Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naš mali vrt...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naš mali vrt...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2016 u 10:12
Kombijacija campanule, briza medie i plavih anemona je divna... smile57
Anemone su kraljice ovog proljeća. Smile
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 21:18
Hvala vam cvjetne prijateljice i gošće, stvarno je lijepo doći među vas Heart
Samo za vas, jedan slučajni buketić...



Prvi ljiljan...



... i jedan kratki osvrt na ove dane.

Gredica sa ukrasnim travama se razbujala zadnjih dana, izgleda mi odlično, a intenzivna zelena boja liatrisa i tanacetuma se odlično slaže sa tamnom bojom mog ljubičastog krumpira na gredici "preko puta" Smile









Život u kamenu...









... i teglama Smile
Sedumi i moja voljena Caesalpinia gilliesii Heart






Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2016 u 22:13
Uživam šetati tvojim vrtom onak u miru i tišini bez puno komentara Smile
     
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 07:20
Uživala sam u ranojutarnjoj šetnji 
Cvijeće ima intenzivniji miris i boje.Prekrasan ljiljan 
i sedumi u kamenu
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 09:13
aurelia - drago mi je što si uživala, hvala što si se javila Smile

miška - hvala ti draga moja, jesi vidjela kako mi se tanacetum lijepo proširio ove godine? Imam ga na nekoliko mjesta i skroz mi je čaroban, lišće predivno, cvijetak fantastičan Heart
U ponedjeljak napokon šaljem ono što sam obećala Embarrassed

Prvi cvijet božura u našem malom vrtu...


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 13:35
Kako su dobri ovi iz kamena ... fantazija. U cvjetnjaku pored seduma sieboldiia, one tanke vlati, jel to scirpus lascustris (kišne kapi) ? Ajme vilo, božur ti je izmišljen. Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2016 u 01:07
Posebno su me se dojmile slike Život u kamenu.
Sutra je novi dan.
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 20:16
Sve je prekrasno,cesto prosetam ali ne ostavim trag,lp0
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2016 u 09:13
Sve lipo ali za mene život u kamenu posebno za moju dušu
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2016 u 09:21
rajski vrtovi - hvala ti draga moja, božur stvarno ima lijep cvijet, ali sam se mrvicu razočarala kad sam shvatila da ne miriši Smile Imam zato bijeli od naše KARMEN koji će mi iduće godine zamirišati cijelo dvorište Heart Travica je, mislim, isolepis cernua ( optička vlakna )... Divna mi je i posebna, ali nisam joj baš pronašla dobro mjesto pa je završila u tegli... i niš se ne buni... Hug

lucy - drago mi je što ti se sviđaju slike... baš sam se tebe i sjetila kad sam napisala tako Heart

kosjenkaSB - hvala ti na posjeti i lijepim riječima Smile

kamenjarka - hvala draga Hug

Nije me bilo nekoliko dana ni tu,a ni u vrtu i moram priznati da je posebno lijep osjećaj vratiti se i vidjeti sve te promjene koje su se dogodile u samo nekoliko dana... Ove godine sam najviše skoncentrirana na moju novu gredicu sa ukrasnim travama, jako sam sretna što sam nabavila one koje su me zanimale i što su mi se izgleda baš lijepo primile... neke već započinju sa cvatnjom...

Kišne kapi na ukrasnim travama izgledaju predivno...



Sa cvjetnim klasovima me najviše iznendila i razveselila Muhlenbergia capillaris... koliko znam, ona cvate tek u jesen pa mi se sad činilo nekako prerano, ali veselje vam ne mogu opisati... Jednostavno mi je predivna, tako elegantna travica...



Cvatnju počinje i mala Stipa tenuissima...





Nova kombinacija na gredici mi je jednostavno savršena ( iako na slici nikako ne mogu prikazati prirodnu ljepotu)... Salvia farinacea, lavanda i muhlenbergia su prekrasan spoj...



Iako mi gredica ovako posložena izgleda jako lijepo, mislim da će se liatrisi ipak morati preseliti negdje iza...



Tu se nalazi i moja nova prijateljica, Sanguisorba officinalis...



Ljepotu muhlenbergie ne uspjevam nikako uhvatiti na slici, ali evo jedna samo da se vidi kako ima lijepe plavo zelene vlati koje se elegantno povijaju prema dolje, dajući gredici neku posebnu draž prirodnog i nježnog...



Sad moram juriti dalje, ali nastavak slijedi... Smile




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2016 u 09:25
krasne slike vilo, i zelene i kamene...
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2016 u 13:13
Nisa - hvala ti, drago mi je što ti se sviđaju slikice... moram priznati da baš nekako uživam u zelenilu i najviše mi uz njega u zadnje vrijeme pašu neke nježne nijanse... Hug

Mali update za enrikovu nonu, ako navrati ovdje...
Cimicifuga mi se pokrenula, izbacila jednu novu stabljiku i stala... sad će opet valjda neko vrijeme stagnirati Confused



Jedva čekamo i prve plodove malina i kupina...



Krumpiru društvo pravi kamilica... kažu da poboljšava okus krumpiru i mirisom zbunjuje zlaticu... zlatice za sada nisam primjetila, ali znam koga sigurno nije zbunila- male smrdljive martine! Pokušavam ih pognječiti, ali nisam sigurna da mi neće uništiti krumpir Cry



Evo kako je lijepo napredovao prije najezde...





Tikvice super napreduju...



... a na svoju prvu brokulu sam baš ponosna Smile



Kopar... lijep, ugodna mirisa i ukusan Heart



Za kraj, malo boje...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2016 u 13:20
Uvijek mi je drago vidjeti nove slike iz tvog prekrasnog vrta! Smile
Tako je sve lijepo i opuštajuće... Heart
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2016 u 20:42
Hvala ti zvjezdice Heart





Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2016 u 22:31
Uistinu si nas počastila lijepim detaljima iz vrta...Smile
     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2016 u 23:17
Svaka čast travicama i zelenilu. Doista smiruju i opuštaju. Jeli to ona muhlenbergia koja ujesen postane roza? No, ipak, mene su osvojili božur i ljiljan. A ni ova roza ružica ne zaostaje po ljepoti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 23:38
aurelia - hvala Heart

Andina - drago mi je što si navratila u naš mali vrt, to bi trebala biti ta, roza muhlenbergia Hug

Stvarno sam oduševljena sa svim travicama jer su se sve krasno primile, evo još koja slika muhlenbergie... moj omiljeni kutak na gredici...





Imam ju i na gredici preko puta, zajedno sa Moliniom arundinaceom, gaurom, ukrasnim lukom, verbenom bonariensis, salviom farinaceom i lavandama... taj komadić sam uredila tek ove godine, tako da iduće očekujem da bude još ljepše...





Brzo nam se naoblačilo, pa baš nisam puno stigla slikati, ali uživala sam još prije kiše Heart



Lavandula angustifolia





Lavandula pinnata



Pogled prema nebu za kraj...



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 00:49
Vrt ima dva svoja najbolja izdanja - jedan za sunčana dana, drugi kad je dan oblačan. Travice su postale i moja strast, ali večeras me zaustavio ljiljan - ljiljan i to crveni. Mmmm, baš je sladak.
Sutra je novi dan.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 11:52
Pun lijepih biljaka u tvom vrtu, crveni ljiljan je prekrasan, što se tiće cimicifuge izgleda da moramo imati strpljenja smile57
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2016 u 23:03
Često sam ovdje i opuštaju me slike tvog zelenila slika sa buketićem je čarobna kao i tvoj cijeli vrt,povremeno dođem pogledam i odem u neki drugi svijet.Hug
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.