Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 64>
Korisnik
Poruka
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 21:44
ops.. nije cvijećarna nego poljoapoteka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 22:23
Originalno poslano od člana milica7Pročitala sam da postoje neki ljiljani koji mogu narasti jako visoko  pa me zanimalo koliki su zaista? 



[/QUOTE milica7Pročitala sam da postoje neki ljiljani koji mogu narasti jako visoko  pa me zanimalo koliki su zaista?  [/QUOTE napisao:





 
milice većina azijata,orijentalaca,trubasti itd.ljiljana mogu narasti visoko ali im treba dosta sunca.Jako s




 
milice većina azijata,orijentalaca,trubasti itd.ljiljana mogu narasti visoko ali im treba dosta sunca.Jako sunčan položaj i dobra zemlja.Oni rastu ka suncuLOLTreba im sunčan položaj dobro uhranjena i velika lukovica i to je to..Samo uvjeti diktiraju visinu,kod većine ljiljana..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 22:45
Djevojke,hvala vam na savjetima. Prošle jeseni sam posadila jedan ljiljan(crveni) a ne znam kojoj vrsti pripada ali ni  traga ni glasa od njega...Ne znam što je bilo pa nije izrastao?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 08:24
milice,i ja isto posadila ove jeseni neke koji nisu još nikli.Ako neće ove bude sljedeće.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 08:50
Visinu određuje vrsta, vidjela sam ljiljan visok jedva 10-tak cm s prekrasnim žutim cvjetom, namjenjen za sadnju u kamenjar, a i visok gotovo 2 m, viši od njegovog vlasnika koji nije nizak čovjek, toliko nestabilan da ga je morao vezati uz štap. Stanište je na punom suncu.
Oni ljiljani što nisu izrasli ili su bili zaraženi sporama gljivica pa su istrunuli, ili su ih pojele voluharice, za njih su ljiljani poslastica. Puževi mali crni golaći također obožajaju lukovice ljiljana i tulipana, ponekad ostave samo ljuske. Bojim se da ti ljiljani neće tako skoro cvasti. Ako je ostala koja ljuska pojavit će se list, dok doraste do cvjetanja proći će vremena, ako ga beštije zaobiđu.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 09:00
ja sam ljiljane posadila karjem drugog mjeseca..neki mi rastu polako a ovaj je vec veliki

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 09:04
kamenjarClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 09:31
Nemam potrebu savjetovati, ako me netko nešto ne pita, svaki radi u svom vrtu kako misli da je najbolje, no ne mogu odoljeti da ipak ne komentiram ovu sliku, pa ne zamjeri kamenjar, dobronamjerno je. Ruža je sama po sebi kraljica. Ljiljani su, pogotovo orijentalni, kraljevi među lukovičastim biljkama, jedan se i zove kraljevski ljiljan L regale. Traže puno sunca i otvorenog prostora, čim im nešto pravi sjenu počinju rasti pod kutem. Posadivši jedne do drugih, namećeš im natjecanje, ili još gore nesnošljivost, ako se boje ne podudaraju. To je kao u operi, samo je jedna primadona, pa je po mom skromnom mišljenju svakome od njih trebalo dodijeliti "5 minuta slave", ružama ostaviti neka budu "žarišna točka" kad cvatu. Ništa što cvate istovremeno oko njih ne bi im trebalo umanjiti ljepotu, zato Englezi i sade ružičnjake okružene travnjacima. Ljjiljanima dati počasno mjesto, imaš prostora, uživati u njihovoj ljepoti, a misliti i na društvo, s kojim biljkama ga saditi jer kad prođe čarolija da ga nešto dostojno zamijeni, kao i kod svih lukovičastih biljaka. 
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 11:03
Baka Bea lijepo je da ste napisali ovaj komentar. On je koristan za sve nas čak i vrlo iskusne. Često se pitamo što s čim kombinirati i o čemu pri tome voditi računa, osim o boji. Iz ovoga smo saznali sve, hvala.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 11:24
blue sky, jedno pitanje Jel ovaj krupni rozi orjentalac? Ako je ja sam takvog posadila u teglu, pa me zanima mogu li ga u jesen presaditi van. Dali je tvoj izdrzao ovu zimu? Dali je niknuo? [IMG]smileys/emot31.gif" align="middle" /> Sorry, to je malo vise pitanja
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 22:20
moji su počeli nicati i dosta su se razmnožili
 
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 23:39
bugic nisam sigurna dali je trumbador ili longi florum oprosti neznam točno opisati što se tiče engleskog ,mogu ti reći da je otporan na hladnoću i jako je dobro podnijo ovu opasnu zimu i mraz nije mu ništa i dobro se razmnožava već sam dosta lukovica razdjelila to ti govorim jer je jako dobar u stvaranju malih lukovica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 08:38
Blue, kad budeš opet krenula s dijeljenjem lukovica ljiljana, molim te da se i mene malo sjetiš...Embarrassed
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 10:12
blue sky, hvala
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:00
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

bugic nisam sigurna dali je trumbador ili longi florum oprosti neznam točno opisati što se tiče engleskog ,mogu ti reći da je otporan na hladnoću i jako je dobro podnijo ovu opasnu zimu i mraz nije mu ništa i dobro se razmnožava već sam dosta lukovica razdjelila to ti govorim jer je jako dobar u stvaranju malih lukovica

Imam i ja isti,Blue,jeste to je trubasti ljiljan i jako su zahvalni.Triumphator-ljiljan longiflorum..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 17:48
Kupila sam danas u bauhausu 50% snizen ljiljan pa sam presretna. Odmah sam ga presadila u gredicu pa neka lukovice ojacaju do sljedeceg proljeca. Otkinula sam vrsak gdje je bio cvijet da se ne stvara sjeme..... pa molim strucnjake da prokomentiraju dali sam to dobro ucinila. Evo saljem slikice.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 17:49
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 17:50
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 17:56
Dobro si uradila.Predivno izgleda.Nek se dobro nahrani za sledeću sezonu :D

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 18:00
Hvala alisa, nisam bila sigurna dali se jos onaj komadic tj. dio na kojem je bio cvijet otkine ili se ostavi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.