Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Egipatska zvijezda - Pentas lanceolata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Egipatska zvijezda - Pentas lanceolata

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 18:16
Prekrasna biljčica,meni cvjetići jako liče na ljekovitu biljku KANTARIU MUŠKU (gorka kitica, tavžentroža....)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 17:53
izgleda mi strasno poznata ali ju ne mogu svrstati odakle i gdje sam ju vidjao.
a na prvi pogled kada sam ju vidio asocira malo na hortenziju Wink
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 17:47

Ljetos sam nabavila jednu meni do sada nepoznatu biljku. Cvjeta cijelo vrijeme i lijepo izgleda. Prikupila sam informacije o toj biljci pa ću ih podijeliti sa vama.

PENTAS LANCEOLATA - EGIPATSKA ZVIJEZDA

Grm iz istočne Afrike gdje raste u svijetloj polusjeni, a koji se kod nas uzgaja kao lončanica kojoj treba sunčano toplo mjesto.

Cvjeta od 9. do 2. mj. u bojama: bijela, roza, ljubičasta i crvena.

Ne podnosi temperature niže od 12°C. Zimi ju treba držati na toplom sunčanom mjestu, a ljeti se može iznijeti van i držati na polusjenovitom do sunčanom položaju. Završetkom cvatnje u veljači dobro je biljku staviti na nekoliko tjedana na malo hladnije, ali svijetlo mjesto.

Najbolje uspijeva u humusom bogatoj i dobro dreniranoj zemlji.

U vrijeme cvatnje prihranjivati svakih 10-tak dana gnojivom bogatim željezom i magnezijem.

Zalijevati redovito ali pažljivo da zemlja ne bude mokra jer će onda korijen trunuti. 

Kod mlade biljke može se izdanke pincirati da bude gušća. Ocvale cvatove odrezati. Poslije cvatnje (u veljači) mogu se grane prikratiti.

Razmnožava se poludrvenastim reznicama u proljeće ili ljeti ili sjemenjem.


Poslikala sam ju pa pogledajte kako izgleda. Boja cvijeta je malo više ljubičasta nego li je to na slici - fotić malo vara.







 

 


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.