Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 58>
Korisnik
Poruka
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 16:15
Djevojke, pozdrav.

Nova sam ovdje i trebam vasu pomoc.
Naime, imam jedan phalaenopsis koji trenutno ima 4!! nove grančice i cca 20ak pupova. Međutim, jedna stabljika na kojoj se nalazi jedna nova je počeo žutjeti i venuti Cry 
Mogu li kako to zaustaviti ili nesto jer se bojim da cu ostati i bez nove stabljike na kojoj je taman jedan pup pred otvaranjem.

Postam i slike kasnije da vidite.
Zahvaljujem Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:17
ako ti se počela sušiti teško da budeš to zaustavila..očito joj je previše izdržati 4 grančiće..kolko često dohranjuješ?? možda je gladna..čekam slikice..
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:40
Pa dohranjujem je svakih mjesec dana, zadnji put pred neka dva tjedna.
Dobila sam je lani za rodjendan i nakon sto je ocvala mislila sam da nece biti nista od nje, bila je sva "mlitava" (nemam bas iskustva s orhidejama, ova mi je prva). I onda je samo odjednom pocela list za listom pustati i grancice.

Evo slikice u obliku linkova, neznam ih drugacije postati.

Slika 1

Slika 2
Slika 3
Slika 4
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:44

Koliko ja vidim na slikama, nije ništa strašno - suši se dio stare grane.
To kaj je žuto odreži i ja ne vjerujem da bu se dalje sušila.
Samo nastavi sa njegom kao i do sada, očito da joj je dobro kad ima toliko pupova.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:48
Jel joj treba čime zaštiti odrezani dio?
Pročitala sam na nekim od stranica foruma da takve dijelove lijecite cimetom?
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:10
Baš ti je krasna zdrava orhideja..ja pak nebi rezala dok se ne osuši skroz do kud se misli osušiti..ali ne vjerujem da se bude sušila i tam di su pupovi tako da bez straha..slobodno namaži cimetom ranu od rezanja..i obavezno poslikaj dejicu kad procvate
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:40

Ja samo odrežem požutjeli dio i ničime ne mažem.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 22:40
Thx puno na pomoći, cim procvate dobijete fotke :) Ovo mi je prva i tak sam si sretna zbog nje i stvarno nebi htjela da joj se nes dogodi.
Eh, jos nesto, s cim rezati - noz, skalpel, skare?
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 17:50
Meni se isto cini ssasvim ok, samo bi joj malo poduprla cvjetne grane, poslikaj napredak i bravo za toliko pupova



Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 18:46
ma svejedno čime režeš.. ja režek škarama..slobono ih steriliziraj prije upotrebe ;)
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:12
Eto, odrezana je, poduprla sam samo ovu najtezu granu s obzirom da nemam stapica vise (moram u kupovinu po par komada).
Sad cekamo cvjeteke Approve
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 21:38
Evo moje,nove ljubimice..



I ova je nova,nju sam kupila prije neki dan..Prave društvo mojim starim dejicama :)

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 18:50
Prekrasna je gdje si ju nabavila i po kojoj cijeni a se smije znat
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 20:08
Keeka ne znam na koji phal misliš?Kako god, oba sam kupila u Obi-ju Sarajevo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 20:18
alisa...prekrasne su
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 21:56
alisaovaj tamni je fenomenalan!!! malo sam ljubomorna
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:01
Moje su nešto napupale... Čekamo cvijetove :)

Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:11
Moon,Mihi hvala vam!I meni se svidio zbog boje.Još je tamniji uživo,nikako da uhvatim boju kako treba.Baš se isticao u šarenilu drugih boja..Kod mene su svi phalovi, većinom bijele  boje..Sada mi oči lete za nekim šarenijim  :D 
Puffy kod tebe će biti prava eksplozija cvjetova.I moje stare su napupale,skoro sve.Ima ih neki i koje štrajkuju..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 22:59

Još malo i bit će lijepih slika.
I moje budu cvjetale - od 25 komada 22 će cvjetati  Smile.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 14:07
Alisa, ovaj tamni je stvarno predivan predivan Clap

A bojim se da mojoj ipak nesto ne pase, mjesto gdje sam je cvaknula nastavlja se sušiti, pocela je i druga stara grancica, a i pupovi su poceli zutjeti smile43 Nemam srece...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.