Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 58>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 23:40
Bravo  za spašavanje ove divne ljepotice,bebolina!Imam i ja nekih sa spašavanja iz garden centra ali još nisu cvjetale..Valjda hoće, nekada..

Ja sam mislila da samo ja volim bijele phalove :D 
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 23:51
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bravo  za spašavanje ove divne ljepotice,bebolina!Imam i ja nekih sa spašavanja iz garden centra ali još nisu cvjetale..Valjda hoće, nekada..

Ja sam mislila da samo ja volim bijele phalove :D 
Držim palčeve da ti urzo procvatu, i to bijeleWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 21:02
Uzasno sam nestrpljiva dok moje ne krenu cvjetati...da sad svaki drugi dan napajam oci na svim forumima Bravo moje curke!!!!
Na vrh
Mina986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:28
cini mi se da sam negdje procitala da se te cvjetne stabljike nakon cvatnje odsjeku,zato sam vas i pitala. jos mi je i bilo cudno sto se ne pocinju susit nego su na vrhovina jos istjerale. znaci,definitivno ih ne trebam rezati???  i nekidan se desila grozna stvar... stavila sam natapat orh i ostavila ju na radijatoru,muz je dosao s posla i ukljucio grijanje. nisam skuzila na vrijeme sta se desava pa se nekoliko listova doslovno skuhalo. dal da pustim da se to samo osusi ili da odrezem te ostecene listove? hoce joj izrast jos koji list da nadoknadi ove? mislim da se samo meni takve gluposti desavaju :( 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:51
Mina986, režeš samo ono što se osuši.....bilo bi dobro da staviš sliku pa da vidimo kako ti oštećeni listovi izgledaju....
 
evo moje točkice
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 19:03
pčelica7...prekrasna je tvoja točkica
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 21:11
Mina986 imala sma i ja sličan slučaj..i dorezala sam oštećene diejlove lista..jer postoji mogućnost ako ne odrežeš da propadnu cijeli listovi..a nema potrebe da cijeli propadnu..i naravno da bude potjerala nove listove ako ju budeš pazila i mazila
pčelica7 krasan ti je phalić..
Na vrh
Mina986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:32
odrezala sam te ostecene dijelove listova,stavim sliku kad je poslikam. a niste mi rekli za tu cvjetnu stabljiku,dal da ju rezem ili ne? ma nekad mi se cini da je gore sto je vise pazim i gledam Cry
Na vrh
Mina986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:42
htjela sam vam stavit sliku dok je imala cvijet,ali nikako skuzit kako se objavljuje slika. molim pomoc i s tim Embarrassed
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 22:38

Čitaj otpočetka i imaš odgovore na sva pitanja (nemoj rezati cvj.granu ako nije požutila i osušila se).
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 00:06
Originalno poslano od člana Mina986 Mina986 napisao:

htjela sam vam stavit sliku dok je imala cvijet,ali nikako skuzit kako se objavljuje slika. molim pomoc i s tim Embarrassed
 
 
Kako staviti slike pogledaj ovdje (klik)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 10:18
Većina Phalaenopsisa je odcvala, na dva-tri (barem se nadam) očekujem mahunice :). Bit će lijepi križanci, ako i kada...prvi puta sam probala sa križanjem Phala.
a do tada :
gospodin Phalaenopsis Vanetian peach "peach delight"





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 18:50
krasan je
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 18:51
Predivne su!Ja sam danas uzela još jednu iako sam sama sebi obećala da je dosta već odavno.Uzalud nisam joj odolila jer tu nisam imala.Evo je.




Ova ljepotica neumorno cvjeta

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mina986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:11


evo i moja orhidejica dok je imala cvijet
hvala na pomoci :)
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 22:00
Evo spasio sam i ja jednu iz trgovačkog centra, lijepa je bijela. Žena mi je počela nešto prigovarati, ali poslije mi je još pomogla tražiti teglu u koju ću je staviti.
 
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 16:34
evo malo mojih trenutno u cvatu..




Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:58
smile39smile64
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:06
Prekrasne su vam dejesmile211
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:07
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.