Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mala varaždinska okućnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mala varaždinska okućnica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 06:15
aha... sad sam te otkrila LOL. To je tvoja mala varaždinska okućnica. Lijepo je draga , samo ti tako nastavi, a ja ću škicati i uživati u plodovima tvojeg rada
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:17
Evo mene s novostima! Prvo lijepi pozdrav mojim dragim gošćama smile71, a onda da vam velim da za mene svaka cvjetna kava rezultira strašnim naletom adrenalina i energije, i budući da imam i novitete iz zga i nešto sitno iz baumaxa, evo novih slikica...
 
Heuchera
 
 
naravno, zaboravila sam ime
 
 
crna travica
 
 
jedva čekam da procvjeta žuti hemerocallis
 
 
vinca minor 'Atropupurea'
 
 
Molim pomoć, ovo je trajnica, slično lupinusu, visoka stabljika, zvonoliki cvjetići na vrhu, u raznim bojama, ime mi je na vrhu jezika, ali ne mogu se sjetiti...
(a iza se vidi dicentra, srčeko)
 
 
Bijela i ljubičasta magnolija su se pokazale u punom sjaju, a i moja mala gredica se popunjava..
 
 
Oduševio me vrt Bake Bee - tolika raznolikost vrsta, a na zapravo malom prostoru. Sad ja sanjam kaj dalje mogu napraviti...
 
 
 
mini narcise
 
 
 
 
 
Malo se sunce poigralo s bojama, pa je fotka još zanimljivija makar je u živo jako drugačija, ali isto predivna
 
 
ova je nešto realnija
 
 
 
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:26

A ovim se bavim jučer i danas...

 
Prvo BEFORE slika - prije 10-tak dana
 
 
A sada izgleda ovako...
 
 
Za početak, tri vince minor, nekoliko grmića saxifraga stolonifera, malo campanula, đurđica i ljubičica i dicentra u sredini..
 
 
 
 
 
I zaboravila sam na srećicu da mi donese sreću
 
 
I sad imam mjesta u polusjeni za popuniti... Baš grozno kaj ne? LOL
 
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:30
jako lijepo si sredila, koliko vidim to će biti relativno sjenovita gredica....

Mislim da ti je ono što ne znaš Digitalis
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:54
Vlatkich,
lijepo je prošetati tvojim stazicama okruženim cvjetićima koji se bude. Magnolije, Anemone, tulipani i ostalo tek posađeno cvijeće - predivno.
Navratiti ću opet da vidim kako tvoj kutak u hladu.
Pozdrav smile78
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 15:05
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

jako lijepo si sredila, koliko vidim to će biti relativno sjenovita gredica....

Mislim da ti je ono što ne znaš Digitalis
 
Hvala Korijenko Thumbs%20Up jest Digitalis!
 
Silvy smile78
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 15:31
lijepo to kod tebe napreduje,magnolije su ti veličanstvene ja več dugo sanjam o njima
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 21:42
Vidim bilo udarničkih radova, ali isplatilo se jer gredica je dobila novi preljepi imiđ , a što će tek biti pogled kad se sve raširi i popuni, podarit ćeš ti nama vidin puno ljepotesmile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 12:53
Rosa2, Aralija, hvala puno!Embarrassed
 
Danas sam imala najbolju namjeru farbat ogadu, ali...jučer smo otkrili dugoročne posljedice mog izleta:
 
 
 
Meni je u 8 bilo prehladno da otvorim mali staklenik u koji sam ih smjestila, a mama je zaboravila i sve je strunulo. Mislila sam da će mi puknut srce smile107. Ali kak je mojoj mami lako 'objasniti' da je to njena greška, danas smo obišle sjemenarne, plac i MBM i ponovo kupile lepe dečke, lepe kate i ivančice koje su propale, plus sjeme Marijinog zvončića i jednogodišnjeg kokotića. Već se tu iskupila, ali nismo odoljele pa gledajte ove divote (bar su divote na vrečicama, ali lani me nisu razočarali)
 
crvena penjačica
 
 
žuta teahybrid
 
 
i ljubičasta teahybrid smile39
 
 
Pa tko bi tome mogao odoljeti????
 
 
A sad da se malo pohvalim: kobejice su se nakon prvog para listića i tjedan dana vani, počele granati
 
 
A ovo su cerinthe major iz sjemena, presađene van prije 3 dana
 
 
Mislim da im bude OK kraj ove ograde da ih štiti od jakog podnevnog sunca. Kaj vi mislite?
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 08:03
evo malo prošetala tvojim stazama ......
i samo pohvale za uređenje, a ako trebaš još vinke samo reci .....
smile78
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 10:24
Draga Vlatkice sve ti je lijepo, ali anemone su me posebno oduševile.smile120
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 12:23
Nata07, Smail smile78 hvala puno!
 
Nato imaš pp o catharanthus roseus, a sad vidim da možda misliš na vincu minor? Sorry Confused na koje si mislila?
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 12:33
Imam pauzu od farbanja ograda, pa evo današnjih sličica...
 
Neumorne anemone
 
 
Novi tulipančići
 
 
 
 
 
Poklon od moje drage susjede
 
 
jako volim ovu tradescantiu pa je ima svagdje
 
 
popunjavam se...
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 13:54
Začas će tu biti gužva,a mama se lijepo iskupila
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 14:01
ooo...lijepi radovi kod tebe....od farbanja do sadnje...ja baš "stružem" neki polakirani komad dreva da iz njega napravim vješalicu...a sadnju ću sutra...ili preksutra...

Tvoje anemone me budu nagovorile da i ja kupim koju ...baš su krasne!

E, kak se mama lijepo iskupila, zezni ju pa joj nastavi još koju "propalu"posudu......al nemoj me otkriti kaj mi ne bu dala za uho! Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 16:04
Hvala drage moje curke!!!
 
Inače vidla sam anemone u baumaxu neki dan na sniženju (jučer, prekjučer - svaki dan ovaj tjedan plovim po dućanima tog tipa); ali mislim da su bile skroz suhe lukovice, pa nisam kupila. Ove su od lani, znači prva cvatnja i oduševile su me!!!
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 20:19
Da ne bi slučajno pomislili da ja danas nisam ništa radila po pitanju mojih biljčica
 
 
Danas mi je bil dan za sijanje:
 
 
Cosmos, visoke lepe kate, Marijin zvončić i niski lepi dečki - držite mi fige da uspije ovaj put smile198
 
A ovo je bilo iznenađenje dana:
 
 
Napokon sam dočekala da se otvori mahuna diplice smile213
 
Laku noć od mene i mojih uspavanih tulipana
 
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 20:25
Laku noć i tebi i sanjaj lijepo cvijeće
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 20:39
Eto, nije svakpo zlo za zlo, mama se lijepo iskupila i još si i ruže kupila, krasno
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 23:37
Vlatkich, lijepo ti uređuješ svoj vrtek s puno ljubavi i ukusa. Ali, ja bi ti preporučila da đurđice izvadiš iz one gredice s vincom, srdašcem, srećicom jer se one (đurđice) jako šire i jednog dana buju ti sve  biljke oko sebe zagušile. Ili ostavi đurđice a druge biljke preseli negdje drugdje.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.