Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 281282283284285 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 22:13
Jao, Pinus, kako je kod tebe lijepo!!! I kako si samo lijepo posložio svoje sukulente! Posebno mi se sviđaju ove tvoje klupice. Adeniumi tu stvarno imaju obilje sunca i mogu lijepo napredovati. Moji bokčeki dobiju direktno sunce tek oko 14 sati pa nije čudo što su tako izduženi. Dođe mi da ih sve spakiram i lijepo ih pošaljem k tebi na ljetovanje. No, kako bih ja onda bez njih i fitnesa?!! Tongue
Hvala za mišljenje o ovom mom troglavom.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 10:29
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Jao, Pinus, kako je kod tebe lijepo!!!

Slažem se, raj na zemlji !  @mali kaktus Approve i @moon Approve, su na stranici ispred pohvalili moju okolicu pa da  pokažem malo više. LOL

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Posebno mi se sviđaju ove tvoje klupice.  

Klupice trenutno  prodaje Hofer po 19  €/ kom.  Praktične su. Ne trebaš se  toliko saginjati prilikom premještanja tegli.  A i same tegle  sa biljkama  ljepše izgledaju  na tim klupicama nego razbacane po cijeloj terasi. Osim toga lagano ih možeš okretati ako želiš da  pratiš položaj sunca.

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Dođe mi da ih sve spakiram i lijepo ih pošaljem k tebi na ljetovanje. 

Dobra ideja, uvijek si dobrodošla. Approve  Usput bi imala jedan lijepi izlet do Rogaške Slatine.

@Wolfsbane  piše o problemima sa forumom, meni ne dolaze poruke na email o temama koje pratim. Ništa strašno ali kad već tipkam. . . . 


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 22:47

Adenium obesum.  20 . 11. 2012.  8 mjeseci  nakon sijanja: 

Isti  Adenium obesum, ali malo stariji - slikan 22. 5. 2013 – po drugi puta cvate:

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 07:27
Evo mene da još jednom pohvalim tvoj adenium i tvoju prekrasnu okolicu.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 08:03
Pinus, predivni inapredni su ti!
a okolica, šta reći predivna, i ja ću moje slikati sa okolicom. svima će biti jasno zašto kamen ne bi ni u ludilu stavila kao ukras u vrtu!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 19:08
Antonija,  što ima ljepše  od  kamena  sivca ? Big smile Svaki puta po kamen dva u auto kada se vračam sa mora.  Za  suhozid još nemam ali za ukras se nađe.LOL

Na vrh
DaZip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DaZip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 16:03

Samo da javim kako me jučer ugodno iznenadio jedan klijanac Smile 

Ostali se isto polako, ali sigurno bude. Sad samo da je više sunca i da prođe ovo loše vrijeme...

 
@Pinus, pridružujem se pohvalama za tvoje adeniume, stvarno imaš prekrasnu kolekciju biljaka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 16:06
Evo što se događa kad klijancu prerano skinemo ljusku (mada je vrlo lako skinuta) - postaje "nedonošče" i vrlo brzo ugiba.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 16:27



ovaj će mi brzo cvijetati,  žute mu listovi, ne znam zašto...


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
DaZip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DaZip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 17:05
@Andina, hvala na upozorenju, i ja sam nekima prilično rano skinula ljuskicu, al se dobro drže za sada.
 
Kod ostalih ću ipak onda malo pričekati sa skidanjem.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 20:15
Antonija, mislim da su dva razloga.  Prvo, premalo ga prihranjuješ. Vegetacija izgleda tako slaba.  Drugo, vrhovi starog lišća žute i suše se jer si ga i premalo zalijevala.

Andina, zašto misliš da je to posljedica prerano skinute ljuske ? Pišeš da si ju lagano skinula. 

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 20:57
Iz dva razloga: prvo - zato što sam to već jednom napravila i dogodila se ista stvar. Drugo - pogledaj sliku:


Sva tri klijanca na slici niknuli su isti dan. Ovom umirućem odmah sam skinula ljusku jer ju je bilo lako skinuti, a ostaloj dvojici se to nije dalo maknuti. Ne znam zašto je to tako, bili su u istim uvjetima (isti supstrat, vlažnost, temperatura). Možda je to do kultivara. Ostavila sam ih tako još dva dana, no čini mi se da sam trebala i duže (vidi se da je na jednom ostala opna). Mislim i da sam pogriješila što sam ih tako brzo maknula iz tople pećnice, a u prostoriji je ipak puno hladnije. Ostali klijanci su još u pećnici i sad im više neću skidati ljusku dok je sami ne odbace ili dok ne utvrdim sa sigurnošću da se muče odbacujući je. Usput, od dvadeset posijanih pretprošle subote do sad ih je niknulo ukupno dvanaest.

Antonija, i mojima se tako suše listovi kad ih premalo zalijevam. Nestrpljivo čekam tvoje cvjetiće. :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 21:34
@Andina, nije krivo skidanje ljuskice, prije će biti da je razlika u temperaturi. Već smo ovdje imali prilike vidjeti mlade biljčice koje se jednostavno poviju i uginu, a to je njihova boljka kao i kod kaktusa, oni su jako osjetljivi na vratu.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 01:42
Možda! No i ova dva su imala istu razliku u temperaturi. I još nešto: kad sam prvom skinula ljuskicu, bio je još vrlo blijed i nerazvijen, kotiledoni se još nisu ni nazirali, a kod ove dvojice se lijepo vide, čak i kroz opnu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 08:41
Pinus, ne znam za zalijevanje, imam još jednoga koji ima isti tretman i on je ok. ista im je i zemlja. posađeni su u zemlju za kaktuse. morati ću im smiksati nešto pa ih presaditi, kad prestanu cvjetati.
 
Andina i ja imam takvog jednog, nije još počeo trunuti ali mislim da hoće. ne mrda, nije se ni ispravio ni odvojio listiće. žut je, i ja sam njemu skidala ljuskicu. sad kad čitam tvoj post mislim da je bilo prerano.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 09:35

Tri adeniuma u jednoj tegli Smile -  prošlogodišnji sijanci.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 09:51
Andina, ja bih se slozila da nije do ljuskice nego do plijesni, tvoja biljcica pokazuje tipicno polijeganje na koje su oni jako osjetljivi dok su jako mali. Ja svoje poprskam fungicidom a skidam im ljuskice jako jako rano. Taj ne bude prezivio ali problematican ti je zapravo ovaj sa opnom, jer tesko ju sami probijaju kad se osusi.
velika gorica
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 11:17
isuseeee, Pinus, divni su, a ja mislila da je onaj moj dvoipogodišnjak nešto! koliko ih ti u stvari imaš!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 13:38
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

isuseeee, Pinus, divni su, . . . .  . . .koliko ih ti u stvari imaš!  

Antonija, vjeruj da ih ne brojim.  Mogu ti samo reći da sam od pretprošle subote za dva Nizozemska crvena hibrida brojniji. LOLLOL  Ovaj sa slike trenutno cvate: 

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 14:24
Krasan nizozemacThumbs Up
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 281282283284285 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.