne znam
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 18:56
hvala na dobrodoslici.molim savjet u vezi difenbahije...stara je i visoka oko 180 tj previsoka.zao mi ju je rezat i zato se pretvorila u stablo.mislim da je ipak vrijeme ili je jos prehladno?to proljece nikako da opravda svoje ime.da cekam 5. mj.?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 22:20
draga miska,drago mi je da dolaziš u moj vrt i da si svoje prve poruke meni napisala.
koliko sam shvatila,ti nemaš vrt nego balkon a ja o lončanicama i sobnom cvijeću nešto znam i ne mogu reći da ih nemam ali ja volim trajnice, grmove,začinsko i ljekovito bilje.
vidjela si u mom vrtu da imam i kaktusa i sukulenata a nađe se i nešto sobno i egzotično.
o mirti koju si danas kupila jako malo znam ali imaš temu u kojoj su pisali oni koji znaju.
voljela bih vidjeti tvoju difenbahiju koja je toliko izrasla.
otvori svoju temu pa nam pokaži svoje biljčice kada ,koliko vidim,ih toliko voliš.
čini mi se da si u zadnjoj poruci pitala kada da izneseš van sobne biljke.
najbolje bi bilo kada temperature u noći ne padaju ispod +8,ali nama ,a i biljkama je dosadilo čekati toplije vrijeme.
ja sam sve danas iznijela na terasu i nadam se da će već jednom doći i toplije vrijeme.
pozdrav!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:58
SMILJE    helychrysum

Ime ove biljke potječe od grčke riječi helios,što znači sunce, i chrysos što znači zlato.
u vrijeme cvatnje podsjeća na polja sićušnih zlatnih sunaca.

SMILJE U VAŠ DOM UNOSI MIRIS MEDITERANA I ENERGIJU SUNCA!

visina 40 cm,položaj posve sunčan.
smilje je trajnica koja voli pjeskovito,rastresito tlo i umjerenu vlagu.
dobro podnosi sušu i siromašna tla.
može se uzgajati u posudama a razmnožava se sjemenom, reznicama i presadnicama.
orezuje se u proljeće i to vrlo malo, orezati samo vrhove.

U KUHINJI
list dodajte juhama,varivima i parenom povrću, jelima s rižom i ukiseljenom povrću.
čitava biljka je aromatična i gorkasta okusa a mirisom podsjeća na začin cury.

LJEKOVITOST
"žuto za zdravu žuč"
smilje djeluje antihematomično,regenerativno,protuupalno, antioksidativno, smanjuje kolesterol.
eterično ulje smilja se koristi za dehidriranu i umornu kožu.
izvrsno djeluje kod kroničnog umora, iscrpljenosti, oslabljenog imuniteta, krijepi i odmara.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:33

Jel može prezimiti na kontinentu ?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:59
Anastazija, ova vrsta koju ja imam-može.imam je već treću godinu,dvije zime je preživjela ali je uvijek,kada su bili veliki minusi,bila pod snijegom.
ne znam da li bi preživjela golomrazicu,pogotovo ako je nekoliko dana neprestano.

evo i jedno moje iskustvo:
prošlog ljeta sam ju poslije cvjetanja orezala ,možda malo previše i cijela biljka mi je uginula.imala sam njezinih reznica pa sada imam malenu biljku i vidim da je puna novih lisnih pupova.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 13:27
Svaki sam dan ovdje,ali ne ostavim traga,samo stiha pogledam šta ima novo....

Smilje može preživjeti i golomrazicu,tako je lani kod mene bilo.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 13:43
drago mi je ,mali kaktus!
napiši ako imaš iskustva u orezivanju.
jako volim ovu biljku i bilo bi mi žao da ugine kao prošle godine.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 14:09
Smilje režem isto kao i lavandu,samo malo zelenog ostaviti.meni za sada dobro uspjeva,mislim da ga imam tri,četri godine.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 14:53
12. travnja 2013.












Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 16:54
Baš si nešto mislim gledajući tvoje slike, mogle bi se mi sve ugledati na tebe. Zašto to pišem? Pa zato što ti pokazuješ svoj vrt. Na žalost, puno vrtova pregledam, i ne vidim VRT !!!Samo cvijeće pojedinačno. Kod tebe se vidi sveukupan raspored u sklopu cijelog prostora,kojeg,šteta, imaš ne baš puno.
A i tvoji postovi kao popratni komentari su jedinstveni na ovom forumu.
Čast mi je i zadovoljstvo što si moja vinkovčanka.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 18:01
Eto, Glikica me preduhitrila....

Kolika je razlika današnjeg vrta i onog od prije par dana.
Počinje bujati, izvirati iz zemlje i samo čeka da eksplodira bojama, mirisima i strašću u njega uložene.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 22:00
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Smilje režem isto kao i lavandu,samo malo zelenog ostaviti.meni za sada dobro uspjeva,mislim da ga imam tri,četri godine.
hvala mali kaktus.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.