Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 46>
Korisnik
Poruka
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 13:50
Vidim da pisete da su vam balkoni od 12 h n suncu, ja bi bila sretna, moj od zore do 16 h, tek onda dolazi hlad. Cini mi se već sada da necu uspjeti sa surfinijama, barem po onome sto cuh od iskusnijih.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:02
Moj je balkon na suncu cijeli dan, i przi ih   dok ne zadje!Kad je jako vruce,zalijevaj 2x dnevno i vidjet ces da ce ti uspjeti.

Citala sam da je za njih najbolje jednom tj tekuce mineralno gnojivo za surfinije i jednom tj. zeljezo.Probaj.Ja sam lani bez zeljeza samo mineralno i bile su anemicne a cvale su ko lude.Mislila sam da ih je napala neka bolest a samo im je falilo zeljeza
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 15:16
Meni su prošle godine bile krasne do sredine 7 mjeseca onda su se počele sušiti.Prihranjivala sam ih gnojivom Plantanella baš za surfinije i 1 tjedno sa tekućim željezom,ništa im nije pomoglo.Nadam se da ću ove godine imati više sreće
Josipovac,Osijek
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 14:13
Ja sam svoje potunije vec posadila a to znaci da sam optimist ili luda jer ako mi odu opet? [IMG]smileys/emot4.gif" align="middle" />

Već ste upozorene da je ovo tema o surfinijama, molim ubuduće pridržavati se teme, shvatite ovo kao opomenu jer vam upozorenje očito nije bilo dovoljno.
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 11:43
Jel ima netko iskustva sa propadanjem donjih listica na surfinijama, onim pri korijenu, jel do toga dolazi zbog vlage ili je u pitanju bolest? Vidjela sam na par surfinija, takve sam ih izgleda kupila..
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 12:42
mimantonija, bilo bi dobro da staviš fotku
ja još nisam bila u nabavi surfinija, moram ovih dana
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:14
fotka  bi puno pomogla iako ne vjerujem da je riječ o bolesti, već o forsiranju biljaka da brže rastu za prodaju, pa im donji listići požite, mislim ništa strašno
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 23:12
donji ljistovi budu žuti zbog zbijenosti biljki prilikom uzgoja i do najnižih listova ne prodtire sunce, te zbog toga blijede... kao kada stavimo neki predmet na travu... za koji dan je trava poblijedila....


nije nista strasno, sasvim normalna pojava.. ukoliko je o ovome rijec
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 13:45
Moje surfinije, napreduju polako :D malo su roza i ljubičasta drugačije u živo :) p.s. ovo bjelkasto je neopitroid...dok sam prošle godine posipavala po vodenikama nisu imale bolještine, čim sam prestala napala ih je boleština...pa sam ove godine odma posipala po svom cvijeću :)

Roza u sredini

ljubičasto roza :)


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 21:05
Imam jedno pitanje? Hoće li ova surfinija ostati ovako tamna ili će promjeniti boju. Još nisam vidio ovako tamne surfinije.






Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 21:09
ni ja ali mislim da ce ostati ista!Super je!
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 21:14
Hvala vam, vjerujem da je to u pitanju, jer ne ide dalje. Slike stavim kada shvatim kako se postavljaju..
ps. ova crna je fenomenalna..


mimantonija je dobila upute na pm kako staviti slike. Ako žlite daljnju pomoć forumašici možete nastaviti u temi Kako staviti slike na cvijet.info , gdje su premješteni i svi postovi vezani uz postavljanje slikea
Na vrh
danica221 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica221 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 15:08
dragi ljubitelji cvijeća evo i ja sam posadila svoje surfinije,ona vrsta koja ima kuglasti rast. e sad žena od koje sam kupila napomenula mi je da bi bilo dobro ih preventivno pošpricati protiv pepelnice jer da ih ta boleština jako često napada. trgovci u poljoapoteci me u čudu gledaju i ne znaju mi reći koliki bi trebao biti omjer za preventivno špricanje cvijeća,ima li ko kakva iskustva sa tim ,puno hvala! pozdrav svima :-)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 15:52
Pomogla bi, ali ne znam odgovor Danica221. Slučajno sam zavirila u saksiju prije 5 minuta i skužila sam da sa stražnje strane su listići malo svenuti...saksija je na suncu pa sam pomislila da je od sunca....kad sam razmaknula grane vidim da na dolnjim listovima postoje male rupice...samo na 2, 3 lista....jel to gusjenica ili? ne vidim ništa da hoda po biljci...ništa mi nije palo na pamet trenutno nego da posipam s neopitroidom i pročitala sam da bijeli luk tjera štetočine iz bilja...i njega sam narezala. [IMG]smileys/emot101.gif" align="middle" />
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 12:03
Do sada nisam nikada imala surfinije...ali gledam po slikama i moje su mi nekako čudne....vidim da bi trebale padati prema dolje, a moje rastu u vis :D imaju pupova, ali prevladava zelenilo....prihranjujem ih, ali ne znam jel da promjenim prihranu i dodam onu koja ima manje dušika?



Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 12:48
mlade su.
ja imam surfinije koje se same zasijavaju u jednom velikom loncu već godinama. dok su mlade rastu uvis, kad narastu i otežaju, onda se objese. a mislim da ne moraš žuriti s promjenom nadohrane.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 12:59
A, tako.... Hvala :) prvi puta ih imam pa mi je to bilo čudno jer gledam slike po netu i sve lijepo padaju dolje :)
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 12:05
počela sam surfinije zaljevati ostajalom vodom u koju sam stavila koprive, ali sam negdje procitala (nađem link) da to izaziva bolest i da je najbolje kupiti željezo, ne koristiti koprive u tu svrhu, što mislite?
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 13:29
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">Mimantonija,kupi tekuce zeljezo,oko 30 kn je litra od Plantelle u Bauhausu,pa jednom dodaj u odstajalu vodu,a jednom tj tekuce mineralno gnojivo za surfinije i neces pogrijesit.Bdv,mislim da koprive smrdesmile109a ovako ti je jednostavnije
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 14:18
Da, koprive smrde, ali mislim da ne bi trebale izazivati nikakvu bolest, osim što imaju željeza, djeluju i kao insekticid. Kad sam kupovala surfinije, prodavačica mi je savjetovala upravo to, da namočim koprive i povremeno ih zalijem. Nisam to radila nikada, uvijek sam koristila specijalno gnojivo za surfinije ili petunije i željezo. Mislim da bi vrijedilo probati. Kopriva je čudo prirode.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.