Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 284285286287288 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 20:06
Pinus ponestat će ti prozora preko zime, mislim da će staklenik ipak doći na red.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 21:27
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 22:28
mali kaktus, kako samo  krasno cvate. SmileApprove Dali je to tvoj prošlogodišnji sijanac ?

Miss M. sve mi je veća gužva na prozorima. U pravu si. Morati ću početi razmišljati i o stakleniku. Druga opcija  je da prestanem nabavljati nove adeniume što je ipak malo teže.LOL

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 22:33
Pinus,to nije sijanac,oni jo ne cvatu.To je lani kupljen na sniženju,uzgojen iz reznice.

Znači,sad ideš u nabavku staklenika,superTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 23:14
Za sada o stakleniku samo povremeno  razmišljam. No možda i on dođe na red. Nikada se ne zna.Big smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 07:43


Hladno i kišovito jutro. Adeniumi  će dan  provesti  iza stakla dokle god kiši. Tako su proživjeli  cijelu zimu.  Na oba dvije slike su prošlogodišnji sijanci. 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 08:23
Pinus i mali kaktus ubijate me u pojam, krasni su vam!
primjetila sam da im lako odpadaju pupovi. ja sa gumom prala predkuću i poslije vidim da su u jednoga odpali pupovi, a pazila sam. dohvatio ih je mlaz, ipak!
moji su noćas bili na kiši, više ih ne sklanjam pa kako im bude. mislim da mogu podnijeti pljuskove, toplo je.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 08:44
Moji su svi vani, svakodnevno ih okupa i kiša i sunce, skužila sam da im to jako godi, jer, pipala sam im kaudexe i tvrdi su kao kamen.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:05
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

 primjetila sam da im lako odpadaju pupovi.

I da i ne.  Ako su u jednom trenutku bili premalo zalijevani posušio  se vrat cvjetnog pupa. Tada pup padne ako samo malo potreseš biljku.  Antonija, po meni dobro radiš što ih više ne unosiš Dubrovnik je ipak topliji. Ja još uvijek adeniume  moram premještati temp. su ponovno pale , preko dana od 15 – 20 C preko noći oko 12 C a to je za adeniume  prehladno.

Adeniume  svaka dva tjedno po sunčanom vremenu  i ako je toplo tuširam sa crijevom umjesto zalijevanja. Kod mene je prava navala lisnih ušiju. Adenium postavim na plastični stol i onako sa dosta jakim mlazom vode (špricam)  operem lišće odozdo i odozgora.  Za sada uši držim dalje od adeniuma. No, sa nekima od sukulenata nemam te sreće.

Glikice ne smeta im da su vani i moji su preko dana vani i to odavno. Samo ipak imaju jaču vegetaciju ako noći provedu na temperaturi od bar 15 C. Mogu oni i na niže temperature samo u tom slučaju uspore vegetaciju a to ne želim.

Trenutno imam 5 malih sijanca a. swazicuma. Jedva sam nabavio sjeme. Čitam da oni izdrže i minus, navodno idu i do – 2C. 

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:17
Pinus, di ti je adenium bijelog cvijeta, još nije procvao?
 
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:46

Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

Pinus, di ti je adenium bijelog cvijeta, još nije procvao? 
Pčelice, evo ga  cvate i on.  Samo sam ga malo previše dignuo iz supstrata  i oštetio korijen prilikom dizanja  tako  ga moram više zalijevati dok ne potjera nove korijenske  dlačice. Izgleda  kao da je stalno premalo zalijevan  što nije istina jer ga zalijevam češće i intenzivnije od drugih samo nije mogao do vode.  Sada je koliko toliko u redu no mjesec dana mlađi je izgledao dosta slabo. Kod njega mi se skroz kroz cijelu sezonu  suše  cvjetni  pupovi i padaju. Tek ovih zadnjih 10 dana kako je bilo malo toplije si je pomogao  i krenuo sa vegetacijom. 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 19:25
Pinus, primjećuješ li razliku u boji listova i stabljike između ovog sa bijelim cvijetom i onih sa crvenim ? Ajd, ako ti nije teško, poslikaj ih jedan pored drugoga,meni se čini da ima razlike, tj ovaj bjelocvjetni mi se čini svjetlije zelen.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 20:50
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

poslikaj ih jedan pored drugoga,meni se čini da ima razlike, tj ovaj bjelocvjetni mi se čini svjetlije zelen. 

Bijeli adenium malo kasni u vegetaciji napisao sam razlog zašto. Kroz 2 – 3 tjedna svi će biti u ravnopravnom položaju tada će se vidjeti postoji li razlika u boji lišća ili ne. No , gledajući stare slike čini mi se da mu je  boja lišća uvijek bila malo svjetlija. Pogledaj  OVDJE  pa prosudi sama. Imaš tri njegove slike iz mladih dana. LOL 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 20:58
O da, razlika u boji je očita.
Neki dan sam i ja pokazala svoja dva arabicuma ( bebači) gdje je jedan veoma svjetal, a drugi tamno zelen. Wolfsbane mi je rekla da bi svjetlozeleni trebao imati bijeli cvijet. Dakle ima načina da se pretpostavi boja cvijeta prema boji biljke, naročito listova. Baš ću ubuduće malo više pažnje posvetiti tom detalju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 21:01
Pogledajte novi katalog plodina.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 21:42
evo slike koja nije baš najbolja ali vjerujem da ćete uspjeti vidjeti...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 07:45

crveni  je dvije godine mlađi, još nije bio "pod škarama".LOL

Ovi adeniumi  iz plodina  kako to izgleda ? Dali ih je tko kupio ? cijena je bagatela

 

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 08:08
nemam vremena otići tražiti,ali kakvi god da jesu ako za 8 kuna cvatu vrijedi kupiti.vjerojatno se nešto može s njim uraditi.naročito to mogu majstori kao neki ovdje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
melisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2010
Lokacija: Vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:49
baš sam vidjela taj katalog od plodina, no piše da je to tek od slijedećeg ponedjeljka, pa ćemo vidjeti. MM sam rekla da već danas ode i rezervira tri komada... smile68
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 11:06

Ima par dana što sam adenium sa slike  odveo kod  frizera. A kako je  frizer još uvijek šegrt nije baš bio siguran da dobro frizira. Na kraju nije znao što da radi poslije šišanja. Dali da frizuru naulji sa lanolinom ili da ju samo ispere vodom. Pročitajte ovaj članak    lanolin i adenium .

ps. Kako bi bilo dobro da i dado84 pročita članak o lanolinu i adeniumu i da svoj komentar. Kod kuće imam lanolin ali ga za sada upotrebljavam samo za jesensko kremanje cipela  prije jesenskih kiša.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 284285286287288 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,281 sekundi.