Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 140>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 08:56
KatRea, ponovno sve pohvale za cvijeće, a i cedar zaslužuje Clap

Ajde za nas ljenčine napiši naziv tog spororazgrađujućeg gnojiva
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 09:54
Shasha- hvalaSmile

kat rea- da li ti koristiš one kao bobice (sljepljenih puno sitnih kuglica) ili štapiće?
I da ponovim pitanje- zakaj bacaš pelargonije?Confused
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 10:01
Kat.rea da nije to ono gnojivo koje je baš tako što je napisala mamaa sljepljene bobice pa ima oblik i veličinu čepa od pluta za bocu. Jedan taj "čep" se kupi za cca 0,80 - 1,00 kunu.
Cedar ti je prektasan....Clap
 
Nata to što imaš je Cotula- kamenjarka, višegodišnja je.
 
Mamaa ja isto moram bacit skoro sve viseće pelargonije jer mi ne opstanu preko zime a ove grmolike mi traju godinama.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:01
Kat rea imaš prekrasnog cvijeća, jedva čekam novu kavicu i tebe sa torbicom na kotačiće.LOL
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:12
Hvala na pohvalama i posjeti svima. Spororazgrađujuće gnojivoje u zrncima je osmocote gnojivo za cvatuće biljke ( nije reklama) i u ovome što sam ove godine kupila (su...al), je unutra mjerica kojom se dozira, već prema veličini posude. 1 kg sam platila cca 75 kn. Lani sam imala od nekog drugog proizvođačaća, ali isti princip. To je gnojivo u nekakvoj ovojnici od voska i zato se sa svakim zalijevanjem pomalo razgrađuje, ne kao druga umjetna gnojiva da se prvim zalijevanjem rastope i sve bukne, pa poslije stagnira. Lani sam prvi put tako radila i bila sam jako zadovoljna. Viseće pelargonije bacam stare i uglavnom bijele i crvene koje sam lani imala se ne isplati ostavljati jer su ljepše mlade uzgojene iz reznica. Ove roza koje imam ove godine sam nešto ostavila u podrumu, ali i njima na proljeće treba dugo da krenu, a lani sam ih dosta zapelcala tako da ove što su mi na balkonu su sve mlade, a na prozorima mix stare - lanjske i mlade. Ja nemam podrum, nego stavljamo kod svekrve, ali s obzirom da idu u podrum trube, lani i banana i još dosta svekrvinog cvijeća, pelargonije samo mlade pospremamo. Znači ako se negdje sada tokom ljeta odlomi grana pa ju piknemi onda je to u jesen tek mlada pelargonija, nije još grmasta, takvu pospremim u podrum, ali ni to nije garancija da će slijedeće godine biti lijepa i velika.
Korjenko, grmolike, to misliš na visoke - zonalke? Ja sam lani imala krasne crvene, ali one su mi se pokazale teže za održati po zimi nego ove moje bršljanolisne puzačice.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:18
Samo se vi smijte od moje torbe na kotačiće smile102, ali mene kavica u trećem mjesecu naučila pameti. Onda sam vukla dvije kutije, a nikada se ne uspiješ parkirati tamo gdje treba, ma kičma mi otpala.
Ali da se razumijemo, nije to bila torba ( penzička ) za plac, nego prava pravcata putna torba na kotačima. Ali ima ja i penzičku - za plac LOL, pa nisam ja svoju kičmu na cesti našla, jest da mi je dugo trebalo, ali imam ju.... Wink.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:21
Katrea odlične su ti biljkice, baš sam se finog cveća naškicala sad na tvojoj temi.....a cedar je stvarno mrak! Kak Rea podnosi ove paklenske vrućine....moj je Ben stalno u kući (a i lijeniji je još više nego obično.....LOL)
Cvečeko je za 10! smile64
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:22
Da kat.rea moje barbarože se valjda kod tebe zovu zonalke, tj, rastu prema gore, nisu bršljanke. Ja neke vaze imam stare i po 5 godina. Preko zime mi u garaži(jako svjetloj) izgube pola lišća, na proljeće samo poštucam što je suho i one su odmah ko iz rasadnikaThumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:27
Koliko godina ima onaj cedar? Ja stalno razmišljam da si nabavim jednoga, ali uvijek su mi nekak preskupi ti cedrovi. I čini mi se da jako sporo rastu. Koja su tvoja iskustva?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 16:53

Flavia hvala na posjetu pohvali. Rea je isto dosta u kući jer smo mi sada doma, a inače ima hladovine u dvorištu, prije podne je na terasi ispod pergole od glicinije, poslijepodne ispod oraha, ali dok dođe noć, onda ona živne. U šetnju idemo u 10 sati navečer....

Korjenko, ja sam prije imala zonalke ciklama boje, ali te su mi uvijek jako visoko narsle, znale su biti i skoro 1 m visoke, pa mi ih svaki malo jači vjetar rušio. Probala sam im i vrhove zakinuti da se rašire, a ne da idu u visinu, ali nije pomagalo, pa sam ih zbacala. Lani sam kupila krasne crvene, grmići prekrasni, puno cvale, ali po zimi propale u podrumu.
Athena, mi smo cedar kupili prije 18-19 godina i to je sadnica bila već cca 1 m i koliko se sječam 150 dem platili. Prvo je lijepo krenuo, pa je par godina stagnirao, već smo mislilil da će se posušiti, ali izvukao se. Baš su mu nekako dosta žutile iglice i vidi se na njemu da se je jedan dio krošnje slabije formirao, ali sada je OK.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 20:05
Ma sve pohvale za cvijećesmile120
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 21:20
Je kaj ti bum ja,kaj nisi uzela sjeme.Ma ako hoćeš,sačuvam ti ga za sljedeću kavicuWink
Nato ima i bijeli alissum no ovaj moj je "žućo"
A sad ono bitno!!!
Ovo gnojivo!!!
Naime ja sam nedavno nešt slično kupila no za ruže.Mene ne muči jel kog reklamiram ili ne ak mogu pomoći jer nije svako gnojivo isto.Bitan je proizvođač.I tak,rekla bi ga al sam ga zaboravila.Uglavnom ,ne znam kak djeluje ,to bum za koji mjesec javila.Pisalo je na njemu da nije samo za ruže nego i za ukrasne grmove(forzicija,glicinija,clematis....i ko zna kaj još)pa sam ja i nekima od njih malo dodala.
Kat.rea,jel to kaj ti kupuješ ,baš za lončanice??Vidjela sam da ima za sve i svašta pa bi ja ,za dogodine,uzela za lončanice.Je malo skupo no ak je dobro i traje 6mj.onda se u konačnici isplati.
 
Athena,probaj zapelcati cedar.Ionako dugo raste a skup je pa"mazni"negdje koju grančicu i probaj tako.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 21:46

Shasha, ovako piše na kutiji - dugotrajno gnojivo za cvatuće i ukrasne biljke, ukrasno drveće, grmove, voćke i zelenilo.  Upute za doziranje su 100g/dužni metar za balkonska korita, lonci - 50g/10l zemlje, ruže i gredice 80g/m2, ukrasni grmovi, voćke i jagodičasto voće 50g/m2 i jagode 30-40g/m2. Znači za sve je. Znam kada sam kupovala da je bilo još nekih specijalnih, za rododendrone čini mi se.... A i bila je nedavno reklama u časopisu čini mi se Moj lijepi vrt - moram potražiti.

Ma sjeme može, sačuvaj za slijedeću kavicu.  A bijelih kod mene ko u priči, sad mi mamlo teško uloviti sjeme, ali cijelu godinu niču svugdje.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 22:11
Ok,ovo je bilo baš za ruže i neke grmove ,nije ništa bilo navedeno za lončanice.Moram to najesen i preko zime pretražiti da "spremna"dočekam novu sezonu(već se sad spremam za sljedećuLOL)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 22:37
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Shasha, ovako piše na kutiji - dugotrajno gnojivo za cvatuće i ukrasne biljke, ukrasno drveće, grmove, voćke i zelenilo.  Upute za doziranje su 100g/dužni metar za balkonska korita, lonci - 50g/10l zemlje, ruže i gredice 80g/m2, ukrasni grmovi, voćke i jagodičasto voće 50g/m2 i jagode 30-40g/m2. Znači za sve je. Znam kada sam kupovala da je bilo još nekih specijalnih, za rododendrone čini mi se.... A i bila je nedavno reklama u časopisu čini mi se Moj lijepi vrt - moram potražiti.

Ma sjeme može, sačuvaj za slijedeću kavicu.  A bijelih kod mene ko u priči, sad mi mamlo teško uloviti sjeme, ali cijelu godinu niču svugdje.....
 ima Shasha prav kaj te briga za reklamiranje tu smo d pomognemo svojim iskustvom  jedna drugoj  Wink..malkice te gnjavimo sa ovim gnojivom ali to bi meni bilo spas ..moram priznat da se zaboravim  kad dam gnojivo pa molim te ak ti nije prevelika muka da vidiš kako se to zove..Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 23:03
Cvjeće ti je prekrasno, pogotovo žuti alisuiumsmile64.
Znaš li možda kako treba održavati tuju?

Stavila sam ti lantanu i pomidor, eno sad pari oči
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 23:32
Duda -substral.
Šmrcko ahg.%20-%20xh%20-%20bingungkooooji alisum? Ne kužim što me pitaš za tuju?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 23:54
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

to je taj alissum


Ovaj . Baš si me nasmijala sa ovim smajlićemLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 23:56
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Ne kužim što me pitaš za tuju?


Pa pričaš o nekim đubrivima i imaš ono čupavo drvo, pa velim ova sve zna znat će sigurno i  odgovor na ovo pitanje
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 00:06
Draga moja, ja znam da si ti spidi gonzales, ali nisi pažljivo čitala. O žutom alisumu je Shasha pisala i ona ima sjeme.
koje čupavo drvo imamahg.%20-%20xh%20-%20bingung, misliš na atlantski cedar?
Ali ja nisam skužila šta te zanima o tujama, moraš konkretizirati pitanje. A ako me provjeravaš, nemoj u sitne sate prosim, već jedva gledam, moram ići po čačkalice da ih podmetnem da mi drže oći otvorenim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.