Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plantlover's Diary
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plantlover's Diary

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 15:32
Da li se ona moze razmnozavati reznicama i ako moze kako?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 18:54
Zanima me jos da li se normalne gladiole mogu posaditi u vaze(siroke,plitke).
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 21:45
Baš mi dobro dođeš, postavljaš pitanja a ja onda čitam odgovore. Vidiš kako lijeni dobro prolaze, hvala tismile64
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:10
Plantlover,lovor  višnju bez problema razmnožiš reznicama, tako sam ja svu svoji (imam živicu), možeš i polegnuti granu u zemlju, pustiti će korijenje i to sam probala, ali moraš imati od nekog. Reznice sam stavljala direktno u zemlju u male posudice (mora biti drvenasti dio (znači ona lanjska) sa dva listića, koja sam rezala na pola i sve su mi uspjele.
Gladiole bi mogle u vazu, ali ne u  plitku, već mora biti dosta duboka, ali bolje da ih staviš direktno u zemlju- čekaj dok malo zatopli.
Ja ti u Ogulinu počmem s poljoprivrednim i cvjetnim aktivnostim tek koncem aprila i početkom maja, pa mislim da je tako i za Delnice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:18
I drugi put FranjicaZGThumbs%20Up.Hvala ti Trisa na savjetima.Zanima me samo koliko brzo raste lovor visnja zato jer mi brzo treba neki zaklon.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:38
Plant, zapelcaj lovorvišnju negdje sa strane i kad se primi onda je presadi tamo gdje ti treba. To velim jer hoćeš neki"brzi" zaklon a brzi ćeš dobiti sadnom ,recimo,clematisa,ukrasnog slaka(kako je jednogodišnji jako brzo raste te za kratko vrijeme prekrije ogradu) ili tako neke biljke. Clematis je trajnica no mislim da čak nebi ni smetala kad bi se ostavila a lovorvišnja uz nju posadila.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 18:35
Unatoc ruznom vremenu i ledenoj kisi uspio sam nesto napraviti.Kupio sam bijelu kalu(napokon malo raznolikija ponuda u Delnicama)ali ne znam kako je posaditi,a i ovoj gladioli nisam uspio odoljeti.Znaci,zanima me kako posaditi kalu(tj. na koju dubinu,koliko je prvi put zaliti i sl.)




Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 18:51
Plant,ne kužim.Napisao si da si kalu posadio i sad tražiš savjet gdje i kako je saditi!!!?
Ja kale nemam no mislim,skoro sam sigurna u to,da je NISI trebao posaditi.Hladno je,kiša...Ima vremena,bit će lijepih dana.Ništa nećeš postići time ako po zimi i blatu sadiš,dapače,može ti samo uginuti.Gladiole nemoj još saditi.Ja ih sadim u 4 mj i kasnije.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:07
Sorry,malo sam se zbunio,bas sam je htio posadit pa sam se sjetio vas.Btw. nisam je posadio u vrt(da odkopavam snijeg i jos kopam po zemlji izgledao bih kao pravi ludaksmile195)nego u vazu,promjer 20 cm,malo plica.Idem sad to odmah ispravit.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:21
heheheLOL.Vidim da si stavio pitanje pod Kale  no kako ja nemam iskustva sa njima nek tamo vele oni koji znaju.Ja samo mogu reći ono logično...piše ti na pakiranjusmile156šala,šala....No samo malo šale,stvarno piše tamo no reći će ti netko ko zna.Meni se čini da je ta vaza malo premalena,no to se samo meni činiWink
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:26
Ma kupio sam neko cudno pakiranje,na njemu samo pise certifikat i naziv,to je sve.Vaza je 20cm u promjeru,a 10cm duboka(izmjerio samsmile173).Citiram(iz knjige Biljke u stanu i na balkonu 2,Vrt-moj hobi):'Zasebno zasadena kala najbolje raste u posudi promjera 15-20cm...'
Ja naravno imam samo jedan gomolj
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:26
Dobro se čini shaski i drugima, plant zapeo za lukovice, a hoće ih saditi u te male vaze. Može, sve može, ali to nije to, za kalu mora biti veća vaza evenualno onako 20 dubok,a bar 20 promjer. To sam ti napisala i pod kalama, žao mi je da ti ne uspiju a dosta su zahtjevne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:30
Ok,nakon nekoliko vasih opaska odlucio sam je zasaditi u vecu vazu.Poceo sam vas se i malo bojat...smile226.Salim se malo.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:36
Zna li netko mozda na koju dubinu se sadi kala?Na nekom forumu sam procito da se samo pokrije sa 2-3cm zemlje,je li to dobro?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:53
Plant,evo prvo jedan jako dobar i nadasve dobronamjeran savjet.Pročitaj malo šta forumaši pišu.Ne trebaš cijeli forum no o onome što te zanima,recimo kalama.
Evo ti kopija teksta,koji je po kale,na 1 ili 2 str, pa probaj takoWink
"Dugo sam muku mučila s ovim kupovnima, trunuli su mi rizomi i shavatila sam u čemu je greška.
Ovaj kupovni rizom treba posaditi vrlo plitko i održavati ga dosta vlažno (ne mokro) dok ne potjera prve izdanke, a onda polako prekrivati zemljom, sve dok cijeli rizom ne bude pod zemljom."
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:56
Ne znam točno no mislim da je Sunbrust to rekla.Uglavnom treba ti dublja vaza,ako po njenom radiš, i dopola je napuniš zemljom tako kasnije  možeš dosipavati zemljuBig%20smile
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:59
Hvala vam svima puno na savjetima.Ja citam sto forumasi pisu,no moj karakter je vrlo radoznao i nestrpljiv pa mi cesto nesto promakne.Thumbs%20UpJa se ne ljutim,a nadam se da se ne ljutite ni vi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 20:02
Ma daj,nema tu ljutnjesmile198,samo ti nas"gnjavi" pitanjima a mi ćemo tebe "gnjaviti" dok ne napraviš po našem-tj.kako trebaLOLLOL
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 13:48
Nakon nekoliko dana kasnije prilazem vam sliku svog kamenjara,ako se to uopce moze tako nazvati.Molim iskrene kritike!

P.S.Molim vas i vase savjete kako da to cudo izgleda ljepse.


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 13:49
Evo i jos malo slikica biljcica u mojem vrtu.

Narcisi(kod vas vec cvjetaju,a kod mene su tek listovi nikli)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.