Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 08:26
E, pa ja neznam koji mi je cvjetni otok ljepši, sve pohvale
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 08:37
Draga Hana - da, moguće  je da je sjeme loše. Meni je ovo mama donijela iz Austrije, skupila ga je u jednom vrtu, i zaista je svako niknulo. A svekrva je kupila u dućanu i NI JEDAN joj dragoljub nije niknuo. Tako sam i ja ove godine kupila sjemenje bosiljaka, timijana i još nekih začina i ista priča - nije gotovo ništa niknulo..
 
Puno pozdravljam i sve druge drage gošće na mojem forumu i svima pusa velika!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 09:02
Anaida kod tebe je sve prekrasno,  cvjetni otoci, grmovi, stabalca, cvijeće, kamenjar...smile120 
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:00
Lantana je sve rekla za mene -ja nemam više riječi stvarnosmile79
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:27

  sve divno cvijeta.....stvarno neznam što bih izdvojila,......smile169
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 17:34
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Draga Hana - da, moguće  je da je sjeme loše. Meni je ovo mama donijela iz Austrije, skupila ga je u jednom vrtu, i zaista je svako niknulo. A svekrva je kupila u dućanu i NI JEDAN joj dragoljub nije niknuo. Tako sam i ja ove godine kupila sjemenje bosiljaka, timijana i još nekih začina i ista priča - nije gotovo ništa niknulo..
 
Puno pozdravljam i sve druge drage gošće na mojem forumu i svima pusa velika!


U ovome ima istine, da je sjeme izvana veće klijavosti nego domaće . Gledam žutu kadificu nikla mi je dosta ova iz njemačke, a naša prošle godine ako je bila jedna ili dvije. Jest da sam sjeme platila u Njemačkoj 15kn, a ovdje 5kn.

Moja mama kaže da je biljku ( ne znam o čemu se radi) godinama iz našeg sjemena pokušavala samo par komada da dobije. Nikakav uspjeh nije imala od domaćeg kupovnog sjemena, a odnekle izvana je dobila i sad je biljka korov kojeg se ne može riješiti.

Znam da je moja mama uvijek sa svojih cinija i drugih biljaka uzimala posebnu glavicu koju je pratila i obilježavala koncem. Navodno samo ta glavica je davala ispravno sjeme. E sada možda i postoji škart sjeme sa biljke koje nama nemilice uvaljuju. A možda je i prestaro sjeme te nije klijavo.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 12:51
Istina je velika to sa sjemenjem - ponekad se stvarno razočaram kad vidim da ništa ne niče... A najviše mi je žao susjeda, prijateljica, domaćica, i svih koji takvu nevolju imaju s sjemenjem povrća..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:26
Postoji puno finesa oko sadnje povrća, koje ljudi ne gledaju i tu može biti ključ neuspjeha. Pored suvremenih savjeta treba poslušati stare bake kako su se odupirale neuspjehu u vrtu. Obožavam slušati starije kad pričaju o svojim znanjima, a oni naravno vole da ih se slušaWink

Recimo moja mama mi je rekla da se kapula ako je za cijelu godinu, a ne samo kao mladi lukac, onda se sadi iza 5.5. kad je zemlja toplija. Tako se
preživi napad nekakve mušice, koja upropasti glavice i izaziva truljenje. Cijelo selo mojih roditelja je na tom režimu sadnje i tvrde da je uspjeh zagarantiran.

Špinat se sadi kad još mrzne. Sad se ne sadi.

Bob se sadi takođe dok je hladno.

Dok krastavci, tikvice, grah ide kad je zemlja topla negdje oko 15.5.

Peršin se sadi tako da se sjeme pospe utapka rukom i dobro zalije, pa tek onda pokrije površinski sloj zemlje. Treba čekati nicanje i do 2 mjeseca.

Pojedino sjeme se natopi vodom prije sadnje, grah, krumpir ( u posudi prekriti vodom). Ja sam sa grahom to radila i za tjedan je sve niklo.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:56
super Smrcko samo daj još tih starih metoda. Ja sam močila sjeme tikvi,vidli budemo kak budu krenule
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 00:53
Te se sve krupne sjemenke pomoče kratko prije sadnje, malo će se ovlažiti i natopiti vodom. Ali ono sitnije je bolje kod sadnje pomočiti na zemlji. Onako se ne bi moglo posijati, ako je mokro.

Dobro bi bilo pomočiti u neki blagi čaj, npr kopriva, kamilica...Embarrassed

Drago mi je da vam se sviđaju savjeti moje mame...Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 12:32
svakim danom sve divnije,a salix mi u srcu
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 11:58
Smrčko, shvala na zanimljivim savjetima - cijeli život valja nam učiti!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 12:50
 
Nakon dana, dana i dana kiše - napokon je jučer u mojem kraju zasjalo sunce i malo nas ugrijalo (oko 20 celzijevaca, što je prema subotnjih 13 uhuhuhuuuu!! ).. Pa, evo suncem okupanih slika..
 
 
 
Oh, kako sam bila neki dan žalosna... Pogledah u svoj kamenjar i imala sam što vidjeti - krtica si je dala oduška i izrovala ga uzduž i poprijeko. Bilo je zemlje posvuda, malč rasipan, cvijeće uzdignuto.. Od šoka i tuge nisam se sjetila slikati taj prizor, a nakon čišćenja, popravljanja, zatrpavanja, slaganja i nade da je otišla evo jučerašnje fotke kamenjara.. Ostavila sam flašu, iako sam sama sebi smiješna u toj djetinjoj nadi da bi joj ta flaša mogla smetati.. Srećom pa je bila zemlja dosta vlažna i čini mi se da, za sad, nema veće štete na biljkama. Samo da se ne vrati..
 
 
 
 
 
Bila je krtica prošle noći i u ovom malom kamenjaru - i njega mi je sasvim prerovala... I tu sam sve popravljala, sređivala, te se nadam da se biljke neće osušiti, da im nije korijenje sasvim zeznula..
 
 
 
Evo još nekoliko pogleda... Za sad krtice u ovim cvjetnjacima nije bilo... Ali se bojim da joj je to slijedeći korak..
 
 
 
 
Bambus je predivan, raste i raste...
 
 
 
Astilbe
 
 
 
Ivica kutić..
 
 
 
Suručica
 
 
 
Kutak s četinjačama, rododendronom, kamelijom...
 
 
 
 
Dobrodošlica svakom gostu
 
 
 
Nestrpljivo čekam da mi zamiriše ograda od lavande..
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 12:52
WOW! Pa to je sad zbilja famozno!!!
smile107
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 14:27
Prekrasno, vrt je sigurno jedan od mojih favorita smile120
Nisam znala da ova suručica već cvate, je li to ona ljetna.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 14:44
Ja sam opet malo prošetala i uživala, doznala da se grmić koji i ja imam zove suručica.
Kamenjar prekrasan usprkos krticama.
Vidjela sam flašu i u vrtu kod mojih susjeda, moram ih pitati čemu služi - kod nas nema krtica
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 21:57
Prekrasno, sve se tako lijepo razraslo. smile57
I ja sam doživjela napad krtice, ali samo na mjestima gdje joj nemogu rupu iskopati. Rovinja ispod kompostera i okolo njega, i u sred povrtnjaka. Kao da se igra samnom. A o voluharici ne smijem ni pričati što mi radi pokušavam ne misliti da taj stvor i postoji.

Kako se zove ovo drvo , izgleda prekrasno.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:40
Ja pola slika ne vidim no ovo vidim
 
 
Koji je ovo žuti cvijet???
Trebam li reći išta ili je dosta smajlićsmile93
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 09:47
Smrčko - to je vrba, salix... I meni je predivna, vrlo nezahtjevna, cijenom jako povoljna. Da sam znala da će tako dobro izgledati, uzela bih još koju. A sad nove nemam kuda smjestiti, mora nešto i trave ostati Smile u tom mom dvorištu...
 
Shasha, ja mislim da cure na forumu taj cvijet nazivaju ukrasnim češnjakom, ili lukom... tako nekako sam pročitala. Uglavnom, iz lukovice je. A zašto neke slikice ti ne vidiš, miša mu i internetu Shocked ??
 
Lantana - to je, kažu, japanska suručica. Ne znam je li ljetna, ali tako mi uvijek cvate, u to vrijeme.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 09:51
Taj je predivan krug i meni zapeo za oko, s mjerom i ukusom draga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.