Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 52>
Korisnik
Poruka
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:50
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

ImageShack.us
ImageShack.us ImageShack.us

Molio bi za pomoč kod identifikacije i ovih bodljića.
Za prvog sumnjam da bi mogao biti neki Notocactus, to jest Parodia po novoj specifikaciji.
Za ova zadnja dva ne mogu odgonetnuti ni koji su rod.
Unaprjed se zahvaljujem na svakoj pomoći.
Prvi ti je notocactus uebelmanius a za ostala dva stvarno ne znam morat ćeš pričekati cvijet i malo bolje ih poslikati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:52
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Za Uskrs dobila od oca dva kaktusa iz Konzum mix-a..

Ovog sam ID. kao Cleisocactus straussi ali dvojba je izmedju njega i Espostoa Mirabilis) Pa ako moze pomoc
[IMG]http://i779.photobucket.com/albums/yy78/pecika69/Kaktus19i20006.jpg" />

A ovog vas Molim jer pretrazila sam cijeli net za ime ..
[IMG]http://i779.photobucket.com/albums/yy78/pecika69/Kaktus19i20001-1.jpg" />
Prvi bi mogao biti espostoa ritteri meni su one sve sličnedrugi bi ti mogao biti mala carnegia gigantea ja ju imam kupljenu kod Bešlića i tako izgleda.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 22:41
Miss M. hvala na pomoći.
S ostalima se još uvjek mućim, ali uporan sam pa ću vjerojatno nešto i iskopat.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 16:39
Molim identifikaciju svojih kaktusa. Neki su mi polupoznati, ali nisam sigurna za točna imena.

1. Mammillaria gracilis?


2. Mammillaria camptotricha?


3. Echinopsis oxygona?



4. Mammillaria nunezii?


5. ?


6. ?

Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 16:42
7. ?


8. ?




9. Opuntia?


10. ?


11. ?
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 21:51
5. i 8. su također mammillarie, 6. opuntia subulata, 7. notocactus a 10. isto opuntia cylindrica.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 11:13

Hannah, vidim da voliš mamilarije. I meni su one jadan od ljepših rodova kaktusa. Obično imam problema sa ID pojedinih vrsta mamilarie. Ali ne i sa Mammillaria gracilis. Zbog svog karakterističnog izgleda zapazio sam ju 10 m. prije nego što sam se joj približio. Sada krasi moju zbirku kaktusa. Mislim da je to Mammillaria vetula ssp. gracilis Arizona snowcap ako je vjerovati Cactuspediji.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 12:57
Hvala Klimatis!

Pinus, nije stvar toliko u tome da ih volim, nego u tome što su na svakom koraku pa me zovu s polica dućana
Da se mene pita, najrađe bih sagradila jedan staklenik samo za kaktuse, zavidim vama koji imate prostor za velike kolekcije. Mammillaria gracilis je i meni posebna, nabavila sam je prije 2 godine, a ove godine će mi prvi put procvjetati. Ova tvoja je predivna.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 13:45
To ti je Pinus mamm. gracilis monstruosa
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 11:01
Mammillaria vetula ssp. gracilis Arizona Snowcap i M. gracilis monstruosa- nisu li to sinonimi?

Pinus, prekrasna je, priznajem zavidim ti. Ipak ima jedna koju bih možda još više željela imati - Mammillaria theresae. Površno gledano, pomalo joj je slična, ali ima prelijepi cvijet neuobičajen za mamilarije.

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 12:46
Nana nisi ti ni luda mislim da bi tu mammillariu svatko pozelio u svojoj kolekciji,pa tako i ja,znam neke koji ju i imaju,moze se kupiti samo kod kolekcionara,ali posto je Pinus pun iznenadjena i ajmo reci rijetkih ili meni nedostiznih kaktusa mozda nas iznenadi ugodno i kaze pa imam ju i okaci sliku da malo parimo oci i slinimo... kao ja npr kad god okaci sliku
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 16:02
Da, slažem se, ja bih se preselila u Pinusov kaktusarnik na tjedan dana sad kad sve procvjeta tek toliko da se nagledam te ljepote.
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 16:07
ma bilo bi mi jos gore...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 19:21


Koliko čitam vidim da je Nana u pravu. Mammillaria vetula ssp. gracilis Arizona Snowcap i M. gracilis monstruosa su sinonimi.
Ja neznalica imam jedno pitanje: Zašto bi netko M. gracilis nazvao mostruosa kada je forma kako raste identična običnoj Mammillaria elongata. Dok je Mammillaria elongata mostruosa nešto sasvim drugo. Na slici su tri moje mamilarije koje imaju istu formu rasta. Po čemu bi M. gracilis bila posebna?

A za Mammillaria theresae ste u pravu, zbilja krasna mamilaria. Ja je nemam ali mislim da znam tko ih ima. Kod susjede obično gledam grusonije i feriće. Sljedeći puta, onako usput ću postaviti pitanje o m. terezi.   Možda nešto iskrsne nikada se ne zna.

Hannah, nemam ti ja kaktusarnik. Polovica kaktusa je trenutno na policama južnog balkona a druga polovica na prozorskim policama iz stakla. Iza stakla na južnoj strani kuće držim kaktuse koji cvatu ili se pripremaju da uskoro procvatu.

Taro ne znam koje sve kaktuse ti imaš a koje nemaš pa da te iznenadim. Evo okačio sam sliku jednog kaktusa koji mi trenutno cvate. (tema kaktusi u cvatu) Znaš li možda o kojem kaktusu se radi ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 19:23
.


Sada je ovaj kaktus jedan od većih kaktusa iz moje zbirke. Nedavno kupljen a danas presađen. Mislim da je nizozemskog porijekla iz dva razloga. Prvi je supstrat. Bio je posađen u čistom tresetu. Drugo je cijena. Promjer kaktusa je 16 cm a cijena mu je bila 4,5 €.
Ostaje mi problem ID kaktusa. Može li ga tko prepoznati ?
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 22:02
Neki notocactus?
Neka se sve zeleni
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 22:33
Pinus nemam pojma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 00:12
Možda neka Parodia?
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 10:46
uuu hannah87 dobra si po izgledu i strukturi bodlji mogla bi biti neka parodia...svaka cast
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 11:37
Ne znam, najviše mi na Parodiu sliči, ali nisam uspjela naći vrstu s tako tamnim bodljama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.