Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 291292293294295 381>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 08:46
svi ujutro u vrtu a poslije uživaju u plodovima svoga truda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 09:04
O i admin se druži s nama povrtlarcima, dobro jutro, na našim stranicama ima baš svega, tek kada čovjek zaviri kod naše Monsterice, pravo uživanje.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 09:16
tu sam često ali ne tipkam... ne stignem na sve odgovarati... ali čitam
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 09:40
Ooooo Admine, baš Vas je lijepo vidjeti malo i ovdje ! Thumbs Up  Clap  Ja sam već pomislila kako ste na nas zaboravili, nešto se slabo družite s nama...UnhappyQuestion
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 12:21
tko će se družiti s nama kad samo rujemo i kukamo.dobro da se više družimo sami sa sobom.
kad malo zahladi bit će posla.sad samo ono što se mora.
kod mene još paradajz nije za kuhanje,ali bit će iza praznika.baš paše jer sad i tako imam kirvaj
bit će i cikla za kuhanje,sijanje salate za presadbu.nećemo se ni odmoriti doći će  krumpir,pa kukuruz ,kupus i eto ti zime.onda ćemo kukati da je zima...he..he...Big smile
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 13:14
Ajama hehe Big smile nisi promasila ni za trun u opisu nas.Jest bas ljeto je puno nekog posla valja se opskrbit svim i svacim za zimskih dana,ja po malo vec pravim kecape-sosove,al mi zao od domaceg paradajza koji nije prejako rodio pa cu od kupovnog.Ajama zaboravila si oslovi oko drva ko se ne grije na struju tek to dolazi auuuuaaaa zime me hvata na ovoj vrucini kad se sjetim tog poslaLOL
Dobro nam dosoa admin u kafic Big smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 13:54
ma kakvi pustika.nisam zaboravila drva.žalim svaku zimu za njima.grijemo se na plin,a on samo dere po đepu.drva mi nisu prihvatljiva,jer sve moram platiti pa mi dođe na isto,a još samo cijelu zimu nosi drva ,čisti pepel.ne mogu više.sve je na meni,a imam i ja već godinica.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:15
Aaahhhh curke imate pravo.....Samo rujemo i kukamo, i tako sve u krug...Svake godine ista pjesma....  I tko bi se onda i htio družiti s nama pa da postane kao i mi.....LOLLOL No dobro šalu na stranu, vidim da ste svi već u spremanju nekih zimnica....Eeee pa i ja sam....Ne kuham paradajz na veliko, jer ga ni ovaj puta nemam prepuno, ali zato kuham na manje, bar ono što se nađe, makar litru po litru.....Čekam da MM još kupi neke voćne delicije, pa odoh raditi sok/sirup od Aronije....Jedna tura bobica se suši,a druga ide za sirup.....Što se tiče drva, bolje ne spominjite......Dead Muka me hvata jer MM svaki godišnji mora iskoristiti za "šumske izlete" dok još ima drva......Jer navodno neće ni to stalno trajati, drva je sve manje....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:20
E odlična tema! Opet imam molbu za recept. Kako pripremate paradajz da može dugo stajati a da ga mogu stavljati u hranu dok kuham, variva i slično...Question
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:31
Ako ti kako mogu pomoći, evo javljam se, a nadam se da će se i drugi javiti : Evo ja ga spremam ovako: Operem ga i izrežem na kriškice, posolim otprilike  ( ovisi o količini paradajza ) dok imam stavim listić dva, bosiljka, češnjak i ponekad komadić crvene rog paprike: Ovaj puta su išle male ljutilice papričice jer sam htjela litru dvije da bude ljutkasto....to sve kuham dok se kožice od paradajza dobro ne pofrću......Tada ih ispasiram i opet stavljam kuhati sve dotle dok se ne ukuha na pola od onoga koliko je bilo..... takve ih lijevam u jako vruće boce, nalijem gore za prst ulja , dobro zašarafim i stavljam u neku korpu ili gajbicu ......Dobro ih umotam u neku dekicu i ostavim do sutra da se ohlade....Tek tada ih slažem na policu sa zimnicom.....Nažalost na kraju, pred kraj kuhanja ipak dodam malo konzervansa da bi moglo dulje trajati i kao takve ih imam evo sad već treća godina, ništa se ne kvare , ostanu takve kakve jesu, kao da su tek kuhane......Trenutno radim na tome da počnem spremati sve bez konzervansa, ali to još nisam baš usavršila, a ovaj puta niti nemam bosiljka..Unhappy

  Bosiljak je idealan začin za kuhani paradajz jer mu svaki puta  daje baš onu jednu finu svježu aromu, kao da je tek friško kuhan...Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:47
                          

  Evo "posudila" sam malo motivacije kome treba....EmbarrassedHeart  Zar ne izgledaju za mljac, mljac? LOLLOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anđeo bez lica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2013
Lokacija: Prigorje,Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđeo bez lica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:58
Pozdrav svima , ja sam nova vrtlarica koju zanima ako tko može odgovoriti kaj da sije sada u kolovozu, npr. da li je prerano za endiviju , i kaj da sijem na jesen - eto imam praznih gredica : pobran je luk i grah , pa eto koji savjet od iskusnijih bi dobro došao.....
Hvala svima unaprijed i slobodno se raspišite .......Big smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 15:12
Prije svega Anđele, Dobrodošla u naš povrtlarski kafić ! smile73 Dok nam se ne pridruže drugi, nadam se da ti mogu bar malo pomoći....Ja mislim da ti nije rano za endiviju, ali je još uvjek jako vruće za bilo kakvu sjetvu, osim ako nećeš sijati u teglice pa držati negdje u hladu ili polusjeni....Pošto i sama uvjek u jesen nešto sijem, uvjek čekam povoljnije i normalnije vrijeme..Ili jednostavno posijem u teglice i držim negdje u hladu ili polusjeni, pa kasnije po potrebi presađujem. Kako imam plastenik, većinom sijem nešto što će preživjeti zimu unutra....Ali nije zato da se i vani ne može nešto sijati ili saditi....Npr. celer, češnjak, zimska salata, crveni luk....sve su to biljke koje mogu podnijeti i nešto oštriju zimu pod debelim pokrivačem snijega...






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 16:48
Tako i ja pravim sosove od paradajza,Monstera hvala na podsjetki za bosiok imam ga iz druge ture sijanja,prva propala na onoj susi.I ja kuham litru po litru koliko nadjem viska paradajza i konzervans ne stavljam jok iš iš otrovi koliko mogu da ih se klonim.Kod mene nema sanske da nesto prezivi do druge zime,troje djece mogu da pojedu vagon tegli svega,al neka jedu.Smile
Dobro dolsi novi clanovi kod nas u brbljaonicu.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:17
ekipa nešto mi je palo napamet... pa ako ste zainteresirani

da otvorimo temu i tražimo najveći: paradajz,papriku, tikvicu i sl....  malo zezancije i natjecateljskog duha
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:20
Pa da navabimo "zicare" na forum Tongue salim se ,ali ima i istine u ovome.
svidja mi se ideja samo otvorite admine tu temu.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:25
..svima curkama lijepi pozdrafček..vidim da ste u vedrom tonu..drago mi je to čitati....odmah mi moral skoči do neslučenih visina..malo sam vas zapustila, al to će mo popraviti...hehehe mons...evo ti mica
 
Photo: happy week end friendsa ostalima  heheheh
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:36
Admine ja sam Za, samo što se kod mene možda ne može naći takvih " kandidata" za prijavu......LOLLOL
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:38
Wiz! smile79smile86 Baš te je lijepo vidjeti ovdje!  A micek, ma znaš ti da ih ja obožavam, Hvala ti draga! smile78
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:42
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Pa da navabimo "zicare" na forum Tongue salim se ,ali ima i istine u ovome.
svidja mi se ideja samo otvorite admine tu temu.

   U pravu si Pustilka  što se tiče žicara i žicanja, ali srećom takvih nema puno...



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 291292293294295 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.