Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 41>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 20:05
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 00:09
Kupila sam sasvim maloga bijeloga (možete ga vidjeti na 20-toj stranici), a tijekom siječnja je izgledao ovako:
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 08:06
moon prekrasan je smile39, bijelog mi je baš neobično vidjeti, obično budu crveni i pastelni, ovaj mi je zato nekako poseban

ko što rekoh, meni stvarno ne idu, ali zato se volim diviti vašima
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:25
natalija....tako sam i ja mislila da mi ne idu, pa me bilo frka imati ga, i onda sam uzela tog maleckog, onog najmanjeg za 9 kn i eto još uvijek je živ i tijekom ljeta je narastao i evo cvjeta. Ma probaj, samo pazi da ga previše ne zalijevaš i to je to
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 21:49
Moon...prekrasan je...uistinu poseban.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 22:16
prelijep!jako,a teglica mi je fora...gdje si to kupila?
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 06:52
Moon, svaka čast, kao i Natalija, i ja mislim da ih je teško održati pogotovo ljeti. Zato, kada vidim ovako lijep, usto još i bijeli zygocactus, sav se raznježim....
Pozdrav.......schumy  smile55
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 18:36
hvala vam svima Heart
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 19:28
Moon prekrasan božićnjak, a bogme i teglicaThumbs%20UpThumbs%20Up
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 20:12
Moon, poseban ti je ovaj bijeli kaktusić, ne znaš šta je ljepše, on ili teglica.
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:15
Kod moje susjede još uvik cvit crveni zigič, ogroman.
Danas sam dobila jednu poveću granu od njega.

ove sam imala, al mislim da ste ih vidili

Baška Voda
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 07:46
Cika predivni su, ne znam sta i radis da tako puno cvjetaju, al vidim da im godi :)
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 23:00
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Evo, i kod nas procvjetalo. Moj Božićni kaktus počeo je pupati koncem listopada, pupovi su mu se sporo razvijali tako da je prve pupove otvorio oko 10. siječnja. Trenutno izgleda ovako.

Iako naizgled nije loše, ja sam jako nezadovoljna i zabrinuta. Biljka je postala mlohava, opuštena, dehidrirana iako je uredno zaljevena. To se vidi kad se usporedi sa ovom slikom iz listopada.

Bit ću sretna ako imate savjet kako da ga spasim. Možda presađivanjem kad ocvate???


Danas smo tužni


Što mislite, ima li smisla ove grane pokušati ponovo zasaditi uz pomoć praška za zakorjenjivanje ili možda staviti u vodu da pusti žile. Tako se teško od njih rastajem.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 09:45
zribal, nije mi jasno jel ti se to sada dogodilo s bozicnjakom ili su to slike odprije? Moj se tek sad priprema cvjetati, malo cudno...
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 10:10
Dali nekome isto sada cvjeta bozicni kaktus?
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 20:05
Moji sada cvjetaju.Dobila sam ih od sveki prije 6 godina,posađeni od njezinih koji su davno ocvali.Od kad su kod mene svake godine cvijetaju u ovo vrijeme,osim prve godine.Tada im se valjda sat poremetio.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 20:21
moj je stradao na pola.Druga polovica je počela tjerati pupove kad procvjeta uslikat ću.prošle godine je prekrasno cvao u maju.izgleda da se pretvorio u uskrsni
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:40
bugic, na žalost, ovako je završio moj božićni kaktus ove godine. Nekako s početkom pupanja počeo se "opuštati", izdržao je cvjetanje i onda jednostavno odbacio cijele grane. Kad sam ga htjela presaditi grane su jednostavno ostale u ruci. Zemlja je bila umjereno vlažna, kad sam ju bacila u njoj nije bilo nikakvih nametnika, ne mogu objasniti ovu pojavu samo znam da mi je jako žao, ali eto, događa se.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 18:30
zribal jako mi je zao zbog tvog bozicnjaka Jesi pokusala te grane zasaditi zasebno...vjerojatno bi ti se neka primila, pa bi imala malog kaktusica. Mozda ti je zemlja losa i zadrzava vlagu. Ja sam primjetila kod svog da je zemlja losa....zalila sam ga prije 2 tjedna vrlo malo, a zemlja je toliko nepropusna da je ista kao i prije 2 tedna.dali netko zna u kakvu zemlju ga treba posaditi??????
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 19:24
Vjerujem da je i kod mene upravo to razlog, mada je u ovoj tegli bio duži niz godina. Zasadila sam ja par grančica ali i one loše izgledaju, ne vjerujem da će od njih išta biti. No, što ću, što je tu je.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.