Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 47>
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 19:01
Alic-Tadic, hvala na pozdravima.
Kako je lijepo uživati na ovim plažama. Izabrati koju hoćeš i to uz roštilj Tongue.
Dr.žislave, uživam putujući s tobom, pa makar stavljao slikice i kad se vratiš Wink.
Drvo Arrayán i tvoja moć zapažanja me fascinira.Clap
Jedno pitanje: rashladili ste se poslije jacuzzija, na kojoj temperaturi?

                 smile79svima!



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 01:32
Kao što sam obećao, sada kada ste svi zaspali, ja ću staviti par slika još jedne plaže, kako bi vas ujutro obradovao.

Silvy, temparatura jezera, sada u ljetnim danima je otprilike ista kao i temparatura našeg mora. Kreće se od 21-22 do 24-25 stupnjeva. Zavisi da li u blizini utječe neki potok ili rijeka, da li ima podvodni izvor i slično.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 01:43
Taman za kupanje.
Samo ti nastavi; sutra ću uživati Tongue, a sad odoh u krpe.
Puno pozdrava iz Omišlja.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 01:46
                                                                                                         La islita - otočić

Ova plaža je vrlo blizu San Martin de los Andes. Nalazi se odmah iza brda i vidikovca Bandurrias. Brdo je dobilo ime po ptici bandurria (već sam je ranije pokazao) a to na jeziku Mapuche indijanaca znači - ptica selica. Plaža nije toliko popularna iz najmanje dva razloga. Prvi plaća se ulaz, a drugi od parkirališta do same plaže treba dosta pješaćiti po velikoj strmini. Za prosječnog argentinca ovo su dovoljni razlozi da potraži neku drugu plažu.

Prije dolaska do plaže cesta prolazi kroz šumu i prvo što sam uočio je mnoštvo Digitalis purpurea - naprstak po naški.







Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 01:58
Ni ovoga puta nisam propustio otići do vidikovca na brdu Bandurria.
Sam vrh brda je tipičnog krajolika. Pijesak, stijene i Neneo (Mulinum spinosum)



U pijesku dobro uspijeva i Nocha pequena ili Cortadera (Eryngium paniculatum). Španjolski naziv neznam što znači. Kada bi preveo onda bi Nocha pequena značila Mala noćna, a Cortadera nešto odrezano. Ako netko zna neka se uključi, ali u svakom slučaju latinski naziv je točan.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:06
Vidikovac je pun Reina Mora (Mutisia spinosa). Zanimljivo je ime ove biljke. Reina Mora znači Kraljica Maura (arapskog plemena) ili kako bi rekli riječani Morčići.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:20
Cvijeća zaista ovdje ima puno i raste doslovno iz stijene.

Obratite pažnju na ovu muhu (Orden diptera). Ima ih na stotine (konjske muhe) i strašno su dosadne. Na nekim mjestima jednostavno ne možeš stajati koliko ih se sjati na tebe. Jako su spore i lako ih je ubiti, ali ima ih toliko puno da jednostavno, kada te napadnu, spas moraš tražiti u bijegu. Ja njihov napad doživljavam gotovo svaki put kad odem u prirodu. Dok hodaš sve je u redu. Lete oko tebe, ali brzo odustanu, ali zato kad staneš gotov si. Kada slikam meni treba najmanje pet minuta za jednu sliku. Dok izvadim aparat, stalak, namjestim objektiv, filter, blendu, ekspoziciju itd, stalno sam na jednom mjestu, a od muha ne mogu živjeti.
Samo da znate koliko se žrtvujem da bi vama bilo bolje (sigurno vam zvuči poznato ovaj tekst).



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:23
Normalno da je ne bi bio ja kada ne bi našao cvijeće koje raste u Ličkom polju. Dobro raste i na drugim mjestima, ali nigdje nije tako lijepo kao u Ličkom polju.

Gordolobo po španjolski ili divizma po hrvatski (Verbascum densiflorum)


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:25
I još jedan cvijet koji mi pomalo liči na runolist, ali ne znam kako se zove.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:28
Ne mogu otići s vidikovca Bandurrias da vam još jednom ne priuštim pogled.

Na lijevoj strani nalazi se San Martin de los Andes.



A na desnoj strani “pučina”.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:33
Od vidikovca se vrlo lako spustiti do jedne od plaža (problem je kasnije se popeti). Plaže su kamene i u potpunosti se osjećate kao kod nas na moru.



Zbog ovog otočića cijela je plaža dobila ime.



Jedan pogled na susjednu obalu i brdo Abanico (Lepeza).

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:45
Na ovim prostorima živi velika zajednica Mapuche indijanaca. To je ona Kurvinka (Curruhuinca) zajednica. Indijanci ne žive u klasičnom selu, kakvo mi poznajemo, nego na osamljenim gospodarstvima kao što je ovo na slici.



Negdje u sredini, da je svima otprilike na istoj udaljenosti vlasti im izgrade školu. Škola je obično samo ljeti, jer zimi zbog snijega djeca ne mogu doći do škole, a osim toga zimi školu treba grijati.

Ovo na zidu je zastava Mapuche indijanaca.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:52
Na jednom takvom imanju nalazi se ovaj ugostiteljski objekt: Quincho “La Piedra Mora”.



Opet ću se malo baviti prijevodom. Quincho, je kućica odvojena od glavne kuće u kojoj se nalazi roštilj (sigurno se sjećate Sekinog kinća), a Piedra Mora je Crna stijena.

Sve što je ovdje napravljeno je čisti ručni rad, a piva na stolu je moja.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:54
Okućnica je vrlo uredna i obiluje cvijećem.





Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 03:03
Osim cvijeća tu su i neki indijanski simboli za koje nisam htio pitati što znače.





Rađe sam gledao svoja posla. Popio sam pivu, pojeo dva uštipka, popeo se na motor i polako odvezao u San Martin de los Andes. Moj odlazak su glasnim kreštanjem najavila ove dvije ptice Tero, a vama neka najave iduću dvije plaže. To će biti posljednje dvije plaže od San Martin de los Andesa.
Vrijeme je da se vinemo u visine i konačno popnemo na neku planinu u Andama.

Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 11:13
 Svaki dan svratim i divim se ljepotama Argentine, koje ti tako vjerno nama prenosiš. Oduševljena sam svim dosad viđenim, ali se ipak posebno vevelim Andama. One su moj san još iz dječijih dana!
Pozdrav dalekoj Argentini, a posebno tebi za svu radost koju nam pružaš!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 13:13
ah Argentina
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 18:12
ponovo šetkam,hvala na slikicama
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 22:36
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:


Obratite pažnju na ovu muhu (Orden diptera). Ima ih na stotine (konjske muhe) i strašno su dosadne. Na nekim mjestima jednostavno ne možeš stajati koliko ih se sjati na tebe. Jako su spore i lako ih je ubiti, ali ima ih toliko puno da jednostavno, kada te napadnu, spas moraš tražiti u bijegu. Ja njihov napad doživljavam gotovo svaki put kad odem u prirodu. Dok hodaš sve je u redu. Lete oko tebe, ali brzo odustanu, ali zato kad staneš gotov si. Kada slikam meni treba najmanje pet minuta za jednu sliku. Dok izvadim aparat, stalak, namjestim objektiv, filter, blendu, ekspoziciju itd, stalno sam na jednom mjestu, a od muha ne mogu živjeti.
Samo da znate koliko se žrtvujem da bi vama bilo bolje (sigurno vam zvuči poznato ovaj tekst). 


Dakle, moram  ti napisati da sam se slatko nasmijala ovom tvom komentaru, makar nije za smijanje  LOLEmbarrassed
Zamišljam te kako se braniš od muha za sve ove fotografije i za tu ti žrtvu puno hvala!LOL Nećemo ti to nikada zaboraviti! Zaista je malo ona lenta koju smo ti već spremileLOLWink
 
Oduševljavaš me energijom koju imaš i voljom da nam pokažeš ono što je lijepo u toj zemlji.
Nadam se da ti se,  osobno Argentina sviđa i zanima me da li bi i ti želio i mogao  živjeti tamo?
 
 
Za sve novo što si nam profesionalno opisao i fotografijama  pokazao 
smile78
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:30
MiroK, kao prvo hvala na pusi.
Meni se osobno Argentina jako sviđa, ali sam nažalost uspio vidjeti samo jedan mali dio. Svakako da bi mogao ovdje živjeti, ali ne bih mijenjao Hrvatsku ni za što.
Drago mi je da sam te uspio nasmijati mojim komentarom. Trudit ću se da vas i dalje zabavljam mojim komentarima.
Drago mi je čuti da sam zaslužio lentu i jako me zanima što na njoj piše.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.