Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:13
krasno ranoproljetno izdanje tvojega vrta, odlična košaraSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:29
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Baš si nešto mislim gledajući tvoje slike, mogle bi se mi sve ugledati na tebe. Zašto to pišem? Pa zato što ti pokazuješ svoj vrt. Na žalost, puno vrtova pregledam, i ne vidim VRT !!!Samo cvijeće pojedinačno. Kod tebe se vidi sveukupan raspored u sklopu cijelog prostora,kojeg,šteta, imaš ne baš puno.A i tvoji postovi kao popratni komentari su jedinstveni na ovom forumu. Čast mi je i zadovoljstvo što si moja vinkovčanka.



Glikice....hvala!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:37
Dadinice,poklanjam ti pjesmu


Iz knjige O SVEMU VIDLJIVOM I NEVIDLJIVOM

Kada je stvoren život
Moj me stvoritelj obllikovao
Uzevši sokove iz stabla
Nektar iz plodova
Sljez s brijega
Stabla i kupine
Cvijeće s tratine
Ostavljajući tako u meni trag svega vječnog iz prirode.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:40
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

krasno ranoproljetno izdanje tvojega vrta, odlična košara[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />



hvala saro,dobro mi došla!
vrt mi je još pospan ali budan.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:43
[QUOTE=SlavujVk]gioiaa drago mi je da si me posjetila,hvala ti na komentarima.
a patkice? jesu i one bile s tobom?[/QUOT

Big%20smilemOJE patkice bi sigurno uzivale u tvom vrtuWink
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 07:43
samo da pozdravim...uživam gledajući i čitajuči..dok ispijam jutarnju kavu..i potpisujem se na Glikičin komentar, jedino nisam Vinkovčanka, ali čast i zadovoljstvo mi je što sam i na ovaj način imala priliku vidjeti i ušetati u tvoj vvrt..Smile
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 22:17
Riječi nemam ali zatosmile120 i smile113 da sam često u tvom predivnom raju
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 22:21
Hvala za stihove, zapisat ću ih.
I hvala što si mi dozvolila da užem u ovaj tvoj komad raja!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 22:24
Gioia,drago mi je da si mi gost.
sigurna sam da bi patkice uživale iako nemam jezerca u vrtu ali blizu mi je Bosut pa bi mogle malo prošetati.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 22:58
     Prošle godine je u moj vrt doselio jež.
Zimski san je prespavao u hrpi sijena jer je bio zaštičen i umotan sa svih strana.
U ožujku je napustio svoje zimovalište i preselio se u kompost koji je prozračniji zbog grančica kojeg u njega stavljam.
U sijenu je ostala mala udubina po kojoj sam zaključila da se tokom zime nije ni pomakao.

Jež u vrtu je koristan jer se hrani puževima, raznim kukcima i crvićima,samo ponekad jede korijenje i bobice.

Da mu je lijepo u mom vrtu vidjela sam jer je tu odlučio zimovati i nakon buđenja ostati.
Ja sam sretna da mu je moj vrt postao dom jer to je dokaz da u njemu nema kemije.
Sretna sam i zato što ove godine,bez obzira na veliku vlagu u vrtu -nema puževa!

Jež će za svoju kuću odabrati prirodan vrt u kojem nema pužomora, pesticida i herbicida.

Ako želim da mi se javi , dovoljno je da malo protresem kompost i on odmah počinje otpuhivati i proizvoditi čudne glasove koji
zaista zvuče ljutito.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:28
agava, drago mi je što uživaš u mom vrtu.

mi smo u isto vrijeme bile nove na forumu i dosta komunicirale.

ti svoj vrt tek stvaraš a ja sam došla sa vrtom koji je jednim djelom potpuno formiran , sa dosta velikim iskustvom u odgoju biljaka, sa puno pročitanih stranica i učenja na vlastitim greškama jer knjige i podaci o biljkama ne znaju kakva je čudljiva a ponekad i opaka klima u našoj Slavonij.

ovo pišem zato jer želim pomoći pokojim savjetom, slikam jerželim pokazati ljepotu i vrijednost svake i najmanje biljčice i životinjice koja je pronašla dom u mom vrtu.
želim pokazati kollku radost i koliki mir daje priroda i njezina tvornica čuda.
i uvijek mi je drago vidjeti lijepi vrt!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:30
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Riječi nemam ali zato[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot171.gif" height="142" width="127" align="absmiddle" alt="smile120" /> i [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot165.gif" height="97" width="99" align="absmiddle" alt="smile113" /> da sam često u tvom predivnom raju
aralija
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:56
Jedva čekam taj veliki prasak!

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:32
FLORAMYE,
i ja jedva čekam.
uskoro!
u vrtu je zatišje pred cvjetnu salauku[tako slavonci kažu za oluju]
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:48
iz mog iskustva:

lukovice koje su u ovo vrijeme prekrasne,kada odcvjetaju ostavljaju za sobom ne baš lijep prizor a ne smiju se orezati zbog stvaranja novih lukovica.
trajnice,kao što je npr niska gailardija,hosta,gomoljasti zvončić,visoki sedumi, ukrasne trave kao prosenjak-dosta kasno potjeraju mlade izboje.
zato bi bilo dobro saditi lukovice oko takvih trajnica.
popuniti će prazninu oko trajnice a kada se ona razraste, zakloniti će njihovo sasušeno lišće.

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 21:09
Slavujvk večeras sam prvi puta prošetala tvojim vrtom i malo je reći da je prekrasan. Vidi se da je puno truda uloženo ali opet, izgleda prirodno. Moje čestitke! Clap
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:00
Divnu stvar sam naučila o božjoj plahtici, kaloperu, koji moja djeca zovu ...orbit žvake !!  Imam nekog kome ću skrivečki kuhati čaj od listova (reči ću joj da je dobar za želudac)  pa možda i uskoro objavim da ulazim u klub bakica !!smile213


Za tvoj vrt treba se naći vremena, jer samo pogledati slike nije pravi gušt, iako su slike prelijepe, poseban gušt mi je čitati tvoje postove !!

Kaj izdvojiti od prelijepih sličica ?  Ja bi izdvojila kao posebnu, ovu !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:08
Lijepo je doći na tvoju temu, imamo što vidjeli i naučiti.
Čitala sam o smilju, za njegov miris postoje podvojena mišljenja, nekima miriše, a nekima miris i nije baš ugodan. Ja ga imam puno jer se sam rasijava, onaj divlji.

Lijepo si složila ovu košaricu

život je more
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:27
ovo pišem zato jer želim pomoći pokojim savjetom, slikam jerželim pokazati ljepotu i vrijednost svake i najmanje biljčice i životinjice koja je pronašla dom u mom vrtu.
želim pokazati kollku radost i koliki mir daje priroda i njezina tvornica čuda.
i uvijek mi je drago vidjeti lijepi vrt!


ovo si jako lijepo napisala,a sad čekamo cvjetnu salauku
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 19:57
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Lijepo je doći na tvoju temu, imamo što vidjeli i naučiti. Čitala sam o smilju, za njegov miris postoje podvojena mišljenja, nekima miriše, a nekima miris i nije baš ugodan. Ja ga imam puno jer se sam rasijava, onaj divlji.Lijepo si složila ovu košaricu[IMG]http://i49.tinypic.com/30at1ts.jpg" />



Lantana, smilje obožavam i njegov miris mi je predivan.
Dobro si rekla da nekome baš i nije.
Kada sam prvi puta bila na moru,bila sam u Postirama i tada sam donijela kući puno smilja, i još neku travicu koja je na vrhu imala malu čupavu gombicu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.