Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 47>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:38
Predivne slike i opisi, a  ono "žrtvovanje" kako to MUŠKI zvučismile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 22:01
Prekrasno! Jedva cekam dalje!Big%20smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 22:01

Kako si znatiželjan... ispričat ću ti jedan vic o znatiželji kada dođeš LOLWink

A ne lenti neznam što piše, moraš pitati našu Nataly  i našu modnu macu Belinu Thumbs%20Up
 
 
Hajde ne zabušavaj, stavljaj slike i komentare jer moram brzo ići spavati..
Rijeka

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 01:37
Triša zar do sada nisi shvatila da sam ja prava MUŠKARČINA, LATIN LOVER, GORSKA VUČINA, BIKER .... mogao bi o sebi pisati još jako dugo i jako lijepo, ali ne treba baš sve reći. Ostavimo nešto za kada se upoznamo.

Naša Nataly i modna maca Belina, što piše na lenti?
P.S. slobodne upotrebite neki od gornjih izraza.

Idem sada dalje sa slikama i opisima plaža, ali ne zato jer MiraK viče na mene, nego zato jer me moja usamljena susida NivesZ tako lijepo pohvalila (možeš me hvaliti koliko hoćeš, ali kamenje ne nosim).
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 01:45
Zadnja, a ujedno i prva plaža na jezeru Lacar je gradska plaža. O njoj se nema što puno pisati, kao i svaka druga gradska plaža. Zato sam je i ostavio za kraj. Ovu plažu ste vjerojatno već uočili na panoramskim slikama San Martin de los Andesa, a evo još par slika iz blizine.

Gradska plaža San Martin de los Andes



Plaža je popularna zbog blizine, ali zbog otvorenosti, tu često puše neugodan vjetar koji stvara valove



Čamci se mogu iznajmiti (nisu jeftini kao kod nas) pa najčešće stoje ovdje na plaži.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 01:49
Ovime sam završio obilazak plaža na jezeru Lacar, ali ne i s obilaskom plaža San Martin de los Andesa. Jezero Lolog također ima svoju plažu, a budući da je udaljeno svega 11 km, njegove plaže popularne su među stanovnicima i gostima San Martin de los Andesa.

Odoh sada večerati, pa ću kasnije staviti jezero Lolog na post.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 02:17
                                                                              Jzero Lolog

Lolog na Mapuče jeziku znači Zemlja (tlo) s rupama. Opet jedan nejasan naziv jer ne znam cijelu priču, ali nije važno. Prijevod je takav kakav je, a indijanci znaju zašto su ga tako nazvali. U svakom slučaju jezero je vrlo živopisno.

Moglo bi se reći da postoje dva glavna mjesta koje ljudi posjećuju na ovom jezeru. Jedno mjesto je više prirodno i ovdje se uglavnom dolazi pecati.

Jezero Lolog okruženo je planinama na kojima je gotovo cijele godine snijeg.



U vrijema kada sam slikao sve je bilo žuto od Retama (Cytissus scoparius) ili Zečja zanovijet. Naziv koji se koristi na stranicama cvijet.info.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 02:21
Svakako da sam ovaj grm poslikao izbliza. Inače ovo nije autohtona biljka već je došla (ovdje kažu) iz Europe, točnije Njemačke. Nisu baš presretni zbog toga.



Evo i detalja cvijeta.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 02:28
Kako sam već ranije spomenuo ovaj dio jezera je više prirodan, pa biljke koje ovdje rastu su samonikle. Osim grma Retama, ovdje raste i drugo grmlje.

Ovaj grm se zove Retamo (Diostea juncea), da točno razlika od prethodnog grma je samo u jednom slovu, onaj se zove Retama, a ovaj Retamo. Nisam našao hrvatski naziv za ovu biljku.



Cvijet se pojavljuje u dvije boje. Svijetlo ljubičastoj,



i bijeloj.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 04:22
Od grmlja tu je još (Discaria chacaye), po španjolskom ESPINO BLANCO, a u prijevodu Bijeli glog. Moram priznadi da me malo zbunjuje ovaj prijevod. Ako netko zna bolje, molim da me ispravi, a sve nas izvede na pravi put.




Možda pogled izbliza može razjasniti stvar.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 04:33
Priču o grmlju, kojega na ovom jezeru zaista ima punu završti ćemo sa šipkom, po argentinski Rosa mosqueta (Rosa rubiginosa). Gledajući hrvatske nazive za ovu vrstu u Flora Croatica Database našao sam da je jedan od naziva srbiguzica, Šulek, B., 1879. Oni koji beru šipak te od njega rade pekmez znat će po čemu je ova lijepa biljka dobila baš to ime.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 04:50
Osim grmlja ovdje kao divlje rastu i slijedeće zeljaste biljke.

Jedan Lathyrus (Lathyrus nervosus)



I dvije biljke žutog cvijeta za koje neznam ime (još).



Ustvari mislim da ova vrsta raste kod nas kao ukrasna biljka, a meni se sada neda tražiti njeno ime, pa molim (ovaj put bez prozivki i popisa) da mi došapnete kako se zove.


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 04:56
Svakako da ovdje ima i životinja.

Dok smo obilazili i slikali krajolik s vrha drveta budno je na nas motrio ovaj (čini mi se) Chimango.



Na Andrijinoj ruci je ovaj račić (usporedite veličinu s prstenom) koji živi u jezeru, a prava je poslastica za ribe, a ribe ulovi Andrija i onda je to prava poslastica za sve nas.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:03
Između ovog prirodnog, divljeg dijela jezera i onoga urbanog, uređenog, smjestio se ovaj hotelski kompleks. Ovdje to nazivaju Cabana (koliba), a sastoji se od upravne zgrade, restorana i koliba (mi to obično nazivamo bungalovi), bazena, jezera, parkova i još mnogo čega drugoga. Nemam vam što pisati. Gledajte kako to izgleda.

Jedna od zgrada na samom ulazu


Cvijeće uz ogradu (ovo cvijeće Chochos (Lupinos) detaljnije ću obraditi u jednoj od idućih tema).



Za ljubitelje narandžaste boje.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:04
Pa jedan grmić, mislim da ga zovu Valeriana.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:05
Restoran.



Garaže

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:09
Pa malo prirodnog cvijeća (i o ovoj biljci bit će govora u jednoj od idućih tema). Za one znatiželjne samo ću reći da se zove Notro.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:12
Pa onda jedno jezerce i par koliba. Na španjolskom jezero se kaže Lago, a jezerce Laguna!



Pogled na jezerce iz druge perspektive.



I pogled na cvjetnjak uz jezerce.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:13
Još malo ukrasnog bilja.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 05:16
Pa malo prirodnog. Da me ubijete neznam kako se zove.



Detalj ovog gore.



I jedan bambus ili Cana.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.