Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 20:39
Inaja, begonije semperflorens su jednogodišnje biljke i kod mene cvjetaju od 4 do 10-11. mjeseca (ovisno o mrazu), a begonije tuberhybrida - gomoljaste begonije su višegodišnje biljke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 21:04
Flavia zbog tebe sam izbacio hortenziju penjacicu kao opciju za penjacicu između susjedovog i mog dvorista i mislim da cu staviti clematise i ružu penjačicu. Ovo se zove ljepotaClap
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:39
Hvala na pohvali MV! Eto vidiš kako je lako promjeniti mišljenje....osim toga ta hortenzija penjačica (bez uvrede) meni u živo djeluje kao bazga u cvijetu!Što se tiče ruža penjačica....ako ti se žuri da narastu....vidjela sam u MBM kod Mandi-ja na Žitnjaku, imaju ruže penjačice - sadnice u teglama koje su već visine 1,5 m, širine nekih 25 cm, bujne, sa hrpom pupoljaka, pupoljci su bili žuti i crveni (nemaju etikete sa nazivom), baš divno izgledaju i koštaju 70,00 kn što mi se za takvu ružu uopće nije činilo puno!
 Kod mene bi se uskoro trebali otvoriti i cvjetovi klematisa Ernest Markham (što ja kažem u "T-com boji"), pa Warsaw Nike, pa Hagley Hybrid, Piilu...i još neki, kad procvatu, pokazat ću vam ih, možda vam se i oni svide! Smile
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 11:45
smile64
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 11:58
predivne slike i još ljepše cvijeće smile78
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 20:35
Thanks cure na pohvalama. Danas me iznenadio prvi cvjetić clematisa Warsaw Nike, mladi klematis kupljen prije mjesec dana....
 
 
Warsaw Nike
 
Rouge Cardinal malo promijenio boju od jučer....
 
Rouge Cardinal
 
Multi Blue poprima sve plaviju boju i postaje sve čupaviji...
 
a, Mrs. Cholmondeley otvara sve više cvjetova....
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 20:59
Evo još nešto iz mog vrta
 
Moja ružica - Rosa damascena mill - jedino ona cvate...ostale su u fazi pupoljaka. A što mirišiiiiiiiiiiiii
 
Šatirana niska dalija neumorno cvate....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 21:21
Draga moja clematisi su jednostavno očaravajući.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:10
Cviće ti je super velika pohvala, po mome ukusu!Ovi Klematisi mi se jako sviđaju,i ja sam odlučila da ću ga posaditi ali me zanima jeli ih kasno sad posaditi,i jeli se oni sami penju po ogradi ili već čemu što mu staviš za penjanje ili ih treba vezati?
U mome je vrtu cijeli dan sunce uopće nema hlada,oće li mu to pasati?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:42
Thanks Triša i Ljubica087!
 
Ljubica, klematis se može posaditi u bilo koje doba....jedino kad je zemlja smrznuta, onda se nemože iz tehničkih razloga! Neznam odakle si, pretpostavljam sa juga...
Klematisi bolje uspijevaju u kontinentalnoj klimi, ali mogu uspješno rasti i u primorskim uvjetima (naravno ne baš uz samo more), ali se mora jako paziti na pregrijavanje korijena na što je ova biljka naročito osjetljiva. Za klematis je postavljen "standard" da mu je noga uvijek u hladu, a gornji dio biljke na suncu. Ako nema prirodnog hlada, nužno ga je osigurati sjenilom ili nekim biljkama koje nemaju duboko korjenje. Također, vrlo je važno prilikom sadnje prvo ga potopiti na jedno sat vremena u vodu, a onda posaditi dublje u zemlju, min 20 cm.
Klematisu je potrebno osigurati i mjesto gdje će se penjati (po osobnom izboru). Klematis se sam "hvata" za penjalicu, ali uvijek je dobro, bez obzira na penjalicu, malo privezati grančice, čime će se spriječiti  lomljenje i zapetljavanje grančica uslijed vjetra. Smile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:52
ja sam tek sad zabasala u tvoj vrt i sve pohvale! Cvijeće ti je predivno. Gdje si nabavila clematis Armandii? Ja ga tražim ali nikak naći. I kad bude sezona može koja reznica one damaščanske ruže? Luda sam za ružama
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:57
Jezus i Marija, draga Flavia a zašto si ti ovu svoju ljepotu sakrila u ovom dijelu foruma a ne stavila u podforum Moj vrt, da se sad nisam spotakla u naziv tvoje teme bila bih uskračena za predivne biljke i prekrasne fotografije.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:11
Hana, hvala na pohvali! Reznice možeš dobiti kad god hočeš! Ona se uvijek prima....samo neznam odakle si....ja sam u Zagrebu.....
Što se tiče Armandii-ja, kupljen je prije dvije godine u Konzumu i to sasvim slučajno, jer mi je trebao jedan bijeli....pogledaj možda opet imaju. Tongue
 
Tija, hvala, ali nije ti to baš tak savršeno kak se tebi čini.....prosječan vrt....samo se na slikama možda čini ljepše nego što je.....Wink. A zašto sam stavila u ovaj dio foruma....vrlo jednostavno....ja sam ti relativno nova sa registracijom na ovom forumu i tu sam prvo našla da bi bilo prikladno stavit temu, a ako administratori misle da treba preselit....samo naprijed! Smile 
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:15
ja sam iz Varaždina, može reznice kad ocvate? Da li cvate samo jednom ili više puta? A Armanija nema,vć sam gledala pa ako može pelcer kojom prilikom? Ti reci ako hočeš nešto od mene
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:25
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ja sam iz Varaždina, može reznice kad ocvate? Da li cvate samo jednom ili više puta? A Armanija nema,vć sam gledala pa ako može pelcer kojom prilikom? Ti reci ako hočeš nešto od mene
 
Može kad god hočeš Tongue, cvate cijelu sezonu. Stalno cvate, cvijet je dosta kratkotrajan ali to nadoknađuje bujnošću pupoljaka. Armandii isto može pelcer, samo neznam baš da će ti se primit... Daj mi link na tvoju temu....da ne tražim sad bjesomučno LOLWink 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:28
Evo da vam se pohvalim šta sam ja jučer "ubola". Dala mi susjeda preko plota.... Wink  Hosta i Vinka - obje su trajnice koje prezimljavaju u vrtu u kontinentalnoj klimi. Hosta (grmolika) cvate lila cvjetićima, a Vinka - puzavica, svjetloplavim cvjetićima promjera 5-6 cm.
 
Hosta "White Christmas"
 
Vinca major
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:40
moje biljčice  pa pogledaj, a reznice ako želiš samo pošalji, budem probala sa hormonom
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 11:41
hosta je predivna
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 18:25
Dobra je ta tvoja susjeda kad ti daje ovu ljepotu preko ograde,moja nije tako druželjubiva,čak bi rekla da bi rado pofurila moje biljkice!!!
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 23:20
Hvala na savjetu što se tiče Klematisa,ja san ti made in Dalmacija.Ipak sam odlučila da ću ga posadit na polusjenovito mjesto,ako ga nađem vidila sam da ga ima u baumaxu.Predobra ti je ova Hosta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.