Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranč Vallis Aurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranč Vallis Aurea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 37>
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 16:38
najbolje je u jesen, ali ja sam ljetos presadila u proljeće pa su lijepe. Moraš ih staviti u ograđeno, ako hoćeš jesti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:06
Imam jedno mjesto uz ogradu pa im grane mogu na ogradu vezivat, tamo im ovce ne mogu ništa...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:10
Posjetioci u vrtu...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:11
Mak turčinak...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:13
Suncokreti



Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:15
Pupoljci plavih makova, čini mi se da moraju pupoljci ovako visjeti, svi vise i oni na internetu

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 19:45
bujno ,suncokreti lijepi
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 19:49
ja jako navijam za ovaj plavi mak ( jedva ga cekam vidjeti....) antune profesionalac si i to je to ;)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 20:38
Blue sky hvala ti, lani sam imao visoke suncokrete ali ove godine nisu nikli pa sam kupio ove neke mini, lijepi su...

Monny i ja navijam za makove ali nisam profesionalac, svejedno ti hvala...

Pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 21:47
suncokreti su mi mocni ,jedva cekam da moj provcate svaki dan virim u njega..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 07:12
Nisam odmah primijetila da si tražio uputstva za spravljanje nevenove masti pa ću ti sada napisati recept. Prije toga željela bih ti reći da ova čudesna mast djeluje na više načina, omekšava i njeguje kožu, liječi sve povrede i opekotine, proširene vene, a imala sam priliku gledati kako je u potpunosti izliječila i gangrenozne rane na nogama bolesnika nastale od dijabetesa.
U ljekarnama je možeš dobiti već spravljenu, ali djelovanje tako spravljene nevenove masti nije ni približno toliko efektno, kao one koju spraviš sam. Naime u ljekarnama kupljen pripravak spravlja se tako tako da se uzme 10-20 grama alkoholnog ekstrakta nevena i izmiješa sa 80-90 grama čistog ljekarskog vazelina. Učinak tako spravljene masti je cca 25% od učinka pripravka kojeg, vrlo jednostavno, možeš spraviti sam.
 
Recept:
Spravlja se odnosu 1 : 3, na pr. 5 dkg. nevena 15 dkg čiste (nesoljene) svinjske masti.
Kako je nemoguće kupiti čistu svinjsku mast, kupi u mesnici komad (što masniji) svinjskog mesa, izreži ga na manje kockice i prži dok se ne otopi mast. Još toplo procijedi.
Glavice nevenog cvijeta operi i ostavi preko noći (da se osuše). Izreži ih što sitnije, otprilike kao što se usitnjava peršin i poprži ih na svinjskoj masti, otprilike kao luk kad želimo da se samo "zacakli". Posudu skloni s vatre i drži je poklopljenu 24 sata. Nakon toga samo lagano pogrij (radi lakšeg cijeđenja) i procijedi kroz cjediljku, pa nakon toga kroz gazu u posudice koje možeš zatvoriti. Posudice s mašću drži u frižideru.
Rok trajanja ove masti je do dvije godine. Eto, jednostavno je zar ne? Smile

Time is something you can never get back..
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 08:52
Cvijetomanijak, hvala ti na posjeti...

misti - da, recept je jako jednostavan, sigurno ću ga isprobati, hvala ti...

Pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 10:08
Frida ima narodni recept sa maslinovim uljem i pčelinjim voskom.Ne smrdi ni malo.Isprobala sam je.Djeluje.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:10
Evo novosti sa ranča...

Suncokreti:



Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:11
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:13
Hemerocallisi koje sam kupio lani u MBMu , jedva čekam da procvate da mu odredim sortu, lani mi nije bio laptop pri ruci...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:17
Za sladkusce...

Mislim da ne moram pisati imena, sigurno znate što je što...









Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:19
Plavi makovi, lijepo rastu ali malo se bojim, uglavnom ako me uhvate u uzgoju ovog maka može biti kazna zatvora od 3-5 godina i novčana kazna...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:21
Glicinija se natječe sa gredom...


Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:21
I to je to, imam još slika ali mi se neda sad više stavljati, nemam vremena, pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.