Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 300301302303304 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:08
Pustilka, recept pod hitno na sunce, inače će biti po smile232smile156


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:10
Evo i mene i prastarog recepta po kojem ja radim....

Paprike ispeći, ostaviti ih dobro poklopljene do sutra, da se dobro upare kako bi se koža lagano ogulila.
Oguliti paprike, povaditi sjemenke, pa papriku samljeti na mašini za meso, ili ju što sitnije isjeckati. Dodati joj malo šećera, soli i ulja i miješajući "pržiti", odnosno kuhati na umjerenoj vatri. Ako je vatra prejaka moglo bi se desiti da ajvar gorči. Kada se povuče kuhačom pa dnu posude u kojoj se kuha, a u tragu ostane samo ulje, ajvar je gotov. Sipamo ga u teglice, gore tanko zalijemo s uljem da se napravi film koji ne dozvoljava pristup zraku, zatvorimo i "zatrpamo" da se postepeno hladi.
Po želji se u sredinu svake teglice može zabosti ispečena ljuta papričica. Ajvar će od nje povući malo ljutine, a tko voli baš ljuto- ima papričicu.Big smile


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:13
 
      Dadi ! smile141smile78smile84  I ovo je jedan super receptić ! Thumbs UpThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:18
 Dobro sad ću malo skrenuti s teme ajvara, ali moram vam ovo reći.....Pošto se još nađe tu i tamo koja tikvica, spopala me želja za dobrim domaćim savijačama......pa stoga iako mi je ovdje lijepo i mogla bih tu ostati do mraka, ipak ću zgibati i svoj naum sprovesti u djelo...LOLLOL


    




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:20

                 smile50


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:22
..ja radim po starinskom maminom receptu..
 
10 kg paprike,5 kg patliđana,3 žlice soli, 1 l ulja, 3 ljutih fefača, 2 dcl alkoholnog octa
 1kg paprika prokuhajte u vodi sa pola čaše octa, malo ulja i soli . Ostatak paprika ispecite. ( Po želji, ispecite sve paprike !)
Patliđane ispecite, očistite kožicu, sameljite i izmješajte sa smjesom paprika.
Odmah dodajtie ulje, sol i ocat.
Sve zajedno izmiješajte i pecite uz neprestalno miješanje najmanje 3 sata.
Staklenke operite, zagrijte u pećnici i u vruće ulijte ajvar, vratite natrag u pećnicu kako bi se stvorila korica, odozgo preliti uljem, povezati celofanom i staviti poklopac. Tako pripremljene staklenke pokriti dekom i ostaviti hladiti ..
Meni najbolja verzija...mljac
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 12:45
I evo nam još jedan super receptić, naravno za sve koji vole nešto s patliđanima,  ovo je također super verzija !  Wiz !  smile141Thumbs UpThumbs Upsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 14:55
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Pustilka, recept pod hitno na sunce, inače će biti po smile232smile156



LOL ne moj tuci djecu.
Znas i ti Monsterice sta valja ajvar od samih crvenih paprika Big smileBig smileBig smile
I ja bih rado,ali moram pripomoci patlidzanima masu ovi moji termiti jedu ko gladne kokoške Big smile
Ja stavim koliko crvenih paprika,pola kolicine patlidzana,cesnjak ppo zelji,so,ulje i nista drugo ocat,jakamoli rakiju jok,jok samo vreo ajvar u vruce tegle i kapak.Big smile Pola zamrznem,ne imadnem dovoljno tegli đemovi mi ih zauzmu.Nekad ubacim i ja paradajza bude crveniji ajvar i ne kuham kao ti Mon toliko,jer izgubi vrijedne sastojke ajvar,nego pola sata ga ukuhavam i pakujem.Mislim da nema potrebe vise peci to,svi sastojci su mekani i brzo se skuhaju.

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 16:19
Pustilka, nije stvar u mekoći sastojaka, bitan je onaj pravi puni okus ajvara i gustoća.... gustoća draga , a to ne možeš dobiti,  osim ako ga nećeš  dobro i dugo kuhati.... Kužiš ? SmileWink  Ma dobro da se ne ponavljam ko papiga, kako sam rekla sve je stvar ukusa i uvažavam i jako cijenim svako mišljenje, kod mene što se toga tiče nema nikakvih problema...EmbarrassedHugHeart  




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 16:24
Ljudi moji, ovo više nije normalno, taman sjednem za komp....a ono tutnjara, evo nam opet grmljavine i kiše, gibaaaaaaaam jaaa ! 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 17:32
kod mene je ovak images of thhere comes the rain this really thick clouds animated wallpaper i ovakimages of rain animation wallpaper
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 18:29
Evo ovako, sutra radim ajvar, danas sam kiselila papriku...
Radila bi po wizardinom receptu, jer sam kupila danas patlidzane pa da ne propadnu...
Pa da pitam par stvarcica:
 vratite natrag u pećnicu kako bi se stvorila korica, odozgo preliti uljem
Ta korica mora biti?
To stavim samo u toplu pecnicu na par minuta?
S kakvim uljem prelijem?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:03
   
         Ne budem se ja mješala u ovaj receptić....smile60 Jok, jok! LOLsmile42  Ovdje se čeka teta Wiz ....HugEmbarrassedsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:13
Bas sam sad gledala i u coolinarci, recepata par stotina, al manje vise sve je to isto....
Budem ja uzela od svakoga pomalo i to pojednostavila Smile
Danas malo isla na trznicu, lijepo mi je tamo proci, vidjeti sta se sve prodaje i po kojoj cijeni...
Ja npr. prodajem cesnjak, malu kolicinu, pa sam na trznici bacila oko na cesnjak....cijene su od cca 40kn na dalje, al je taj cesnjak dva-tri koplja ispod moga, moj je ekstra klasa, a ono su nekakvi, ma uzas....
Htjela sam uzeti zelenu salatu, uzmem je, pomirisim, i ona, kad moram tako reci smrdi po raznim kemikalijama....ko zna s cime je pospricana....
Tako da sam ja dobro prosetala po cijeloj trznici, sve dobro vidjela i tek na kraju odabrala sta cu kupiti...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:19
Buckić, bolje da šutim o salati, kakve sam sve grozne stvari čula što sve rade s njom, kako ju i čime tretiraju, čovjeku dođe mrak na oči...Thumbs DownThumbs DownOuch  zato i kad želim kupiti salatu, radije ju kupim u trgovini, nikad na placu....GeekThumbs Down




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:24
Evo i mene malo... samo da se nadovežem na temu paprike... danas sam je pekla, punila sirom i šunkom i pohala... ručak za 10! smile50 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:33
Slažem se ja i sa praznom pohanom paprikom! A tek sa zapečenom....mmmmm!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:40
 
        Curke vi hoćete mene ubiti ovim delicijama ? smile50LOLLOL  Evo sad neću moći spavati dok i to ne probam napraviti....SmileErmmQuestion




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:46
Ako trebaš detaljniji opis recepta, pucaj dok sam budna! Rog paprika... mljac mljac... moraš to probati!Tongue
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:47
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ljudi moji, ovo više nije normalno, taman sjednem za komp....a ono tutnjara, evo nam opet grmljavine i kiše, gibaaaaaaaam jaaa ! 

Jel to moras gasiti komp ko i ja bojim se riknut ce mi od udara groma LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 300301302303304 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,688 sekundi.