Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 299300301302303 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 15:44
za sijance je normalno da imaju razlicitu cvjetnost, pa jedan od glavnih selekcijskih uvjeta kod velikih uzgajivaca je upravo to. postoji razlog zasto nizozemci uzgajaju samo iz reznica i to samo par kultivara, najcesce crvenih. zato nema smisla usporedjivati sijance i kupovne kultivare. 
prodavaci iz svih krajeva svijeta potvrdjuju da se najbolje prodaju crveni cvjetovi i to sto vise to bolje (nebitno jesu jednostruki il visestruki), na caudexe nitko niti ne obraca paznju. cak i u americi gdje su cijene puno nize.

kod mene su kupovni zabaceni i potrpani u zajednicke posude,na njima eksperimentiram i testiram ideje. nisu mi ni blizu toliko zanimljivi kao sijanci koji svaki razvija svoj karakter :)
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 16:14
Wolfsbane u potpunosti se slazem sa tobom!Meni adeniumi od reznice nikada ne mogu da budu sto i biljke od semena.Nemaju kaudex...nemaju karakter-ako mi je samo do obilja cvetova gajicu oleandereWinkem laksi za uzgoj ,a cvet slican.No to nije -TO!Komercijala je nesto drugo-odneguj na brzinu,nabilduj i prodaj dok jos lici na nesto...a posle... ma koga briga -to je ionako za jednokratnu upotrebu.Prava je stvar ovo sto vecina nas istinskih zaljubljenika radi- i lep kaudex i cvetnost(odmah vidim Pinove adeniumeLOL)Bila sam prosli mesec u Holandiji(Nizozemskoj) i videla uzivo te od reznica...ma nisam se ni okrenula-nista drugacije od muskatli!Zato su za sad Tajlandjani sa svojim kalemima neprevazidjeni...doduse treba i tu poraditi na obliovanju biljke-ali barem ima potencijala
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 16:27
e to si dobro rekla - oleandri! nisam mogla se sjetit usporedbe al bilo mi je onako na rubu mozga :D
upravo to, hrpa cvjetova ali nula karaktera. ovisi, nekome se i to svidja. sve je to namjenjeno prosjecnom kupcu naravno, a ide i tu ona stara kolko para tolko muzike.
btw pinusovi su ovi veci kupljeni, nisu od sjemena, ali s vremenom stvore caudex, iako ponesto drugaciji od sijanaca. naravno da vecina kupaca nema strpljenja ili im pokrepaju biljke prije nego do toga dodje, al to je i cilj, nek se kupi novo :D
cesto se cuju mitovi da iz reznice ne moze nastati caudex al to nije istina. iako sudeci po nekim podacima to ovisi i od kultivara ali i od vrste, npr swazicumi i somalensei navodno brzo rade caudexe iz reznica.


velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 17:00
Ovaj je iz reznice, kupljen lane sa par cvjetova, u 10-tom mj sam ga ošišala i evo ga sad. Kad ocvate ide opet pod nož.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 19:30
pogledajte cijenu Confused adeniuma sa kaudeksom  kod  cactusplaza.com (klikni) mislim da su pretjerali  bar za 20 € LOLLOLLOL

 

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:05
Ha, ha, ako moji požive još pet godina, ja ću se obogatiti! smile96smile96smile96

Originalno poslano od člana Narnia Narnia napisao:


Kakva su iskustva sa semenom renomiranih uzgajivaca (mr Ko ili Rinoa npr.)Da li je probao ko?


Početkom 6. mj. posijala sam po pet sjemenki hibrida br. 6, 16 i 24 by Mr. Ko. Ništa posebno što se tiče nicanja i napretka. Hibrid 16 - niknulo 3, a hibridi 6 i 24 imam još po dvije biljčice (mislim da su mi dvije uginule nakon nicanja). Neki drugi hibridi neimenovanih uzgajivača imali su puno veći postotak nicanja (Tuxedo, White House) te bolje i brže napreduju. Sutra ih poslikam.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:05
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

pogledajte cijenu Confused adeniuma sa kaudeksom  kod  cactusplaza.com (klikni) mislim da su pretjerali  bar za 20 € LOLLOLLOL

 

Sitnica LOLLOLLOLTongue
@Pinus, sad kad vidiš koja je cijena velikih adeniuma počni razmišljati o ogradi od bodljikave žice, a može i 220 wLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:12
Tko kaže da adeniumi nisu najljepši na svijetu??smile61

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:20
Predivan!!!smile55
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:34
Zaista su lijepi......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 22:51
Bebi, moj žućo će biti još ljepši od tog tvoga, eto ti sad da znaš Wink.

Zezam te malo, naravno, ma svi su lijepi.

 Žućo stvarno baca cvjetne pupove, čini mi se čak i na onom malom frcoklu što je nekidan krenuo kao nova grančica. Nisam baš 100 % sigurna, ali mislim da baca još jednu granu, isto iznad mjesta cijepa. Ako tako nastavi taj će stvarno biti vrijedan svakog divljenja.
Zavirujem u njega nekoliko puta dnevno, pa mi sve sporo ide, ali ide.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 00:11
@Glikica, jedva čekam vidjeti okićenog žuću smile89 
Sad samo puno strpljenja, oni pilaju živčeke nestrpljivim gazdama i gazdaricama koliko su spori. Adeniumi s jednostavnim cvjetovima se puno brže otvaraju.
 
Moji su svi do jednoga dobro napupali.. kao da znaju da polovicom kolovoza idu na svoju prvu izložbuEmbarrassed 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 00:33
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:


Savršen cvijet @bebolina,  ljepši ne može biti.ApproveCool

Novi katalog sjemena adenium hibrida (klikni) od  Mr. KO. 

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 00:48

Hvala dečecSmile

Kultivari imaju puno manje cvjetova, a da oduzimaju dah....to stoji. Nitko pored njih ne prođe a da se ne zaustavi i divi im se....
Uskoro bi trebao Poppy zablistati u punom sjaju
Vidi gaApprove

Na svakoj je grani "grozd" pupova

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 07:53
Prekrasna boja 
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 08:41
uh uh...
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 08:43
ej bebi, di ces na izlozbu? da dodjemo to vidjeti!
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 11:59
Isuse, koliko žice na ovome !!! 

Stvarno Bebi, o kakvoj ti izložbi pričaš ? Daj reci ! Ko....gdje....što.....kako....kad....????
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 12:04
Izložbu, kažeš?! Kad, gdje? Pojasni malo, pliiiiz, znatiželjna sam. smile188

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Novi katalog sjemena adenium hibrida (klikni) od  Mr. KO.


Pinus, ovo nisi trebao napraviti!Wink Kako da ja sad budem karakter i ne naručim još sjemenja?! Embarrassed
Ipak, hvala na linku. Big smileHug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 12:37
Moj Žućo:

cvjetni pupovi:


Uploaded with ImageShack.us

I na novoj, maloj grnčici će biti cvijeće


Uploaded with ImageShack.us

a sa druge strane se pojavljuju, ne jedna, nego dvije nove grančice. Bude li i tu cvjetova, to će biti raspašoj:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 299300301302303 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.