Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 35>
Korisnik
Poruka
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 22:55
malo blesavo pitanje ali sto je polusjena? jel to znaci da ni u koje doba dana ne smije zraka sunca bit direktno na biljci nego da biljka treba bit u nekakvoj sjeni ispod neke vece? bas me buni ta polusjena, vecina hoce polusjenu a ja ne znam kako ju napravit. jedino da im papirnate sesirice stavim ;)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 10:10
Moje fuksije će biti na kuhinjskom prozoru, sjeverna strana kuće - dakle, potpuni hlad. Iako, najvjerojatnije im je najbolji položaj sa jutarnjim suncem (istočni). Stavila sam ih samo jedan dan na sunce i jedna mi je uvenula, srećom brzo se oporavila.

Kako Cimicifuga kaže, sunce ne bi trebalo direktno tući ni po fuksiji, ali ni po tegli.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 17:53
Originalno poslano od člana frenky frenky napisao:

malo blesavo pitanje ali sto je polusjena? jel to znaci da ni u koje doba dana ne smije zraka sunca bit direktno na biljci nego da biljka treba bit u nekakvoj sjeni ispod neke vece? bas me buni ta polusjena, vecina hoce polusjenu a ja ne znam kako ju napravit. jedino da im papirnate sesirice stavim ;)
Pod polusjenom se podrazumijeva da biljka nije stalno u sjeni  već da može biti pod nekom krošnjom kroz koju može samo malo prodrijeti sunca ili da može biti izložena suncu rano ujutro ili predveče.

Ja sam neke svoje imala obješene u krošnji magnolije koja raste uz istočni dio kuće tako da su izjutra dobile malo sunca kroz krošnju, a poslije podne su bile u sjeni kuće.
Evo kako je to izgledalo:




Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 18:25
Cimi, prelijepa slika!smile71
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 16:45
Cure i dečki, bok i pozdrav svima! Pročitala sam svih 29 strana ovdje, i u glavi mi je totalni kaos, i naravno zavidnost na sve vaše pre pre pre krasne fuksije! Možda sam trebala pročitati prije nego sam uneredila svoju fuksiju. Kupila sam je bujnu prošle godine, i na jesen sam ju poprilično pokratila. Zimila je na balkonu, jer su nam temperature u Dalmaciji to dopuštale. Čak je prije nekih mjesec dana i procvala i prolistala koliko nam je toplo tu. Onda sam ju i u(ne)redila misleći da će buknuti. I evo što mi je sad na balkonu. Mislim da će se održati, baca listove i sve to, al mi je ružnjikava. Neki savjet?


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 18:59
Kirka, ovo nije ružnjikavo, predivna je! baš je kako treba biti u ožujku. fino se pomlađuje a vidim i da iz zglobova koji na prvi pogled izgledaju goli, idu pupići. jedino šta možeš napraviti da bi imala više cvijetoje je da joj zakidaš vrhove. kako cvijeta na vrhovima grana, više grana znači i više cvijetića!

umalo zaboravih, dobrodošla!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 20:42
Aaaaaaaa sad sam sretna ko malo dijete! Joj, ja sam tek sad shvatila gdje se mora rezuckati. Sram me reći što sam joj radila, i
gle frajerica je ipak dobra :)) Hvala što si me utješila :)
Dobro vas našla!
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 21:42
Kirka,ne brini,ova tvoja fuksijica uopće ne izgleda loše. Lijepo je potjerala,sad samo treba sačekati da se razgrana.
p.s.- dobro nam došla,nadamo se da ćeš nam uživati s nama,u našem cvijetnom društvu.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 07:55
Originalno poslano od člana Kirka Kirka napisao:

Aaaaaaaa sad sam sretna ko malo dijete! Joj, ja sam tek sad shvatila gdje se mora rezuckati. Sram me reći što sam joj radila, i
gle frajerica je ipak dobra :)) Hvala što si me utješila :)
Dobro vas našla!

Dobro nam došla! smile73
Tvoja fuksijica mi je već sada prelijepa, mogu zamisliti kako će to biti divan grmić kad se razraste. Moje su još mlade i bila bih sretna kad bi izgledale kao tvoja. Smile
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 09:27
Sad će to vrijeme doći pa će ova tema opet biti puna lijepih slika :D
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 14:36
Nakon pinciranja, uspješno se razvija u grm. Heart Hvala, Cimi!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 20:03
Kada ti ovi novi izboji budu imali 3-4 para listova, opet i njih pinciraj pa će se stvoriti više grana. To možeš ponoviti koliko god hoćeš puta, samo svaki put odgađaš početak cvjetanja. No to je cijena ako hoćeš da budu gušće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 09:45
Budem ,sigurno. Nije mi važno ako odmah ne počne cvjetati, rado ću pričekati, jer volim da su grmovite. Heart
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 20:30
ja sam svoje Fuksije zaboravila unjeti preko noci ,iznosila je na sunce i tako jednu noc ostale ,temp.pala na -2,liske isprzilo i morala sam osjeci grane.neznam ima li za te biljke spasa,za sada ne vidim da se bilo sta dogadja.ima l moze neko iskustva sa tim?bas mi zao je se radi o cetri saksije povelikih cvjetnica...pozzzzz
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 21:48
S obzirom da nije bila duže vrijeme izložena niskoj temperaturi možda naknadno iz spavajućih pupova potjera nove izdanke. Drži joj zemlju malo vlažnom (da joj ne istrune korjen) i čekaj... ako nakon nekog vremena ne vidiš nove izboje - onda je pokojna!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 09:51
Mojim fuksijama odgovara prozor na sjevernoj strani - preko dana su vani, a noću stavim žardinjeru unutra. Počele su baš lijepo rasti. Kada ih pognojiti prvi puta? Embarrassed
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 14:43
          
                 
             
Ja bi ih pognojila tek za jedno dva - tri tjedna jer za tako male još u zemlji ima dovoljno gnojiva.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 16:27
Hvala! Heart
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 22:40
Cimi dobro veli, ne moraš ju odmah prihranjivati  sa gnojivom.
I obavezno ju unosi i sklanjaj preko noći da ne ozebe, još uvijek je varljivo.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 18:39
Sad kad sam ih jedva uzgojila iz reznica (iz trećeg pokušaja) i zahvaljujući tebi admine koji si mi pokazao kako i vijolici koja mi je poslala reznice, jako pazim na njih i unosim ih redovito u kuću preko noći. I tako ću sigurno još mjesec dana. Dok mi ne dojadi... LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.