Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt, dvorište, povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt, dvorište, povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 23:34
radosnice evo sa zakašnjenjem i ja ti želim dobrodošlicu!
kao si poslikala i opisala tekuće i buduće radove imam osjećaj kao da sam odavno već u tvome vrtu!
veliki povrtnjak i cvjetnjak- stvarno puno posla, bit će svega u tebe!
veselim se svakoj tvojoj novoj sličici, a za ježa se nadam da će se vratitiSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:14
Radosnice dobro nam došla.Sviđa mi se tvoj povrtnjak jako je uredan.Dvorište ti je prostrano, mogu misliti koji je tu mir i uživancija.
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 16:29
Dugo već nisam bila ovdje. Prošećem malo po vrtovima foruma ali češće boravim vani na svježem zraku. Ima nekih noviteta.

Evo za početak slikice gospođice " šarulje" koja se prva ušetala u moj budući "hostinjak". Došla je iz Flore od drage Perle  i svaki put kad ću pogledati "šarulju" sjetiti ću se tebe Perla smile79. Izgleda kao da je zabačena, ali nije samo je zamaskirana jer čim nešto posadim evo ti mace i napravi si novi WC, a onda sam ljutaaaa (jer mi je to učinila već nekoliko puta i uništila novozasađene biljčice).



Ovo je moj klematis koji se nažalost nalazi na sjeveroistočnoj strani ali ipak je sada u pupovima. Ako bi netko od poznavalac klematisa bio toliko dobar da mi napiše, voljela bih znati kako se zove.



Malo promjena u povrtnjaku - postavljena je mreža protiv tuče. E, sad mogu na godišnji.




A ovo su nove gospođice (samo neke od njih) koje su pristigle iz Tijinog prekrasnog gradskog vrta (vidjela sam ga uživo i doista je predivan). Tija smile78



A ovo mi je rođendanski poklon moje susjede.



Nešto je procvalo i od novih biljčica. Samo nemojte gledati korov Embarrassed. Prebrzo raste.






mix začinskog bilja



















Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 16:34
svašta tu ima...i za papati i za divite se Smile
ma korova imamo svi....neka te to ne brine Wink
 
reci mi šta je ovo.....baš mi se sviđa
 
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 17:07
Iris, za ovo ću potražiti stručnu pomoć Bake Bee. Ja sam mislila da je to različak (tako mi ostalo u sjećanju) ali sad je procvala ova ljepotica (a eto ja jako uskog znanja i tek učim). Sjećam se da ih Baka Bea ima na ulazu u njeno dvorište i da mi je rekla da ih ima godinama. Mogu si misliti kako lijepo sad izgleda kod nje. Nadam se da će malo proviriti i dati nam odgovor.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 19:19

Lijepog zelenila, lijepog vrta. A prostora za cvijeće punooo!

 

Tako sam i ja otjerala jedne večeri ježa iz mog vrta. Jadna životinja. Pas je lajao i ja klopila štakom na to nešto što ga je uznemirilo, i onda vidjela da je jež u žbunju!Cry Naravski da je utekao....Confused

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:36

Vrt ti se pretvara u pravu oazu!

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:48
Originalno poslano od člana radosnica radosnica napisao:


Ovo je moj klematis koji se nažalost nalazi na sjeveroistočnoj strani ali ipak je sada u pupovima. Ako bi netko od poznavalac klematisa bio toliko dobar da mi napiše, voljela bih znati kako se zove.


 
Draga Radosnice...u tvom dvorištu je prelijepo, sve mi se sviđa i cvijeće i povrće, a tvoj lijepi klematis zove se MINUET, pripada podskupini viticella, a što se tiče orezivanja pripada 3 skupini, što znači da ga treba orezivati na proljeće max. na visinu od 50-tak cm jer stvara cvjetne pupoljke isključivo na mladim (ovogodišnjim granama). To što je na sjeveroistočnoj strani je bolje nego da mu je donji dio cijeli dan na suncu, jer su klematisi jako osjetljivi na pregrijavanje korijena!  WinkSmile
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 22:14
Vrt i cvijeće je jako lijepo!
Zaštitna mreža je odlična ideja !smile57
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 22:16
poklon je predivan!
vrt je svakim danom sve lepsi:)
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 08:48
A ovo je u dvorištu moje mame




Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 08:53
Aaaa, kakva mama takva kći!Big%20smile
Ako se ne varam to su kaktusi ili?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 09:05
Sve napisano potpisujem, najviše me fascinirao povrtnjak, tako lijepo posađeno, pa još zaštićeno mrežom. Malinjak također prekrasan, bit će malina za male sladokusce, pa sve još organski i zdravo. Ona biljka što ne znaš kako se zove je Verbascum chaixii, visok je 100 cm, stepskog porijekla, znači podnosi sušu i vrućinu, a posebno su lijepi osušeni smeđi klasovi koji se zadržavaju dugo ujesen. Cvjetovi su skupljeni u klas, uglavnom bijele boje s dugim ljubičastim prašnicima, ali pojavi se i pokoja biljka sa žutim cvjetovima. Sličan je i Verbascum blattria f. albiflorum, kao što ime govori bijelih cvjetova, malo su krupniji i rahlije raspoređeni na cvjetnoj stapci. poz...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 10:24
Sve je lijepo, povrtnjak je poseban. Dobra ideja za zaštitu od tuče.smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 14:17
Zaštita od tuče je odlična investicija kod tako njegovanih vrtova!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 22:58
Hej, hej, radosnice....

Moja znatiželja je velika, što je s onim krasnim vrtom? Što rode tvoje voćke, kako napreduje tvoj cvjetnjak?

                                smile68
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 19:43
Draga Perla ja nisam ni vidjela da si ti bila ovdje kod mene. Za početak nešto što želim podijeliti s tobom (naravno i sa ostalim forumašima Tongue) je tvoja šarulja. Procvjetala je!





A ja sam pretjerano nestrpljiva pa samo da ne čučim kraj mog cvijeća i čekam da procvjetaju. I evo sretne mene, nešto je procvjetalo pa ću to podijeliti s vama. Ima još puno toga zelenoga, ali strpljivo ću čekati dalje.































Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 19:46
Nastavak...











Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 20:00
Divno izgleda Clap!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 21:03
Radosnice predivno - cvijet hoste vau - vučići predivni, a vrt a zaštitom od tuče savršen. Kao mi nemamo korova, ma daj ne može se živit, stalno nešto čupkam i li u cvjetnjaku ili u vrtu, ili u vazama, strašno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.