Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 43>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 23:56
ja bih osobno cepinom okrenuo travu za 180 da polako trune i sjemenski krumpir je u doticaju sa zemljom. posuo bih ZRELOG gnoja i pomiješao s akompostom, zatim dio slame, pa sjeme pa opet slana gore.... nemoj direktno na travu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 22:53
osbourne,mislim i ja da ću malo prekopati i staviti gnoja i mrvicu zagrnuti a slama neće ić jer je nemam nego kad krumpir isklije iz zemlje bit će već sjena pa ću sastrane stavljati sjeno,a što mogu kad nemam komposta ni slame ni sjena momentalno.Ostali dio vrta sam standardno preštihala i posadila,pa ću dodavati sjeno okolo.Zapravo imala sam namjeru i ovo prvi put preštihati ,pa dalje malčirati,ali je tvrdo i bila sam već umorna od štihanja.Uspjela sam posijati grašak ćak dva puta jer prvi koji sam posijala 10.02.nije niknuo.zatim salata,cikla,mrkva,blitva,luk,rotkvice.Luk sam sadila tako da sam stavila red luka,red mrkve,pa red luka,red cikle,pa red luka,red blitve.pa red luka red rotkvica.Tako sve dok nisam potrošila 2 kg luka.A JOŠ IMAM U PLANU TIKVICE,RAJČICU ,KRASTAVCE,PAPRIKU,KUPUSNJAĆE,TE NISKE I VISOKE MAHUNE.Za mahune sam odredila isto ne štihati ,već samo iskopati jamice,unutra gnoj i posijati kukuruz umjesto kolca,pa kad izađe kukuruz i bude u 4 listu stavim pored sjeme od visokih mahuna.Kad sve lijepo nikne malčiram okolo.smile156
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 22:59
Jadranka i Tvoja je ideja super,a ja sam si još mislila kad napravim komposište da bi bilo dobro u svaki ćošak komposišta tutnuti par krumpira jer je praksa kod drugih pokazala kako u komposištu krumpiri uspjevaju kao ludi ,a uostalom sredina komposišta i dalje može biti za odlaganje smile46trave i ostalog i krumpiri u ćošku ne smetaju...i to ću probati.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 23:39
nagrabi lišće iz šume pa prostri. karton nemoj jer je pun kemije i ljepila...

krastavci: malčiraj tlo i onda smao baci granja po podu i pusti nek krastavci pužu po granama:))
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 08:50
p.s. također možeš razrezati gomolj na par dijelova da svaki ima svoju klicu, al imislim da treba pustiti koji dan na zraku da se rane sasuše i skore pa onda u zemlju! tako imaš više sjemenja:) nisam probao sali sam slušao o tome. ali hoću ove godine.
bundeve posađene. čuo sam da ako se sjeme moči u mlijeku preko noći niknu za 3 dana....posadio 6 mliječnih sjemenki:) i 6 običnih suhih i napravio tablicu pa ćemo viditi:)
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 00:44
osbourne ja sam danas preštihala pola od tog tvrdog djela vrta ,bacit ću po tome odstajali gnoj i posijati naj prije na jednome djelu malo kukuruza ikad se on podigne na nekih 10cm kraj njega ću staviti visoke žute mahune.Kukuruz će biti umjesto kolca,a krumpir ću umetnuti u one rupe kaj su nastajale zbog neravnina u štihanju i poslije malčirati kao i mahune ću naravno malčirati,a ono sa granama po krastavcima je super ideja neće puzati samo po tlu.Inače krastavci vole ako im se ne plijevi onda ih ima ko u priči,vole rasti u travi,a ja ću i,m baciti i grančica lakše ću ih u travi uočiti.smile186
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 12:48
super samo pazi ako ti je zemlja još tvrda krumpir neće rasti jer traži rastresito tlo.
kukuruz sij u više redova zbog oprašnje, dakjle 2 duga reda i nisu rješenje. bolje 5 kratkih:)

i pazi da je gnoj zreo da ti ne spali biljke
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:22
Danas sam posijala kukuruz,Hugispalo mi je 28 kućica ,dobro zalijala i čekam kad nikne sijem oired visoke mahune.Gnojila nisam,poslije malčiram.Sad idem na štihanje za krumpir ,bit će mu tvrdo ali kaj ja tu mogu,pognujit ću i poslije malčirati.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:45
Vec trecu godinu sadimo krumpir, luk, mahune, krastavice u pokosenu travu s naseg travnjaka...znaci, poslije svake kosnje travu slazemo na to mjesto gdje sadimo ...povrce je odlicno,  super napreduje...ali iskreno to je jos uvijek mali dio, vecinu idalje sadimo u zemlju, ovo nam je nekako kao eksperiment, ali uspjesan :)..nikakve velike filozofije nema, ako gdje korov izbije, samo ga osisamo i slozimo, zaljevamo kad je bas prevruce i sušno(naravno zaljeva se ujutro il u vece) ...eto , probajte, super stvar, nema okopavanja, nema zezanja puno kao kod klasicnog sijanja...:)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:58
Imam pitanje, dali je sad vrijeme za sjetvu jestivog maka...?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 23:56
Antune,mislim da je vrjeme za sjetvu maka jer od  petog do osmog mjeseca već cvjeta,a poslije zriju sjemenke,znači to je to,treba ga posijati jer mraza više nema.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 00:01
Maso znači sjeme stavite doslovno na neprokopano tlo i malo zastrete da proklije i poslije malčirate,tako sam i ja to zamislila,ali s obzirom da krumpir treba rahlu zemlju onda mu je bolje pod sjenom nego u nekoj tvrdoj zemlji.SUPER.Aja ću proštihati i ubaciti ga u one rupe što ostanu kad se tlo samo uštiha bez nakapanja zemlje i malo gore odstajalog gnoja i kad proklije samo malčiram.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 06:49
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Antune,mislim da je vrjeme za sjetvu maka jer od  petog do osmog mjeseca već cvjeta,a poslije zriju sjemenke,znači to je to,treba ga posijati jer mraza više nema.[IMG]forum_images/post_button_smiley.gif" align="absmiddle" style="border:%201px%20solid%20rgb%280,%200,%200%29;%20background-color:%20rgb%28204,%20204,%20204%29;" />
Hvala...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 08:51
Silvestra, nikakvo stijanje ti nije potrebno, samo stavi malo deblji sloj trave npr neka bude 20 cm, i u sredinu zašuškaj sjeme :) znaci krompir ti ne bude na zemlji nego u sloju trave ili sijena, ovisi sta imas...s vremenom ti trava trune i pravi se fini kompost , s vremenom dobijes fini kompost ...kod mojih roditelja je ta hrpa sada nekih 30 cm visine ...i jednostavno odgrnes i stavis sjeme i ponovo vratis travu ...mozes sijati ama bas sve...Mi smo jucer prvu kosnju dvorista imali, i poceli smo redati travu, ako uhvatim vremena poslikam pa da vidis ....mada je to dobro bilo vec jesenas skupljati i stavljati travu na hrpu, ali malo smo u guzvi, imamo bebe pa nisamo stigli, no napravi se i hrpa do ovogodisnjeg sijanja :)))
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 21:29
Maso,naj prije sam i ja mislila da ću tako učiniti kako kažeš ali ipak sam se primila štihače i sad je gotovo ali više neću štihati samo sada.Točno znam kako izgleda Tvoja sadnja biljaka u malč i ja ću ubuduće tako i sigurna sam da će biti super uspješno.Hvala Ti.smile129
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 00:22
pazite ako sjeme samo stavite ispod malča na tlo da miševi ne pojedu!!!! desi se često. radije prstom utisnite u tlo.

preporuka: ruth stouth. vrt bez motike. tko ne može naći neka mi se javi na pp pa ću kopirati i poslati. biblija malčiranja. i naravno fukuoka: revolucija jedne slamke, ali to je pira knjiga koja naginje i u filozofiju. vrt bez motike je skup informacija stvarno potrebnih!

Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 21:22
Ima li netko sjeckalicu za grane?
To mi se čini korisnim, vrtu bi nešto vratili, a ovako se grane ili zapale ili bace na smeće.
Bi li ostaci grana mogli poslužiti za malč?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 22:51
Naravno da bi. Ja imam sjeckalicu, ali MM neće da ju koristi. Super je stvar i meni je bilo dobro za malč. Žao mi je što MM sve grančice posjecka sa škarama prije nego se nakupi količina za sjeckalicu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 23:53
nemojte samo orah stavljati!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 23:54

Imam sjeckalicu za grane, međutim ne koristim ju. Naime, u sjeckalicu se mogu stavljati grane koje imaju promjer do 5 cm. Lijepo ih sjecka, samo grana mora biti ravna, inače se ne može ugurati u otvor. S obzirom da je malo grana ravno, onda većinu grana se i ne može sjeckati. Što se tiče tanjih grančica, njih sjeckalica samo "prožvače" tako da van izađu samo izlomljene, ali ne isjeckane na sitne komadiće.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.