Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hamamelis virginiana, L. (American witchhazel )
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hamamelis virginiana, L. (American witchhazel )

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 21:46
Poslala sam mail čovjeku od kojeg sam uzela sjeme, osim sjemena prodaje sadnice svega i svačega. Preporučio je haldnu stratifikaciju s nešto vlage oko 2 mjeseca i onda toplo i svijetlo mjesto dok biljke ne proklijaju.Rekao je da nisu nešto posebno problematične,ali da im treba neko vrijeme kao i ostalom drveću i grmlju. Znači da je tih 18 mjeseci zadnji rok. Mene više zanima kako će se prilagoditi na morsku klimu  kad smile46niknu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 23:47
Ma rasti će one svugdje samo da niknu.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 13:02
Da se malo dotaknemo i ove već starije teme;
Fermina-Daza, da li su niknule sjemenke Hamamelisa virginiane?
Ako jesu, kako napreduje drvce u našoj klimi uz more?
Puno pozdrava i uspjeha na svakom polju. smile78

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 14:06
Nažalost, nisu nikle iako sam ih sijala 2 godine za redom.
Vjerojatno nisam dobro napravila stratifikaciju ili je u pitanju neka druga greška.
Ali još nisam odustala od hamamelisa.
Ove godine opet naručujem sjeme.
Ako tko ima kakav savjet što učiniti da sjemenke niknu ( jako su tvrde! ), dobro bi mi došla svaka pomoć.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 21:45
Znam da drveću (orah, badem) treba jako dugo da nikne. Možda ti nikne iduće godine. Nemoj baciti teglu i ponekad je zalij. Sjećam se da je pok. nona dugo, dugo zalijevala mjesto gdje ih je posadila. Ne sjećam se točno, ali je trajalo godinama da vidim orah visok pola metra.
Jesi probala staviti sjemenke u pijesak, pa u garažu i održavati ga vlažnim?
Malo ću se raspitati, pa se opet pišemo.
Puno pozdrava. smile127
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 13:16
Hvala.Držala sam ih u pijesku u dnu frižidera.
Zapravo, stratifikacija sjemenki hamamelisa je komplicirana  i ima raznih verzija na netu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 18:09
Držim ti palčeve da uspiješ. Thumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.