Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malo smo se ponovili...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malo smo se ponovili...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 49>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 17:24
Samo da znate da ste me zarazile i evo stigao samnom iz metropole Oncidium. Joj kako su vikale zamnom u bauhaususmile96i naravno, odustala od glasnog razmišljanja, ziher je ziher.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 17:39
Ovo je ulov iz Name na Kvatriću:
1. eucomis bicolor
2. Plox Paniculata Sherbet coctail
3.Sedum Spurium red
4. Hymenocallis Festalis
5. Astilbe red
pod 1 i 4 nemam pojma Winkšta je moram proučiti
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 17:51
" ulov" iz bauhausa:kala mango, crocosmia lucifer, crocosmia smallflowering mixed i 2 begonije red( što se tiče lukovica)i sjemenje:1. kokotić
2.  lavatera3. crni sljez4. kobeja5. pakujac6. irski zvončićsmile96naravno da neznam za sve što je
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 23:54
Ulov je fantastičan. Bit će odličan "brujet".Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:39
Woooow,ti ne da si se zarazila nego si ovisnica.Buš na odvikavanje trebalaLOL
Ovaj,crni slijez mi je zapeo za oko.Nemamo bauhaus no možda bi ga u baumaxu našla.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:40
Moje nove biljčice



život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:40
Ajme koliko si toha "ufatila" - sigurno ti je novčanik prazan, ali neka ovo je prekrasno, a one kale "mango" su prva liga - mogla bih i ja nešto još od kala, iako sam u jesen posadila preko 150 lukovica, ali nikad nije previše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:42
Gornji post je bio za kat.reino cvijeće, no vidim da mi je i voki uletio u međuvremenu, pa stvarno si se ponovio voki - predivo cvijeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Prvi red,plava i bijela su fressie duple,treća je gloriosa rotschildiana(e za nju prvi puta čujem)
Drugi red je Tricyrtus blue wonder ,do nje gladiola i bijeli hymenocallis

Shasha, Gloriosa je penjačica, moraš joj obezbediti konstrukciju, kod mene do jeseni propadne gomolj, a formiraju se dva nova. Ima i tema o njoj u lukovicama i gomoljima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:07
bravo društvo, stvarno ste se dobro ponovili svi redom
 
Nego da niste možda opljačkali negdje banku Wink, jer šetajući neki dan po baumaxu i pevecu skoro da nisam pala u nesvijest od cijena. Malo su ga ipak pretjerali naročito sa cijenama gomolja i lukovica.
 
Voki predivna kolekcija..... ovo će još više povećati tvoje ionako bogato cvjetno carstvo.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:13

Lana slažem se s tobom.

I ja sam u subotu bila u baumaxu, iznenadila sam se kako su skupi!!!

 

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Woooow,ti ne da si se zarazila nego si ovisnica.Buš na odvikavanje trebalaLOL
Ovaj,crni slijez mi je zapeo za oko.Nemamo bauhaus no možda bi ga u baumaxu našla.
Shasha pa morala sam nešto napraviti. Vi stalno nešto kupujete, riječanke i dalmatinke več siju i sade na veliko, o baki Bei da i ne pričamo, a ja sanjam cviječe, kombinacije koje ču gdje saditi Wink. Morala sam u akciju ili bi poludila od smišljanja.
Što se tiče crnog sljeza možemo podijeliti, ima dosta sjemenčica u vrečici.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:29
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Lana slažem se s tobom.

I ja sam u subotu bila u baumaxu, iznenadila sam se kako su skupi!!!

 

 
Ne znam za Zg, ali u Splitu sam platila prije par dana lukovice Dalija i Irisa po 8kn (u Baumax-a), i ja sam skoro pala u nesvijest kad sam vidjela cijene među cvijećem, al tamo na izlazu kad se prođe kasa ima na 2 palete lukovica na akciji (ko u priči)......nije mi bilo žao izabrala sam i vratila se ponovno u red za naplatu.......sad se mislim bi li se opet zaletila do Baumax-a i uzela još.....dobro je rekla Triša: Nikad dosta lukovica!Smile
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:32
uf kat.rea izbor i ulov ti je fantastičan!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 19:15

Ideje za sadnju več 3 mjeseca skupljam na ovom forumu škicajući po tuđim vrtovima. Nažalost, moje iskustvo što se sadnica i sjemenja tiče je da rijetko naletim na ono što baš tražim, a onda uvijek kupim i nešto što nisam uopće planirala. Nekada je to "dobra investicija" , nekada bogme "loša investicija".tja

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 19:28
voki i kat.rea Clap Thumbs%20Up.
 
Sve samu sebe zaustavljam. Ne znam do kad ću izdržati!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:41
Da se upišem i na ovu temu....LOLMoram dodati da su i kod nas ove sezone jakooo skuplje biljke,nego prije...Od lukovica tulipana,dalija,ljiljana,ruža.Ma uopšteno svog bilja,cijena je porasla....ConfusedAli eto,mi biljkoljubci ipak ne odustajemo od  svojih mezimica.....

ove ruze sam juce kupila neplanirano,pa sam opet danas otišla po još,malo poduplalaLOL


kanu i dragu sam dobila od jasmin

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:42
Što reći na sve ovo. Godinama kibiciram neku biljku, onda si nešto zaradim i odem kupiti - ove godine je to bio Stefanotis, odem na tri dana u vikendicu i vratim se a ono tuga i jad, sve žuto pupoljci napola osušeni, vjerojatno će svi otpasti i tužna, najtužnija shvatim da moj predivni stefanotis "umire".
Tako je ponekad sa skupim biljkama (65 kn), pa onda si mislim hrpa lukovica ili sjemenja za te novce, a veselje neizmjerno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:46
Triša ne gubi nadu za stefanotis...Ja sam imala isti problem,vec sam ti to napisala,kako je izgubio vise od pola listova,prvo su pozutili,i to odjednom velieki br.a kasnije i otpali..Slikat cu ga sutra da vidisš kako mu raste nešto novo na mjestila gdje bili listovi,il je cvijet il list..Ali bitno je da se oporavlja...Dok se navikne na novi dom,pusti ga malo,i vidjet ceš....Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 08:47
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Da se upišem i na ovu temu....LOLMoram dodati da su i kod nas ove sezone jakooo skuplje biljke,nego prije...Od lukovica tulipana,dalija,ljiljana,ruža.Ma uopšteno svog bilja,cijena je porasla....ConfusedAli eto,mi biljkoljubci ipak ne odustajemo od  svojih mezimica.....

ove ruze sam juce kupila neplanirano,pa sam opet danas otišla po još,malo poduplalaLOL


kanu i dragu sam dobila od jasmin

 
Alisa kako se kreću cijene ruža kod vas???
Ove koje si kupila su jaaaako lijepe...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 49>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.