Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 37>
Korisnik
Poruka
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 09:44
Preljepe Ciklame,odgajane s dusom.Svaka cast.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 16:48
Martab hvala u ime svih nas koji ih uzgajamoThumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 23:56
Evo jedne nove u mojoj kolekciji
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 23:47
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 09:11
društvo,može koja pametna riječ?...
kaj da napravim s ovom jadnicom...redovito zalijem tak da ne fali vode...ali jutros me dočekala ovak kak je na slici...ne kužim di griješim...ljubičastoj su več prije 2-3 tj otišli svi cvjetovi i neko lišće požutilo i osušilo se...sad ova valda umire,neznam...odbaci cvijet a stabljika ostane...još se jedino mala bijela dobro drži,možda zato kaj je sitna...ove dvije su bile velike...može nekakav savjet,molim?...hvala...
evo fotke od prije dva tj...

i od jutros...

Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 09:20
Molim savet,naime dobila sam par semenke Ciklame zanjima me da li je mogu odma,sada posijati ili bolje cekati proljece?
Hvala.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:35
Martab, za sijanje ne znam-možda bi bilo bolje proljeće ili da sad posiješ pola a kasnije ostalo pa da vidiš što će se dogoditi.
Ako ćeš sijati pazi na vlagu da ti ne strunu sjemenke te da se ne pojavi plijesan, redovno zalijevaj ( špricaj ako imaš s čime ), stavi na toplo i svijetlo....

Arii, ciklame ne vole toplinu, pa ako su ti iznad radiatora smjesti ih negdje na hladno i svijetlo.
Provijeri da li je zemlja mokra- zali po potrebi, ne vole ni puno vode.
Ja ih zalijem kad vidim da su klonule ( u podložak ili stavim teglu na par minuta u vodu.... ), višak vode uvijek odlijem iz ukrasnih tegli ili podloška za nekoliko sati.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:51
sunce,nisu na toplom,držim ih na prozoru ispod kojeg nema radijatora...ja ih isto tako stavim u vodu,pa odlijem višak...ali neznam kaj ne štima...tek sad su se malo podigle,a listovi su skroz posvijetlili...
hvala na odgovoru...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 23:21
Martab ja ciklame sijem kad dobijem sjeme od mojih ciklama i to poslje cvjetanja nakon mjesec dana,ali mislim da ću ih ubuduče sijati nešto kasnije jer mislim da bi njim više odgovaralo kasno ljeto.Uslikam moje iz sjemena koje su sijene proljetos pa češ vidjeti.
Arii mislim da su tvoje ciklame dobile previše vlage jer mi se tako čini po izgledu biljke.Moj savjet ti je da ih zaljevaš samo po potrebi.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 23:24
Martab jedna od ciklama uzgojena iz sjemena
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 23:25
dmirce,neznam,zaljevala sam sve 3 jednako,kad je zemlja bila suha i kad su se počele spuštati...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 11:25
Mislim da su sve ciklame, osim roze ( to je prirodna boja ) puno osjetljivije.
I meni je bijela prošle godine otišla u vječna lovišta a roza je neumorna u cvatnji.    

Otkini sve loše listove i ocvale cvjetove- pazi da ne oštetiš lukovicu, zalij po potrebi ( "manje - je više" ), pogledaj kakva je zemlja- možda imaš kakve napasti u njoj....


Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 22:03
Osjetljivost ciklama ne ovisi o boji cvijeta, nego o vrsti, pa se neke uzgajaju kao sobne, a neke vrtne. Nemaju lukovicu nego gomolj.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 22:15

sunceeee hvala na pomoci...
dmirce bas je ljepa ciklama,mada vidi se da je jos "mlada".
moze stvarno je pametnje cekati proljece sa sijanjem,sigurnje.hvala na pomoci i savetima.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 00:55
zemlja je ok,nema nikaj u njoj...ove bijele s rozim su se podigle,imaju i puno pupova,al neznam jel će procvasti...cvjetovi joj i dalje polako otpadaju a stabljika ostaje...skinula sam te sve prazne stabljike i loše listove,nadam se da će se oporaviti...
ljubičasta stagnira u ovom stanju već neko vrijeme,od kad su joj svi cvjetovi povenuli i to sam počupala skupa sa žutim listovima...
a bijela je super,ona normalno cvate,čak ima puno pupova,listovi su joj isto super,niti jedan nije požutio niti posvijetlio...
sve ih zaljevam jednako (po potrebi,kada je suha zemlja i krenu se spuštati) i stoje na istom mjestu...ispada da je ova sitna bijela najjača kad ove dvije tak loše izgledaju...
a sad kak bude,bude...
do kada one cvatu?...vjerujem da to već piše ovdje negdje,ali da ne čitam svih 30ak str dok ne nađem tu...kada svi cvjetovi povenu da ih skinem?...a lišće ako se ne varam pustim da se suši samo?...
možda da ih van preselim?...mada na prozoru nije tak toplo,i nema radijatora ispod,ali možda bi im bolje pasala hladnoća...valda se nebi smrzle preko noći...
hvala na pomoći...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 09:50
Ne van, dobro im je ako nije ispod radijator.
Cvjetove stalno makivaš kako odcvatu, i listove ako požute i osuše se.

Ciklame imaju period " mirovanja "- kad ne cvatu.
Ja sam svoju njegovala kao i kad je cvala- sve umjereno, i nakon nekog vremena počinje opet sa cvatnjom.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 10:15
onda ih nebum selila...
a za listove sam pitala jer tu u ovoj knjizi koju imam piše nakon cvatnje smanjite količinu zaljevanja dok listovi ne uvenu,,presadite gomolj u svježi kompost za lončanice,zaljevajte vrlo malo kako bi gomolj počeo rasti"...imalo mi je smisla za cvjetove,ali ne za lišće...dobro da ima vas tu koji znate...ko pita ne skita..
hvala za savjete...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 13:33
Ako će ovo pomoći pa da kažem ovako da moje ciklame tokom cijele godine stoje na istom mjestu s tim da su u zimskim uvjetima u jako hladnoj negrijanoj prostoriji.
Cvjetaju negdje do kraja četvrtog mjeseca kada mi daju sjeme koje pokupim i sijem nakon mjesec dana,a toliko im i treba da niknu.
Možda ti svoje Arii zaljevaš odozdo ja moje svaki put odozgo i ništa im neškodi s tim da pazim da ih nezalijem preko lista i cvjeta.
Još i ovo da dodam moje ciklame su ti stare od 1-5godina i nikad ni jednu još nisam presadio u novi supstrat
Dali sam sad nekom dovoljno pomogao neznam,ali ako još nekog zanima neki detalj nek slobodno pita.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 14:34
sada dođem doma i dočeka me ovo:


sve žuti listovi...
na kraju sam to sve počupala...i ovak izgleda na kraju:
dmirce,tnx...malo sam listala i tvoje su stvarno krasne...ja jednostavno više naznam kaj da im napravim...to se prebrzo mijenja da bi uspjela skužiti kaj ne odgovara...ujutro je bila više-manje ok a sad ovak...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 17:51
Arii hvala ti što ti se sviđaju moje ciklamice ali sad stvarno neznam šta bi im moglo biti jedino da nije lukovica trula ili možda čak ako su došle kod tebe ovih dana iz cvjećarnice,a kažeš nije njim ni malo toplo?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.