Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - fridin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


fridin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:50
 Ja sam od onih koji ne odustaju lako pa cu tako i dalje pokusavati s hortenzijama dok ne uspije...inače je i to grm koji je baka u DA imala u dvorištu i u meni budi nostalgiju...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 09:18
Frida,i ja pišem kad nešto radim ili si trebam neki podsjetnik ostaviti.Ne pišem kad zaljevam cvijeće i sl.(osim ako taj dan još nešto ne radim pa napišem i to da izgleda kako sam puno radilaLOL)Ljeti zna proći i više od mjesec dana da ništa ne pišem jer se ne radi nešto naveliko.Stoga se nadam da to nebude neki problem nadalje jer ga nitko ne vodi svaki dan.
A sad,što se hortenzije tiče.Meni ih je isto problem imati jer je takva zemlja a i sunce je cijeli dan svuda.Ako imaš neku hladovinu,stavi je tamo i malčiraj ispod nje.Ima za kupiti i one neke "krugove" koji se stave oko biljke da zadržavaju vlagu.Pa kombiniraj,to +malčiranje,možda joj pomogne.
Ako ne,iskopaj je,donesi  na terasu i veliki pitar sa njom.Tu ćeš je "imati na oku"i češće zaljevati.Wink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 00:28
 Evo, morat cu otvoriti i ovu temu. Nisam je prije otvarala jer mi je bilo jednostavnije i dovoljno samo uz slike napisati neki komentar...Ja sam shvatila riječ "dnevnik"  u doslovnom smislu i mislila kako necu imati svaki dan nesto pisati, kao u svakom dnevniku ( a i dosta mi je onaj školski kojeg svaki dan ispunjavam)...no, dobro...pravila su da se poštuju...
  Malo mi je žao što cu vođenje svoga dnevnika započeti tužnom temom...
  Danas sam samo pregledavala svoje cvijeće po stubištu i balkonu...
    I , na žalost, morala sam se oprostiti od jednog pelcera hortenzije koji je pelcer od proljetos...R.I.P. crvena hortenzijica Cry
   Grančicu sam dobila od natalije još proljetos...stavila je u teglu sa zemljom i cijelo ljeto redovito zalijevala, mazila i pazila...nije se micala, ali nije ni venula...stalno je bila na dva lista..u preseljenju cvijeća na stubište i nju sam preselila, ali od tog dana je počela propadati...kao da joj je stabljika pocrnila i danas su klonuli listovi...Još sam tužnija jer znam da mi ni ona na otoku baš ne napreduje...sirota, procvjetala jednim cvijetom proljetos, skoro se slomila od njegove težine ( negdje imam sliku na "moj vrt u slikama), a onda jedan tjedan bez vode i bacila listove..u zadnji čas je spasila i sad kržljavo preživljava...baš nemam sreće s hortenzijama...valjda ce mi jednom uspjeti...
 Ostalo je cvijeće OK...ruza se skroz rascvjetala, a sprema se otvoriti i drugi pup...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.